Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od kilku lat na sile przybiera idea body positive, czyli ciałopozytywności. Przypomina się o tym, jak ważna dla samopoczucia, ale przede wszystkim jakości życia, jest akceptacja swojego ciała takim, jakim jest. Ruch opowiada się za akceptacją wszystkich sylwetek, bez względu na ich formę, rozmiar czy wygląd.

Zuzanna ZakrzewskaZuzanna Zakrzewska 

Tę ideę wspiera marka odzieżowa SHEIN, która wierzy, że każde kobiece ciało jest piękne i należy mu się szacunek. Marka przykłada dużą uwagę do tego, by poprzez swoją ofertę, wspierać kobiety w pielęgnowaniu pozytywnej relacji z własnym ciałem i ubraniami.

Kobiety dla kobiet

Aby każda kobieta poczuła się wyjątkowo i znalazła dla siebie ubrania niezależnie od okazji, SHEIN stworzył specjalną letnią kolekcję, dedykowaną kobietom plus size. Powstała ona we współpracy z trzema influencerkami: Agatą Wiśniewską, Joanną Cesarz i Zuzanną Zakrzewską - które od lat promują ciałopozytywność na swoich profilach w mediach społecznościowych i które udowadniają, że noszenie większego rozmiaru jest powodem do dumy.

Zuzanna ZakrzewskaZuzanna Zakrzewska 

Z marką SHEIN współpracuję już od jakiegoś czasu i bardzo sobie tę współpracę cenię. Jestem zadowolona z tego, że możemy w końcu znaleźć na rynku ubrania, które są dostępne na każdą kieszeń i w każdym rozmiarze, a które nie są „babcine" - chociaż, te fasony vintage też są super! Chodzi mi o to, że bardzo mało firm odzieżowych w Polsce – łatwo dostępnych dla Polek –  ma do zaoferowania modne, kolorowe, podkreślające kształty, różnorodne ubrania, w które może wskoczyć zarówno dziewczyna w rozmiarze 34, jak i 52. SHEIN wyszedł na przeciw klientkom z Polski oferując, między innymi, romantyczne sukienki w super fasonach – mówi Zuzanna Zakrzewska.

Zuzanna ZakrzewskaZuzanna Zakrzewska 

Jak dodaje, tworząc własną kolekcję, skupiła się przede wszystkim na funkcjonalności ubrań. – Chciałam, żeby każda dziewczyna znalazła coś dla siebie. Są to przede wszystkim sukienki casualowe, ale także romantyczne i bardzo kobiece. W kolekcji znajdą się też bluzki, które podkreślają biust i talię oraz spodnie zgodne z najnowszymi trendami – zapewnia Zuzanna Zakrzewska.

Zuzanna ZakrzewskaZuzanna Zakrzewska 

Różnorodne fasony, świeże kolory

Kolekcja stworzona wspólnie z influencerkami to odpowiedź na wygodę, jakiej kobiety potrzebują na co dzień, na wymagania sylwetki, a przede wszystkim na obowiązujące trendy. Agata, Joanna i Zuzanna postarały się, by nie brakowało w niej sukienek, bluzek w wyraziste kolory i wzory, ale też wygodnych dresów.

Joanna CesarzJoanna Cesarz 

W kolekcji Zuzanny dominują sukienki, w większości takie, które sprawdzą się na co dzień, ale są i takie, które można założyć na specjalne okazje. Nie brakuje odważnych fasonów, np. bluzek crop top, które odsłaniają brzuch. Hiszpańskie kroje zachęcają do odsłaniania ramion. W kolekcji Joanny, oprócz sukienek, wzrok przyciągają dwuczęściowe komplety, które pomogą szybko stworzyć look do pracy. Agata postawiła na casual i niczym nieskrępowaną wygodę. W jej kolekcji nie zabrakło miejsca na wygodne, dzianinowe spodnie. Jest też sporo spódnic, które zestawiane z różnymi topami czy bluzkami, pozwolą tworzyć ciekawe zestawy.

Joanna CesarzJoanna Cesarz 

Duży wybór fasonów i kolorów sprawia, że bez trudu można znaleźć elementy, dzięki którym do szafy uda się wprowadzić letni powiew. – Wydaje mi się, że każda osoba wybierze coś dla siebie z naszej wspólnej kolekcji z marką SHEIN i nie będzie ślepo podążać za modą, a za swoimi upodobaniami. Tak, żeby czuć się w danej stylizacji dobrze i manifestować siebie konkretnym ubiorem. To samo tyczy się fasonów. Jedna osoba będzie chciała bardzo podkreślać swoje kształty, a inna - chować je, wybierając ubrania typu oversize. Wszystkie chwyty dozwolone – mówi Zuzanna Zakrzewska.

Joanna CesarzJoanna Cesarz 

Namawia do zabawy modą i wyznaczania własnych trendów. – To co nosimy, ma pasować do naszej wizji, a nie wizji świata. Ja jedynie życzę sobie tego, aby w Polsce coraz częściej można było spotkać na ulicy pozytywnych, modowych freaków oraz ludzi w niejednoznacznych stylizacjach. Warto łamać stereotypy i wychodzić poza „normy" narzucane przez otoczenie – namawia Zuzanna Zakrzewska.

Joanna CesarzJoanna Cesarz 

By dodać odwagi

Dzięki kolekcji SHEIN każda kobieta plus size bez trudu znajdzie dla siebie ubrania, w których poczuje się pewniej. Szeroki wybór kolorów i fasonów sprawia, że jest szansa, aby kobiety plus size jeszcze bardziej otworzyły się na modę, eksponując własne ja i znajdując swój własny styl. Wiele z nich już jest na to gotowych. – Mam wrażenie, że pod względem otwartości na modę jest coraz lepiej! Oczywiście nadal najczęściej widzę dziewczyny plus size w klasycznych rurkach i koszuli/bluzie, ale zaczynam zauważać dziewczyny w szerokich spodniach, w oversize’owych  stylizacjach, które nie są zgodne z ich „typem sylwetki", a w których czują się po prostu dobrze! Uważam, że staromodne podejście do ubierania się w tylko to, co pasuje do naszego kształtu wreszcie zaczyna odchodzić do lamusa, a dziewczyny maja coraz więcej odwagi – mówi Joanna Cesarz.

Joanna CesarzJoanna Cesarz 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.