Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pomysłów na spędzenie czasu z mamą jest mnóstwo. Z okazji Dnia Matki można wspólnie przyrządzić ulubione danie, wybrać się na spacer, pójść na kolację lub do kina. Innym planem jest wspólne oglądanie filmów i seriali przy ulubionych przekąskach i herbacie. Dobrym pomysłem jest wybór herbat brytyjskiej marki Twinings, ich smak podkreśli wyjątkowość wspólnie spędzanego dnia. Herbaty tej marki – ze względu na eleganckie opakowanie – świetnie sprawdzą się również jako prezent.

Często pojawia się problem z wyborem filmu lub serialu. W ten wyjątkowy dzień nie warto marnować czasu na szukaniu, lepiej podjąć decyzję wcześniej. Przedstawiamy listę 5 filmów i seriali, które warto obejrzeć z okazji Dnia Matki.

  1. „Za jakie grzechy, dobry Boże", czyli francuska komedia o rodzicach czterech córek, które wchodzą w małżeństwa z mężczyznami z innych kręgów kulturowych i religijnych. Konserwatywni rodzice marzą o zięciach katolikach, jednak serca córek skradli Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Afryki. Czy rodzice zaakceptują nowych członków rodziny? Czy wybory córek wywołają wojnę w rodzinie, a może zakończą się na ślubnym kobiercu?
  2. „Mamma Mia!" – jeden z najbardziej popularnych musicali na świecie. Opowiada historię Sophie, która przygotowuje się do własnego ślubu. Kobieta stara się odszukać swojego ojca, aby ten odprowadził ją do ołtarza. Przyszła panna młoda zaprasza na ślub trzech mężczyzn, którzy przed laty byli związani z jej matką. Opowieści o rodzinnej historii towarzyszy muzyka ABBY.
  3. „Genialna przyjaciółka" – akcja tego serialu obejmuje ponad 60 lat, a punktem wyjścia jest przyjaźń dwóch dziewczynek mieszkających w Neapolu. Nie mniej ważnym tematem opowieści jest macierzyństwo. Początkowo dotyczy głównie skomplikowanych relacji łączących nastolatki z ich matkami, z czasem ważnym tematem staje się również macierzyństwo głównych bohaterek.
  4. „Wielkie kłamstewka" – kryminalna historia przedstawiająca losy kilku matek mieszkających w nadmorskim miasteczku. W rolach głównych wystąpiły Nicole Kidman, Reese Witherspoon oraz Shailene Woodley. Z pozoru może się wydawać, że bohaterki wiodą idealne życie – urocze dzieci, piękne domy, kochający mężowie. Jednak ich spokój i sielankę zaburza tajemnicza zbrodnia. Czy ma coś wspólnego z intrygami i kłamstwami matek dzieci z lokalnej szkoły?
  5. „Matki równoległe" – najnowszy film Almodóvara to czuła opowieść o podejściu do macierzyństwa. Opisuje dramatyczną historię dwóch kobiet, które poznają się na sali porodowej. Obie zaszły w nieplanowane ciąże i muszą samotnie wychowywać dzieci. Pierwsza z nich (Janis) to dojrzała kobieta, która wie, że sprawdzi się w roli matki, natomiast druga (Ana) jest pełna obaw. Losy obu kobiet zaczynają splatać się w nieprawdopodobną historię.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.