Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Costa Blanca to leżące najbardziej na zachód wybrzeże hiszpańskiej prowincji Alicante, znanej ze wspaniałego światła cieszącego przez cały rok. To tropikalny klimat w samym sercu Europy, miejsce nad Morzem Śródziemnym charakteryzujące się najłagodniejszymi temperaturami na kontynencie: średnio 18 stopni i słońce przez 320 dni w roku. Całkiem inna rzeczywistość, ale dostępna dla Polaków dzięki połączeniom lotniczym z piątym największym lotniskiem w Hiszpanii. Dzięki niemu Costa Blanca to miejsce gdzie usłyszymy więcej różnych języków niż na innych plażach hiszpańskiego wybrzeża. To miejsce docelowe wszystkich Europejczyków szukających tego szczególnego stanu ducha: radości odczuwania życia nad Morzem Śródziemnym. To niepowtarzalna destynacja, o której przeczytasz więcej na stronie www.costablanca.org.

ALFAS DEL PIALFAS DEL PI 

To miejsce, gdzie każdy może znaleźć swoje wymarzone miejsce na ziemi dzięki agencjom nieruchomości o ponad 30-letniej tradycji budowania domów dla mieszkańców z całego świata. Gdybyśmy chcieli znaleźć miejsce, w którym spotykają się przeróżne narodowości świata, to byłyby to piaszczyste plaże Morza Śródziemnego. Zakup nieruchomości tutaj to przedsięwzięcie wolne od ryzyka, jeśli szukasz spokoju, to miejsce, gdzie wypoczniesz i odetniesz się od codziennego zgiełku, nadające się zarówno na krótkie wyjazdy jak i na stały pobyt. Sama transakcja zakupu to podwójnie bezpieczny proces, jaki może zapewnić tylko doświadczona agencja o długiej historii sprzedaży nieruchomości mieszkańcom pochodzących z różnych krajów Europy.

Tytułem przykładu, deweloper TM od 1969 r. sprzedał ponad 20.000 mieszkań na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego i na meksykańskiej Riviera Maya. To przykład doświadczonej firmy oferującej zaangażowanie, stabilność finansową i innowacyjność, lidera rynku skoncentrowanego na potrzebach klienta i na wyniku, czyli 6 elementach, na których opiera się sukces przedsiębiorstwa trwale działającego w branży nieruchomości dla turystów osiadłych.

GOLF BENISSAGOLF BENISSA 

Podstawową zaletą tych terenów jest szeroka oferta usług, otwarte miasta zapewniające opiekę zdrowotną, z zapleczem oświatowym w różnych językach europejskich. Miasta i miasteczka o ciekawej ofercie handlowej, na którą składają się wielkie marki modowe cieszące się największą, światową popularnością; mariny i porty wyposażone we wszelkie udogodnienia, szeroka oferta gastronomiczna i winna, której korzenie sięgają cesarstwa rzymskiego. Prowincja Alicante to elegancja i szyk widoczny nawet w drobnych szczegółach, to prestiż 15 gwiazdek Michelin wyróżniających 11 miejscowych restauracji. To miejsce z tradycjami, bogatą historią, malowniczymi świętami, piękną przyrodą i bogatą kulturą. Różnorodność społeczeństw i kultur mieszających się tutaj od 3 tysięcy lat.

Z taką opinią na pewno zgodzą się właściciele z różnych miejsc Europy, którzy skorzystali z usług firm takich jak Somium,łączącej wiedzę i doświadczenie, stawiającej na innowacyjność i nowe technologie pozwalające zminimalizować wpływ człowieka na środowisko. Firma znana wszystkim ze stosowania zrównoważonych materiałów, niepowtarzalnych planów, z uwagą nadzorująca cały proces budowy zaprojektowanych nieruchomości. Na południu Costa Blanca Somium proponuje ekskluzywne wille Las Colinas & Country Club, niepowtarzalne pole golfowe tuż nad morzem.

BENIDORMBENIDORM 

Na tym samym obszarze działa również Trivee, deweloper działający od ponad 40 lat, znany z budowy kompleksów mieszkaniowych wzdłuż prawie całego wybrzeża Costa Blanca, w Villamartín, Punta Prima, Mil Palmeras i La Finca. Trivee doskonale zaadoptował się do otoczenia tworząc nieruchomości innowacyjne, pomysłowe i zaplanowane dla każdego rodzaju mieszkańca, takie jak na przykład w La Finca Golf, gdzie można nabyć od kawalerki po ekskluzywną willę przy samym morzu.

To właśnie w południowej części prowincji mieszają się magiczne klimaty miejsc takich jak Torrevieja, kusząca ofertą różnorodnych rozrywek nocnych, miast o ponad tysiącletniej historii, takich jak Orihuela, pełna pałaców, kościołów i innych zabytkowych budowli Pomiędzy plażami tych dwóch miast działa wyspecjalizowana Euromarina, firma budowlana zbierająca doświadczenia od 1972 r., która sprzedała nad Morzem Śródziemnym ponad 33.000 mieszkań dla rodzin z wielu krajów.  Euromarina proponuje nieruchomości na każdy gust: mieszkania, penthousy, domy w zabudowie bliźniaczej i wolnostojące w miejscowościach takich jak  Ciudad Quesada, Guardamar, Arenales del Sol, Orihuela Costa czy Torrevieja, przy najlepszych plażach, z polami golfowymi i miejscami rekreacyjnymi.

CASTILLO DENIACASTILLO DENIA 

W samym sercu wybrzeża Costa Blanca leżą dwa miasta, Alicante i Elche, w których ponad 800.000 mieszkańców cieszy się spektakularnymi plażami miejskimi wyposażonymi we wszelkie usługi, spełniającymi oczekiwania nawet najbardziej wymagających plażowiczów. Pomiędzy nimi, oddalonymi zaledwie o 14 km, działa międzynarodowe lotnisko i port do którego przybijają setki wycieczkowców przypływających z różnych krajów, a ofertę transportową uzupełniają linie szybkiego pociągu AVE, łączącego oba miasta z Madrytem.

W tych okolicach możemy liczyć na Maisę, która od 1966 r. buduje ekskluzywne mieszkania dla osób pragnących osiedlić się na Costa Blanca. FilozFilozofią tej firmy jest dążenie do doskonałości i zawsze stawiała na najbardziej nowatorskie materiały, nastawienie na potrzeby klienta na wszystkich etapach zakupu nieruchomości i po nim, pomagając mu jednocześnie we wszystkich formalnościach umożliwiających wprowadzenie się do nowego domu. Dzisiaj dysponuje mieszkania różnego rodzaju, od kawalerek po wolnostojące domy z ogrodem, szczególnie w El Campello, typowej miejscowości o długiej tradycji rybackiej, kuszącej szczególnym urokiem, w głębi zatoki, otoczonej skalistym wybrzeżem z zatokami o piaszczystych i kamienistych plażach nad lazurową, czystą i ciepłą wodą.

ALICANTEALICANTE 

Bardzo blisko leży nigdy niezasypiające miasto, które nie rozczaruje nawet najbardziej wymagających gości: Benidorm, najcharakterystyczniejsza miejscowość nad Morzem Śródziemnym ze swoimi drapaczami chmur, stolica europejskiej turystyki, oferująca bazę hoteli znanych z wielu europejskich stolic.

Tutaj, z północy na południe, działa deweloper MPC-Group, budujący i sprzedający mieszkania na rynku pierwotnym od ponad 30 lat. Specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym przewidzianym na mieszkania wakacyjne o standardach wykończeniowych wysokiej jakości.  Jest w stanie stworzyć idealnym dom, pomyślany aby mieszkać wygodnie i korzystać ze śródziemnomorskiego stylu życia, który cieszy się taką popularnością.

Na północy wybrzeże Costa Blanca staje się bardziej górzyste. Tutaj otwarte duże plaże piaszczyste przechodzą w dyskretne, schowane i chronione przed pełnym morzem zatoczki Można do nich przypłynąć jachtem, nurkować w nich i uprawiać wszelkie sporty wodne. Grupa VAPF proponuje w tych okolicach szeroką ofertę nieruchomości już wybudowanych lub w budowie w 8 miejscowościach bardzo atrakcyjnych z praktycznego i turystycznego punktu widzenia, jak Altea, Benissa, Teulada-Moraira, Lliber, Poble Nou de Benitatxell (Cumbre del Sol), Pedreguer (La Sella), Dénia i Pego. Specjalizuje się w mieszkaniach i domach budowanych na miarę, w 100% spersonalizowanych. Ta 60-letnia firma wie, że luksus to możliwość wyboru, stworzenia niepowtarzalnego, wymarzonego miejsca.  

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.