Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wiosna zachęca do wyjścia z domu i smakowania życia z nową energią. Tej nie brakuje w Elektrowni Powiśle. Uznana za nieformalne centrum Powiśla, tętni życiem i kusi wiosennymi nowościami, pozwalając rozkoszować się nową porą roku wszystkimi zmysłami. To miejsce doskonałe zarówno na co dzień, jako idealne do niespiesznych spacerów wśród murów będących świadectwem ponad stuletniej historii, jak i na weekendowe wypady – przyciągając ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi, targami lokalnego rzemiosła i usługami, odpowiadającymi na najbardziej wymagające potrzeby.

Beauty Hall - Showroom marki AlbaBeauty Hall - Showroom marki Alba 

Moda kwitnie kolorami

W Elektrowni Powiśle wiosna zagościła już na dobre. Znaleźć można ją w butikach z modą. COS, American Vintage, Elementy, Just Paul, Paprocki Brzozowski czy Balagan zadbają o nowości w garderobie. Wiosenne kolekcje są już również dostępne w jedynym w Warszawie sklepie Weekday oraz jedynym w Polsce butiku marki Urban Outfitters.

Marka Elementy

 

Nie od dziś wiadomo, że kropką nad i każdej stylizacji jest biżuteria. O najpiękniejsze dodatki dbają salony biżuteryjne polskich marek: Yes, Mokobelle czy Orska. Wiosnę czuć w Neoperfumerii Galilu, oferującej niszowe, selektywne marki perfum, drogerii z naturalnymi kosmetykami Polish Nature Beauty Barze czy flagowym showroomie marki Alba1913, a do domu wprowadzić nową porę roku pozwala Flora Point – sklep z wyszukanymi produktami home decor.

Converse

 

Spacery pośród świadectw historii

Zakupy w Elektrowni Powiśle to nie tylko możliwość skorzystania z oferty niszowych butików, ale i odbywania spacerów w wyjątkowym klimacie, w którym historia miesza się z nowoczesnością. Mury Elektrowni Powiśle pamiętają początki XIX wieku. Zachęcają do eksplorowania i poznawania przeszłości. Wgłębić się nią można dzięki organizowanym tu spacerom zarówno z architektami, którzy stoją za rewitalizacją tego miejsca, jak i z przewodnikami, przybliżającymi minione dzieje Elektrowni.

Galilu

 

Smaki z całego świata

Po spacerach – i tych w głąb historii, i zakupowych –  czas na ucztę dla podniebienia. Wiosna zagościła już w menu zlokalizowanych w Elektrowni Powiśle restauracji. W podróż po smakach zabiera Food Hall. To obecnie 14 konceptów gastronomicznych, serwujących kuchnię z wielu zakątków świata oraz 3 wyjątkowe bary. Posiłki i napoje można smakować wśród wnętrz starej Magazynowni, najstarszej części dawnej Elektrowni, przy dźwiękach muzyki na żywo. Dzieci, oczekiwanie na posiłek, mogą spędzić w przestrzeni z animacjami. Jedzenie można też wziąć na wynos i smakować je na pobliskich bulwarach wiślanych, łapiąc wiosenne promienie słońca.

Restauracja Princi w Elektrowni PowiśleRestauracja Princi w Elektrowni Powiśle 

Dla duszy i ciała

A słońce zachęca do odsłaniania ciała. Aby wiosną pewniej wkraczać w codzienność, warto zadbać o skórę. W Elektrowni Powiśle czeka kompleks Beauty Hall. Na powierzchni 1 500 m kw. skorzystać można z szerokiej oferty usług w dziedzinie pielęgnacji i urody. Stoiska kosmetyczne, nail bar, brow bar, salon fryzjerski czy barber shop, a także oddzielna część, w której oferowane są masaże, usługi depilacji oraz zabiegów kosmetycznych, wykonywanych zarówno tradycyjnymi metodami, jak i z wykorzystaniem najnowszych technologii, pozwolą w pełni otworzyć się na nową porę roku.

Beauty Hall - barber Warszawska Izba LordówBeauty Hall - barber Warszawska Izba Lordów 

Targi ukraińskiego rzemiosła

W Elektrowni Powiśle jest co robić niezależnie od dnia tygodnia. Zakupy, korzystanie z zabiegów upiększających, smakowanie kuchni z całego świata i wyselekcjonowane butiki, pozwalają w przyjemny sposób spędzić wiosenny czas. Wizyty w Elektrowni urozmaicają ciekawe wydarzenia: od darmowego serwisu rowerowego, przez targi roślin, designu i ukraińskiego rzemiosła, po targi mody vintage czy zajęcia jogi i warsztaty makijażu. W Elektrowni Powiśle każdy znajdzie coś dla siebie, nastrajając się odpowiednio na nową porę roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.