Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na temat cieni pod oczami rozmawiamy z Maciejem Pankiem - Lekarzem Medycyny Estetycznej, dentystą.

Cienie pod oczami – przyczyny

Okolica oka wymaga innej pielęgnacji niż reszta twarzy. To właśnie na skórze dolnej powieki najwcześniej pojawiają się pierwsze oznaki starzenia i są one równocześnie jedną z trudniejszych okolic w pielęgnacji. Dlaczego tak jest? Skóra powiek jest dużo cieńsza niż skóra twarzy czy innej okolicy naszego ciała - ma zaledwie 0,5 mm, podczas gdy np. na policzkach jej grubość to aż 2mm. Dużo słabsze są tu włókna kolagenowo - elastynowe, brak naturalnej lipidowej warstwy ochronnej – ponieważ skóra okolicy oczu pozbawiona jest gruczołów łojowych produkujących sebum. To sprawia, że ta okolica staje się wyjątkowo mocno narażona na odwodnienie, a tym samym staje się bardzo delikatna i wrażliwa.

Wpływ trybu życia na wygląd okolicy oka

Efektem niewłaściwego trybu życia jednak jest nie tylko przyspieszone starzenie się skóry okolicy oczu ale również pojawienie się cieni czy obrzęków pod oczami. Oczy sprawiają wrażenia „zapadniętych" czy podkrążonych, jak po nieprzespanej nocy, mogą tworzyć się również nieestetyczne „worki pod oczami", a cała twarz wygląda na zmęczoną.

Rozwiązanie problemu cieni pod oczami w gabinecie medycyny estetycznej

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie rewelacyjnego kwasu hialuronowego Restylane Eyelight! Jest on inny niż wszystkie preparaty na bazie kwasu hialuronowehgo, ponieważ nie wiąże wody, dzięki czemu nie powoduje obrzęków. Po zastosowaniu Restylane Eyelight widzimy przepiękne rozjaśnienie okolicy oka napięcie skóry oraz zniwelowanie drobnych zmarszczek mimicznych.

Efekty zabiegu Restylane Eyelight

Pacjenci u których zastosowałem Restylane Eyelight są bardzo zadowoleni z efektu. Zgłaszają mi, że wyglądają na bardziej wypoczętych a ich pewność siebie wzrosła. Strzykawka jest doskonała, przez co ergonomia pracy jest dużo lepsza. Preparat ma objętość 0,5 ml, dzięki czemu w zupełności wystarcza aby wypełnić dolinę łez czy też odświeżyć wygląd zmęczonego oka. Restylane Eyelight jest wyprodukowany w technologii NASHA więc pozostaje w miejscu podania. Jest to duża zaleta produktu, gdyż integruje się tylko z tankami przyległymi a tym samym nie boimy się migracji preparatu. 

Restylane Eyelight długoterminowym rozwiązaniem problemu cieni pod oczami

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w okolicy oka nie powinniśmy wykonywać zbyt często gdyż może wystąpić zaburzenie przepływu chłonki czyli tzw. worki pod oczami. Ważne aby stopniowo wypełniać dolinę łez aby nie spowodować nadkorekty. Po upływie około miesiąca od pierwszego zabiegu spotykam się z pacjentem aby ocenić efekty i decyduję, czy dokładamy produktu. Zazwyczaj jeden zabieg Restylane Eyelight jest wystarczający, gdyż efekty zabiegu utrzymuję się bardzo długo nawet do 6,5 miesiąca!*

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego Restylane Eyelight jest dedykowany zarówno dla młodych i dojrzałych pacjentów, którzy borykają się z problemem cieni pod oczami czy też zapadniętą doliną łez. Niezmiernie istotna jest jednak kwalifikacja pacjenta do zabiegu aby uzyskać zadawalający efekt.

Do zabiegu są zdyskwalifikowani pacjenci którzy borykają się z porannymi obrzękami tzw. workami pod oczami, przepukliny tłuszczowe oraz duża wiotkość w okolicy oka.

Pamiętajmy jednak, że zabieg ten powinien wykonywać tyko lekarz, gdyż jest to bardzo wymagająca okolica. 

Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu i znaleźć gabinet, w którym lekarz wykona zabieg Restylane Eyelight zapraszam na www.galdermaaesthetics.pl/restylane-eyelight

Maciej Panek, Lekarz medycyny estetycznej, dentystaMaciej Panek, Lekarz medycyny estetycznej, dentysta 

*A. Nikolis i wsp. A Randomized, Crossover-Controlled Evaluator-Blinded Trial Evaluating Cannula- Vs Needle-Assisted Hyaluronic Acid Injections for Infraorbital Deformities. ASJ 7-2021.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.