Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Odpowiednie cięcie przy ondulacji!

Przy wykonywaniu trwałej ondulacji, abyśmy cieszyły się idealną fryzurą przez długi czas, bardzo ważne jest odpowiednie cięcie. Niewskazane są tu fryzury cieniowane, gdyż włosy są różnej długości, oraz rozjaśniane, ponieważ są one słabe i możemy jeszcze bardziej je uszkodzić.

Na czym polega trwała ondulacja?

Trwała ondulacja to złożona z reduktora i amoniaku formuła, której zadaniem jest przerwanie wiązań siarkowych we włosach, aby włosy stały się mniej elastyczne, ale przybrały efekt i kształt nadany im przez wałki. Najlepsze efekty trwałej ondulacji zobaczymy na zdrowych i mocnych włosach.

Jak wygląda zabieg trwałej ondulacji?

Podczas zabiegu fryzjer nakręca wybrane i poszczególne pasma włosów na wałki, a następnie spryskuje je płynem ondulacyjnym, dzięki czemu włosy stają się bardziej plastyczne i można im nadać wybrany kształt.

Płyn należy spłukać po ok. pół godzinie. To, ile dokładnie fryzjer będzie trzymał preparat na naszych włosach zależy od ich kondycji, typu, długości czy grubości. Przy długich i gęstych włosach zabieg może trwać o wiele dłużej

Na sam koniec nasze włosy przechodzą specjalny zabieg pielęgnacyjny, który polega na pokryciu ich środkiem odżywczym, który wnika w najgłębsze struktury włosa.

Jak dbać o włosy po zabiegu trwałej ondulacji?

Odpowiednie dbanie o włosy po zabiegu ondulacji to podstawa. Włosy poddane zabiegowi potrzebują intensywnego nawilżenia i odżywienia. Ważne, aby używać odpowiednich kosmetyków, które głęboko odżywią i nawilżą nasze włosy. Warto stosować produkty także w sprayu do włosów suchych i zniszczonych, również do włosów po „trwałej".

Kiedy możemy używać produktów pielęgnacyjnych po trwałej?

Zabieg ondulacji to bardzo silny zabieg, który wysusza nasze włosy i niszczy wiązania siarkowe, co samo w sobie jest bardzo obciążające dla naszych włosów. Należy odczekać kilka dni i dać odpocząć naszym włosom.

Po 2-3 dniach od zrobienia trwałej możemy już używać głęboko regenerujących, odżywczych masek, o których pisaliśmy już wcześniej.

Warto zaopatrzyć się w specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji i podkreślenia skrętu loków i fal, które nie tylko zregenerują włos, ale również podkreślą i wyeksponują ich skręt.

Wraz z upływem czasu nasza fryzura może stracić swoją pierwotną objętość. Możemy tego uniknąć, używając specyfików, które podniosą objętość – pianek, żeli czy pudrów. Przy suszeniu należy używać suszarki z dyfuzorem, która także pomoże nam utrzymać odpowiednią objętość naszej fryzury.

Po trwałej ondulacji ważne jest, abyśmy dbały o odpowiednią kondycję włosów, ich nawilżenie, a będziemy mogły się cieszyć bujną czupryną na dłużej.

Jeśli szukasz odpowiednich kosmetyków do włosów po ondulacji, sprawdź ofertę drogerii WayBeauty.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.