Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jessie Ware nie od razu odkryła swój talent wokalny. Po ukończeniu studiów na kierunku literatura angielska, przez kilka lat pracowała jako dziennikarka, w tym także sportowa. Do śpiewania zachęcił ją kolega, piosenkarz Jack Peñate. Z lat szkolnych pamiętał, że Jessie dobrze śpiewa. Nie mylił się. Najpierw wsparła go swoim głosem podczas jednego z radiowych nagrań, później była zapraszana regularnie na koncerty, gdzie występowała w chórkach. Jak wspominała wielokrotnie w wywiadach, była to dla niej najlepsza lekcja wokalu.   

Trzeci singiel i wielka sława

Potem poszło już z górki. W 2010 r. jeden z kolegów z zespołu Jacka Peñate zapoznał Jessie z producentem muzycznym SBTRKT-em. Stworzyli razem pierwszą piosenkę. Rok później Jessie Ware zaprezentowała debiutancki solowy singiel „Strangest Feeling", którym zapowiedziała swój pierwszy album studyjny pt. „Devotion", wydany 20 sierpnia 2012 nakładem wytwórni PMR Records. Sławę przyniósł jej jeszcze w tym samym roku trzeci singiel „Wildest Moments". We wrześniu płyta zdobyła nominację do Mercury Prize, corocznie przyznawanej nagrody dla najlepszego albumu muzycznego w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce płyta uzyskała status platynowej.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Na liście ulubionych singli Obamy

Artystka słynie z mistrzowskiego łączenia R&B, elektroniki i muzyki tanecznej. Obecnie pracuje nad swoim piątym albumem, którego zapowiedzią jest utwór „Free Yourself". To disco-house'owy rytm z mocną bazą w postaci pianina i teatralnym wokalem. Pierwsze recenzje wskazują, że będzie to kolejny hit. A tych Jessie ma już na swoim koncie sporo. Wokalistka może pochwalić się sześcioma nominacjami do nagród BRIT. Dotychczas najwyżej notowanym albumem artystki był wydany w 2020 roku i doceniony przez krytyków „What’s Your Plesure?". To na nim znalazły się takie hity jak „Save a Kiss", „Spotlight" czy Remember Where You Are – singiel, który Barack Obama umieścił na swojej liście ulubionych utworów. Największy przebój, „Say you love me", odtworzony był ponad 147 milionów razy.

Podcasterka i autorka książek

Jessie Ware to kobieta niezwykle charyzmatyczna. Nie tylko śpiewa, jest także popularną podcasterką. Napisała także dwie książki kucharskie. Łączy ją niezwykle silna więź z matką. To Lennie (Helena) Ware dała jej m.in. pewność siebie i przekonanie, że może osiągnąć wszystko i to ona wspierała ją, gdy Jessie rozpoczynała karierę muzyczną. Wraz z mamą wokalistka od 5 lat prowadzi podcast „Table Manners with Jessie and Lennie Ware". Kobiety zapraszają do swojego domu artystów i w luźnej atmosferze nie tylko rozmawiają na ważne tematy, ale także przekomarzają się, opowiadają o jedzeniu i czasem wchodzą sobie w słowo, jak to podczas rozmów przy domowym stole bywa. W podcaście Jessie i jej matka gościły już m.in.: Kylie Minogue, Johna Legenda, Duę Lipę, Michaela Buble, Elvisa Costello czy Emily Ratajkowski.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Huczne świętowanie

Prywatnie Jessie Ware jest szczęśliwą mężatką. W czerwcu 2021 r. powitała na świecie swoje trzecie dziecko. Wokalistka jest nie tylko niezwykle utalentowana, ale ma też ogromne serce i chętnie angażuje się w działalność charytatywną. Od kilku lat jest ambasadorką UNICEF, a także patronką jednego z międzypokoleniowych domów opieki.

Piosenkarka kilkukrotnie gościła w Polsce. Ostatni raz w lipcu tego roku. Teraz fani Jessie Ware znów będą mogli na żywo usłyszeć, jak śpiewa. Już w czwartek, 29 września, brytyjska wokalistka wystąpi na dachu Galerii Mokotów. Tym wydarzeniem galeria świętuje rebranding. Warszawskie centrum handlowe zmienia nazwę na Westfield Mokotów, dołączając tym samym  do grona najlepszych, europejskich centrów handlowych Westfield.

Bilety na koncert wyprzedały się w kilka godzin. Charakter i miejsce wydarzenia narzucają bardzo rygorystyczne ograniczenia, jeśli chodzi o liczbę biletów. Organizatorzy wydarzenia przygotowali jednak streaming. Osoby, które są członkami Westfield Club (dotychczasowy Program Lojalnościowy Galerii Mokotów) – będą mogły obejrzeć  specjalną transmisję online z koncertu. Więcej informacji można uzyskać na stronie galerii Westfield Mokotów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.