Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To kontynuacja trasy „Maria jest z nami", w ramach której artystka wraz z towarzyszącymi jej muzykami i gośćmi specjalnymi odwiedzi ponownie, najbardziej znane sale koncertowe w Polsce. Ultranowoczesna sala koncertowa w Bielsku-Białej ze świetnym systemem nagłośnienia dodatkowo wzmocni pozytywne emocje uczestników wydarzenia.

Maria Peszek to autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną. Wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej.

Wokalistka, aktorka, autorka tekstów i performerka przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą.

Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych — Miasto mania (2005) / Maria Awaria (2008) / Jezus Maria Peszek (2012) / Karabin (2016) / Ave Maria (2021).

Każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, stając się platynowym i podwójnie platynowym. Łącznie jej albumy sprzedały się w nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy czyniąc Marię Peszek jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Określana jako „koncertowe zwierzę" artystka zagrała ponad 500 entuzjastycznie odebranych koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach.

Maria Peszek Cavatina HallMaria Peszek Cavatina Hall 

Już w marcu zagra w Bielsku-Białej w wyjątkowym miejscu – w sali głównej Cavatina Hall, w której każdy uczestnik ma szansę poczuć się w centrum wydarzenia i przeżywać silniej emocje dzięki świetnej jakości dźwięku.

Bilety dostępne są na stronie wydarzenia

O Cavatina Hall:
Cavatina Hall to pierwsza w Polsce prywatna sala koncertowej. Misją Cavatina Hall jest dawanie publiczności doznań najwyższej jakości dźwięku oraz uczty wizualnej. Jej twórcy chcą kreować niezapomniane wspomnienia w nowoczesnej i komfortowej przestrzeni.

Cavatina HallCavatina Hall 

Bielsko-Biała to miasto leżące na pograniczu kultur, u stóp malowniczych Beskidów, w którym widoki nie ustępują urodą najpiękniejszym dźwiękom muzyki.

Sala koncertowa i studio nagrań Cavatina Hall łączą funkcje komercyjne z promocją sztuki w unikalnym i nowoczesnym obiekcie. Jest to pierwszy tego typu budynek w tej części Europy. Nieważne, w którym miejscu usiądziesz. Sala koncertowa Cavatina Hall została zaprojektowana w ten sposób, by każdy rodzaj muzyki perfekcyjnie rozbrzmiewał w całym jej wnętrzu. Jej akustyka pozwala na wydobycie pełni barw zarówno podczas koncertów symfonicznych, kameralnych spotkań z muzyką klasyczną, jak i przebojowych tras gwiazd pop. Za wyjątkową jakością dźwięku stoi najnowocześniejszy system nagłośnienia L-ISA (L-Acoustics), który podnosi przyjemność ze spotkania z każdą nutą. Warunki sali koncertowej umożliwiają słuchaczkom i słuchaczom osobisty i bezpośredni kontakt z artystą.

Więcej o wydarzeniach planowanych w Cavatina Hall można dowiedzieć się ze strony: cavatinahall.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.