Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Leżący w rejonie masywu górskiego Trzy Szczyty ośrodek 3 Zinnen Dolomity co roku przyciąga wielu fanów białego szaleństwa. Pięć połączonych pasm górskich oferuje łącznie 115 km doskonale przygotowanych tras narciarskich, na które wozi 31 wyciągów. Nie brakuje tu atrakcji dla dzieci, stoków dla zaawansowanych, a o aperitif na stoku dbają licznie zlokalizowane restauracje i chaty.

W ośrodku 3 Zinnen Dolomity można prawdziwie wypocząć. Tu nie trzeba samochodu. Do głównego ośrodka narciarskiego można szybko i łatwo dotrzeć z każdej miejscowości w regionie, korzystając z licznych połączeń wahadłowych oraz kolejowych. Bez konieczności zdejmowania nart można przenieść się do sąsiedniego ośrodka Kronplatz i również tam skosztować zimy.

Najbardziej stromy stok w całych Włoszech

Ośrodek 3 Zinnen Dolomity przyciąga zaawansowanych narciarzy. Wytyczono tu nie tylko wiele czerwonych i czarnych tras. Wprawieni amatorzy zimowego szaleństwa doceniają znajdujący się tutaj najbardziej stromy stok w całych Włoszech – Holzriese II którego nachylenie wynosi 72 proc. Trasa umożliwia dokonanie pomiaru prędkości. To świetna okazja, by się sprawdzić. Warto zarezerwować cały dzień i udać się na wycieczkę turą

Giro delle Cime. Podczas wyprawy zwiedza się 5 gór narciarskich, 3 doliny i 2 rejony.  Łącznie trasa ma 34 km długości i 5600 m różnicy wysokości. Autokar dowozi tam, dokąd nie można przemieścić się na nartach, a kolejkami linowymi dociera się do punktów zjazdu. Trasę przemierza się w otoczeniu niesamowitych widoków na szczyty wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Dolomitów.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Na biegówkach przez Dolomity

W 3 Zinnen Dolomity nie brakuje tras skiturowych. Ośrodek to też numer jeden, jeśli chodzi narciarstwo biegowe. Znajduje się tutaj ponad 200 km profesjonalnie przygotowanych i dobrze skomunikowanych tras biegowych dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania. Region ten jest również częścią dziewięciu regionów narciarstwa biegowego w sercu Dolomitów: Dolomiti NordicSki, która oferuje ponad 1300 km tras. Emocji dostarczą tory saneczkowe: Rotwand o długości 5 km oraz 2-km Haunold. Na pierwszy można się dostać 6-osobową kolejką linową Rotwandwiesen, na drugi wyciągiem krzesełkowym Haunold w Innichen/San Candido.

Spotkanie z reniferami

Tory saneczkowe dostarczą frajdy dzieciom. Na najmłodszych czeka tu wiele atrakcji. Na górnej stacji kolejki na Rotwand zobaczyć można jedyne stado reniferów w Alpach. Tutaj też czekają na dzieci gigantyczne bałwany. Warto zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie, ale też ulepić własne. To frajda dla całej rodziny. Dzieci mają do dyspozycji małe wyciągi i trasy, na których bezpiecznie i pod okiem instruktorów mogą stawiać pierwsze kroki na nartach. Za szczególnie przyjazną rodzinie uchodzi góra Haunold. Szerokie trasy zapraszają do spacerów. Po wjeździe czteroosobową kolejką krzesełkową na Górę Haunolda do dyspozycji są niebieskie trasy przeznaczone dla początkujących. Jest też trasaskicrossowa dla dzieci, trasa saneczkowa i szlak okrężny „Królestwo wielkoluda Haunold"

Tajniki powstawania sera

Ośrodek 3 Zinnen Dolomity zadba nie tylko o zimowe atrakcje, ale i kulinarne doznania. Koniecznie należy tu spróbować sera. Ten tradycyjny włoski przysmak wytwarzany jest także w Południowym Tyrolu/Südtirol. W mleczarni pokazowej Drei Zinnen w Toblach/ Dobbiaco można zobaczyć, jak powstaje, a nawet dowiedzieć się, skąd biorą się w nim dziury.

Rodzinne spacery wśród okrytych śniegiem szczytów, szaleństwa na nartach, snowboardzie albo sankach. W 3 Zinnen Dolomity można spędzać czas tak, jak lubi się najbardziej. Po szaleństwach na stoku, jest gdzie odpocząć. O relaks dbają hotele z bogatą ofertą wellness i spa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.