Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Elektromobilność to nie tylko ekologia

Decyzja o przesiadce do elektryka zwykle jest motywowana chęcią zrobienia czegoś dobrego dla środowiska. I choć jest to jak najbardziej szlachetna pobudka, to jednak Nowy Fiat 500 udowadnia, że jazda autem z silnikiem elektrycznym niesie za sobą znacznie więcej korzyści.

Największymi benefitami są tu bez wątpienia wydajność i komfort jazdy. W tym pierwszym aspekcie Nowy Fiat 500 zachwyca przede wszystkim dystansem, który w cyklu miejskim wynosi aż do 460 km.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Silnik jest dostępny w kilku wersjach, a w najmocniejszej z nich generuje moc na poziomie 118 KM. Auto może osiągnąć maksymalną prędkość równą 150 km/h, która jest ograniczona elektronicznie. Na dynamikę jazdy wpływa także przyspieszenie od 0 do 50 km/h w 3,1 s i od 0 do 100 km/h w 9 s.

Nowy elektryczny Fiat 500 stawia na komfort i wydajność również w kontekście stylu jazdy. Jedną z nich jest możliwość jazdy przy użyciu tylko jednego pedału. Gdy jest naciskany, samochód przyspiesza. Zdjęcie nogi z gazu skutkuje zwalnianiem, a także przekształcaniem energii kinetycznej w energię elektryczną, która ładuje pojazd. Do dyspozycji kierowcy jest też tempomat, który umożliwia ustalenie stałej prędkości, z jaką ma poruszać się samochód na trasie.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Nowa definicja miejskiej mobilności

Nowoczesna elektromobilność to nie tylko imponujący zasięg. To również udogodnienia istotne przy ładowaniu samochodu. W przypadku Nowego Fiata 500 na uwagę zasługuje w szczególności funkcja szybkiego ładowania prądem o mocy do 85 kW. Wystarczy podłączyć auto do gniazdka na 5 minut, aby móc nim przejechać dystans do 50 km. Z kolei 35-minutowe ładowanie zapełni akumulator w 80%.

Fiat umożliwia również łatwe stworzenie wygodnej stacji do ładowania we własnym domu. Dokupując dostępną osobno ładowarkę easyWallbox, zyskujemy w tym zakresie niesamowitą swobodę. Nie potrzebujemy bowiem profesjonalnej instalacji i nie musimy chodzić do garażu, by zmieniać ustawienia. Moduł Bluetooth umożliwia zdalne sprawdzanie stanu naładowania i zarządzanie tym procesem z dowolnego miejsca w domu.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Jedno auto – wiele kobiecych twarzy

Współczesna kobieta to superbohaterka, której brakuje tylko peleryny i chwytliwego sloganu budzącego strach w złoczyńcach. Odgrywa kilka ról jednocześnie, zmieniając je błyskawicznie jak kolejne przebrania za teatralną kurtyną i spełniając się w każdej z nich. Potrzebuje więc auta, które dotrzyma jej kroku nawet w najintensywniejszych momentach życia. Nowy Fiat 500 jest tu oczywistym wyborem, bo zaskakuje wszechstronnością i odpowiada na potrzeby różnych kierowców. Jakich?

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Zabiegana mieszkanka średniego lub dużego miasta

Znów nie udało się wstać po pierwszym budziku? Szybkie przygotowanie się do wyjścia, kawa na wynos w dłoni i biegiem do auta. Być może zdążymy wyprzedzić całe miasto jadące w tym samym kierunku co my. A nawet jeśli nie uda się uniknąć korków, jazda Nowym elektrycznym Fiatem 500 będzie komfortowa również w godzinach szczytu. Przesądza o tym już choćby sama zgrabna i zwinna forma, która zapewnia łatwe prowadzenie, zwinne manewrowanie pomiędzy pojazdami stojącymi w korkach oraz brak problemów z parkowaniem nawet na ciasnych miejscach pod biurem czy w centrum handlowym. A do tego dochodzi jeszcze możliwość swobodnego przemieszczenia się buspasami, kiedy inni w przypadku dużego ruchu tylko toczą się tuż obok.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Bezpieczeństwo podczas jazdy w miejskich warunkach gwarantują nowoczesne rozwiązania, między innymi system autonomicznego hamowania awaryjnego. Nowy Fiat 500 ostrzeże kierowcę o ryzyku kolizji z poprzedzającym pojazdem, rowerzystą lub pieszym. Jeśli nie zarejestruje reakcji na ostrzeżenie, samoczynnie rozpocznie hamowanie, aby uniknąć zderzenia lub zminimalizować jego skutki.

Nowoczesna kobieta

Obudzić dzieci, przygotować je do szkoły, zapakować je do samochodu i jeszcze zabrać listę sprawunków do załatwienia w drodze powrotnej? Gdy mamy tak wiele na głowie, nietrudno o czymś zapomnieć, nawet jeśli to coś tak istotnego jak naładowanie samochodu elektrycznego. Ale spokojnie, w Nowym Fiacie 500 zastosowano tryb Sherpa, który okaże się nieocenionym wsparciem w takiej sytuacji. Za sprawą inteligentnej konfiguracji jazdy auto autonomicznie wdraża zmiany mające na celu maksymalne oszczędzanie energii, aby wystarczyło jej do dojechania do stacji ładowania.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Atutem tego samochodu jest też pojemny bagażnik, który mieści aż 185 l. W razie potrzeby można zwiększyć dostępną przestrzeń do przechowywania do 550 l, po prostu składając tylne siedzenie. Na uwagę zasługuje nie tylko sama pojemność, ale również foremność wnętrza. Za sprawą wysoko otwieranej klapy wkładanie rzeczy do bagażnika jest jak najbardziej wygodne. Wersja 3+1 ma ponadto dodatkowe tylne drzwi, które ułatwiają dostęp do tylnej kanapy, a to wielki plus, szczególnie wtedy, gdy trzeba coś szybko wrzucić do auta i ruszyć w drogę.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Aktywna zawodowo kobieta, która często jeździ w delegacje

Wybierając samochód dla kierowcy pokonującego samotnie długie trasy, warto skupić się na ekonomiczności. Brak kosztów związanych z zakupem paliwa to jedno. Drugie to wysoki moment obrotowy dostępny od razu, co przekłada się na elastyczność i płynność jazdy, a to daje duży komfort podczas podróżowania na dłuższych odcinkach. W tym przypadku istotnym kryterium wyboru może też okazać się reprezentacyjny wygląd. W Nowym Fiacie 500 świadczy o nim wiele detali. Należą do nich między innymi elektrycznie zwalniane klamki drzwi, które ułatwiają korzystanie z nich, a przy tym są ciekawym akcentem z segmentu premium.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Podczas długiej jazdy nietrudno zapomnieć o odpoczynku, a to czynnik, który bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo nie tylko kierowcy, ale też pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nowy Fiat 500 wspiera także w tym zakresie. Zintegrowany system wykrywania zmęczenia kierowcy jest wyczulony na oznaki utraty koncentracji podczas jazdy. Jeśli zarejestruje niepokojące symptomy, ostrzeże kierowcę i zaproponuje zrobienie przerwy. Na bezpieczeństwo wpływa również system kontroli pasa ruchu, który pomaga zapobiegać niezamierzonemu przekroczeniu wyznaczonych linii pasa.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

W długiej trasie przydadzą się także błyskawiczna integracja ze smartfonem użytkownika przez Bluetooth (w Nowym Fiacie 500 zajmuje to tylko 5 sekund!) i obsługa głosowa, która ma za zadanie zwiększyć wygodę kierowcy. Na długich dystansach pojazd wspiera też komfortowym nawigowaniem przy pomocy systemu multimedialnego z 10,25-calowym ekranem dotykowym.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Miłośniczka ekologicznego stylu życia

Jeśli cechuje nas troska o środowisko naturalne, zakup samochodu elektrycznego to najlepsza opcja. Jazda takim modelem pomaga ograniczyć emisję spalin i dwutlenku węgla do atmosfery (elektryki nie emitują ani jednego, ani drugiego). Poza tym ten typ pojazdu zapewni korzyści w kontekście finansowym, bo użytkowanie go będzie bardzo ekonomiczne, zwłaszcza w mieście.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Nowy elektryczny Fiat 500 doskonale spełnia oczekiwania osób ceniących sobie dobry styl, miejską oszczędność i bycie eko w jednym. Ekologiczny charakter tego samochodu podkreśla też wykończenie wnętrza przy użyciu tapicerki wyprodukowanej z przetworzonego plastiku wyłowionego z oceanów.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Wierność własnym korzeniom

Chociaż Nowy Fiat 500 jest autem na wskroś nowoczesnym, to jednak nie zapomina o swoich korzeniach i tradycjach charakterystycznych dla marki. Hołdem dla dokonań z przeszłości są dopracowane w każdym calu detale inspirowane kultowym Fiatem 500 z 1957 roku. Należą do nich chociażby efektowne boczne kierunkowskazy LED, które idealnie wpisują się w design sygnowany jakością Made in Italy.

Ponadto w wersji La Prima by Bocelli dostępny jest najwyższej jakości dźwięk gwarantowany przez system JBL Premium Audio Mastered by Bocelli, który pozwala czerpać jeszcze więcej radości z jazdy.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

More is More

Jazda Nowym Fiatem 500, jednym z najbardziej kobiecych aut na dzisiejszym rynku, inspiruje do pokonywania barier, również tych związanych ze stereotypizacją w innych dziedzinach życia. Nie powinno więc dziwić, że samochód stał się symbolem akcji społecznej More is More. Życiowe maksymalistki 45+ zorganizowanej przez polskie aktywistki – Barbarę Pokorę i Patrycję Toczyńską.

Wraz z 15 ambasadorkami autorki konceptu niszczą stereotypy i kategorycznie przeciwstawiają się ageshammingowi. Jeżdżąc Nowym Fiatem 500, aktywistki przedstawiają historie kobiet po 45. roku życia, które czerpią z życia pełnymi garściami i zarażają innych swoim entuzjazmem.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Dlaczego akurat to auto tak idealnie wpisuje się w założenia akcji? Choć w jego przypadku magiczna granica 45 lat już dawno minęła, to jednak wiek jest tylko liczbą i nie stanowi żadnego ograniczenia. Nowy Fiat 500 wciąż inspiruje swoim nietuzinkowym wyglądem, a do tego dysponuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami na rynku w zakresie miejskiej mobilności i komfortu kierowcy.

Oczywiście nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć, jakie auto sprawdzi się w przypadku kobiety, bo każda jest inna i ma indywidualne preferencje dotyczące jazdy. Nowy Fiat 500 ma jednak wszelkie atuty, żeby walczyć o miano wyboru nr 1.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.