Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bezkonkurencyjnie najatrakcyjniejszą lokalizacją na polskim wybrzeżu jest Trójmiasto, nie tylko za sprawą wygodnych połączeń drogowych i kolejowych, ale też atrakcyjnej aglomeracji. Tu, w przeciwieństwie do typowych kurortów, restauracje i kawiarnie otwarte są cały rok, ponadto mamy do dyspozycji bogatą ofertę kulturalną oraz pełną infrastrukturę miejską.

Warto dodać, że osoby mieszkające w Gdyni i Gdańsku deklarują najwyższy poziom szczęścia, jak wynika z badania opublikowanego przez portal Otodom.pl.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

To wszystko znajduje odbicie w  słupkach sprzedażowych segmentu - apartamenty. Raport opracowany przez specjalizującą się w rynku nieruchomości firmę JLL, wskazuje  Trójmiasto jako drugi po Warszawie rynek pod względem liczby transakcji i ich wartości. Klienci doceniają unikalne lokalizacje waterfrontowe, dostępność plaż i otwartych terenów leśnych, łagodny mikroklimat i czystość powietrza, a także rozwój znaczenia biznesowego całej aglomeracji. To przyciąga kupujących poszukujących nieruchomości premium.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Liderem w tym segmencie jest Invest Komfort – deweloper wywodzący się z Trójmiasta, o 27 letnim doświadczeniu, śmiało łamiący wszelkie bariery i schematy, za co został uhonorowany ponad 70 nagrodami w Polsce i za granicą. Oferta Invest Komfort to apartamenty nieszablonowo zaprojektowane i wykonane z najwyższą dbałością oraz designerskimi trendami. Klient może wybrać mieszkanie czy apartament, idealnie dopasowany do własnych założeń oraz planów inwestycyjnych. Każde miejsce to odrębna idea, która łączy unikatowy styl z naturą nadmorskiego krajobrazu. Wśród bogatego portfolio Invest Komfort znajdują się inwestycje miastotwórcze jak Portova w Gdyni czy Brabank w Gdańsku, gdzie deweloper świadomie przekształcił niezagospodarowane części aglomeracji poszerzając granice Śródmieścia czy Starego Miasta, Smolna Sopot czy Nowe Kolibki w Gdyni powstały w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, to oazy ciszy i spokoju na skraju urbanistyki. Warto zwrócić uwagę na odwołanie do historii oraz rewitalizację przestrzeni miejskich na Opackiej w Gdańsku, która osadzona jest w pocysterkim parku, oddanym miastu i mieszkańcom.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Brabank. W historycznym centrum Gdańska

Nazwa Brabank od czasów Hanzy oznacza stocznię remontową. Na skraju Starego Miasta, nad brzegiem Motławy, gdzie przez wieki remontowano statki, Invest Komfort wznosi wysokiej klasy apartamenty.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Pierwsze, co zwraca uwagę to wyjątkowa lokalizacja Brabanku: nad samą rzeką, kilka minut spaceru od Żurawia czy Długiego Targu. Bezpośrednim sąsiadem inwestycji jest światowej sławy siedziba Muzeum II Wojny Światowej, której autorami są architekci ze studia Kwadrat, Jacek Droszcz i Bazyli Domsta, ci sami, którzy zaprojektowali także Brabank.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Inwestycję docenią przede wszystkim miłośnicy miejskiego stylu życia oraz kultury na najwyższym poziomie. Filharmonia Bałtycka, najlepsze galerie, muzea, a także restauracje i kawiarnie są na wyciągnięcie ręki. Także sama inwestycja ma wiele do zaoferowania: strefa fitness, sauny, przestrzeń wspólna wyposażona w projektor do oglądania filmów oraz imprez sportowych, a także stół do bilarda tworzą doskonałe warunki do relaksu.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Opacka. Apartamenty dla koneserów

Oliwa, dziś dzielnica Gdańska granicząca bezpośrednio z Sopotem, może się pochwalić 8 wiekami bogatej historii. Założona w średniowieczu przez cystersów, przeżywała swój największy rozkwit w czasach baroku, nazywanych również Złotym Wiekiem Gdańska.                 

Z czasem Oliwa stała się ulubionym miejscem gdańskiej elity, czego dowodem są eleganckie wille ulokowane przy kameralnych brukowanych uliczkach. Bez wątpienia najsłynniejszą ikoną dzielnicy jest archikatedra ze światowej sławy organami oraz sąsiadujący z nią dawny kompleks klasztorny.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

W bezpośrednim sąsiedztwie katedry, Invest Komfort zrealizował projekt jedyny w swoim rodzaju: kameralną inwestycję Opacka oferującą 51 apartamentów, która w tym roku została uhonorowana nagrodą European Property Award. To propozycja dla koneserów i kolekcjonerów nieruchomości, produkt z najwyższej półki. Inwestycja jest otoczona parkiem, została wykonana z najwyższej jakości materiałów, przez wysokiej klasy rzemieślników i artystów. Do dyspozycji mieszkańców jest zielone patio, strefa fitness i saun oraz sala spotkań, gdzie z sąsiadami lub bliskimi można zagrać w bilard lub obejrzeć wspólnie film lub mecz.

Inwestycję Opacka docenią miłośnicy natury i aktywnego stylu życia. Oliwa jest najbardziej zieloną z gdańskich dzielnic, a słynne Lasy Oliwskie są częścią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Obszar o powierzchni ponad 20 tysięcy hektarów, w którym różnice poziomów dochodzą do 80 metrów, przy nachyleniu stoku sięgającym 40 stopni, zapewnia  doskonałe warunki do uprawiania sportu. To doskonałe miejsce dla fanów trekkingu, jazdy na rowerze lub długich spacerów z rodziną i psem.

Portova Gdynia. Dom z widokiem na morze

Gdynia od lat przoduje w polskich i międzynarodowych rankingach najlepszych miast do życia. Inwestycja Portowa, realizowana w tym mieście przez Invest Komfort, również spotkała się z uznaniem ekspertów, czego dowodem jest nagroda European Property Award 2021.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Apartamenty Portova powstały w industrialnej części Gdyni, na styku miasta i portu, co stanowi ukłon w stronę modernistycznych tradycji Gdyni. Forma oraz wykończenie inwestycji również nawiązują do tego niezwykłego okresu, który ukształtował architektoniczny i urbanistyczny obraz miasta. Dla mieszkańców, na szczycie budynku architekci zaaranżowali prywatny, zewnętrzny taras, z którego rozpościerają się niesamowite widoki na panoramę Gdyni.

Projekt Portovej nawiązuje do modernistycznych tradycji Gdyni prostymi i geometrycznymi formami. Charakterystyczna, ponad 50-metrowa dominanta, widoczna z ulicy Świętojańskiej, domyka perspektywę Pl. Kaszubskiego. Całość swoim stylem nadaje ton najbliższej okolicy oraz odpowiada na potrzeby osób, poszukujących komfortowego życia w centrum miasta.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Rozkład mieszkań w Portovej został tak zaplanowany, aby mieszkańcy mogli zaaranżować je zgodnie z własnymi potrzebami. Nieodłącznym elementem projektu jest strefa z lokalami usługowymi, która z czasem stanie się integralną częścią Śródmieścia.

W przestrzeń osiedla został wkomponowany odrestaurowany, zabytkowy budynek, będący częścią historii Gdyni. Na 200-metrowej przestrzeni architekci zaaranżowali prywatną strefę relaksu obejmującą salę fitness, sauny oraz część wypoczynkową, gdzie mieszkańcy mogą zagrać w bilard, obejrzeć ulubiony serial, popracować w strefie coworking czy spotkać się z przyjaciółmi. Dla najmłodszych czeka specjalnie zaaranżowana strefa kids room. O tereny zewnętrze zadbali natomiast projektanci krajobrazu, tworząc wewnętrzne dziedzińce z zielenią dobraną tak, aby cieszyła oko przez cały rok.

Portova to najlepszy adres dla osób poszukujących swojego miejsca w centrum miasta, z pięknym widokiem na Zatokę Gdańską. Idealna lokalizacja oraz pełna infrastruktura w najbliższym sąsiedztwie sprawiają, że to doskonała i szybko pracująca forma inwestycyjna, biorąc pod uwagę rosnącą popularność Gdyni oraz jej ofertę kulturalną.

Nowe Kolibki. Gdzie las jest najbliższym sąsiadem

Inspiracją dla Nowych Kolibek, położonych na granicy Sopotu i Gdyni, jest Trójmiejski Park Narodowy, w który wręcz zanurza się osiedle. Jedynie kilkanaście minut spacerem wystarczy, aby znaleźć się na plaży. Jest to więc unikalna lokalizacja, gdzie las zbliża się do morza.

Swoje wymarzone miejsce znajdą tu nie tylko entuzjaści natury; Nowe Kolibki położone są bowiem w odległości 3 kilometrów od centrum Sopotu i 6 kilometrów od śródmieścia Gdyni. Można tu korzystać z bliskiej oferty obu tych miast: kin, teatrów, kawiarni, restauracji, sklepów, ze sportu i edukacji.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Narodowego miało wpływ na wybór materiałów zewnętrznych na osiedlu: kamienia i drewna, a jego architektura podkreśla charakter miejsca, które wpisane jest w naturę. Kameralne dwupiętrowe budynki o prostej formie zapraszają dużymi przeszkleniami (w tym dachowymi) światło słoneczne i widok lasu z jego bogatą zielenią do swoich wnętrz.

Projekt roślinności odzwierciedla naturalny charakter otoczenia. Znajdziemy tu nieformalne grupy krzewów, kompozycje traw ozdobnych, kwiaty kwitnące; zachowano też stare wysokie drzewa: sosny, brzozy i klony.

Nowe Kolibki wpisują się w nurt slow life. Zaprojektowano je tak, by w przestrzeni między budynkami stworzyć mini-ogrody z malowniczymi alejkami do spacerów i licznymi zakątkami wtulonymi w roślinność, prywatne ogródki z żywopłotami i zielone tarasy na dachach, a także polanę z leżakami i kaskadę wodną z ławkami wokół.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Spokój otoczenia przenika do wnętrz – naturalne materiały, stonowana kolorystyka, delikatne organiczne reliefy wpływają kojąco na wzrok. Sala klubowa i sauna wypełnione relaksującą muzyką pomagają wyciszyć myśli, a fitness zregenerować ciało i odrodzić ducha.

Nowe Kolibki to osiedle, odnajdujące idealny balans między odpoczynkiem i pracą, spokojem natury i energią miasta. W ciągu kilku minut można tu zmienić i otoczenie, i styl życia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.