Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jesienią zmienia się nie tylko aura za oknem, ale i tempo naszego życia. Krótsze dni sprawiają, że nieco spowalniamy, a chłodniejsze wieczory – że wolimy otulić się kocem i zostać w domu niż wychodzić na zewnątrz. Warto ten czas wykorzystać do nadrobienia zaległości kinowych. Dobry film czy serial nie tylko pozwoli oderwać myśli od problemów dnia codziennego, ale i w odpowiednim otoczeniu – najlepiej zrelaksuje.

Materiał Promocyjny PartneraMateriał Promocyjny Partnera 

Wystarczy rozpalić kilka aromatycznych świec, zaparzyć herbatę z dodatkiem miodu lub ulubionego syropu i włączyć telewizor. Co warto obejrzeć? W związku z zamkniętymi przez długi czas kinami, na pewno jest co nadrabiać. Ale równie dobrze można też wracać do ulubionych filmów, zwłaszcza takich, które kojarzą się z dobrymi momentami w życiu. Dzięki temu pozwolą przywołać miłe wspomnienia. Długie wieczory doskonale sprawdzą się także do binge-watchingu, czyli oglądania całych serii seriali. To najlepszy sposób, by wejść w klimat danej serii i nie musieć w niepewności czekać na rozwój akcji.

Ochrona przed niebieskim światłem

Aby długie seanse nie zmęczyły oczu warto, będąc przy wyborze telewizora, zwrócić uwagę, by redukował ilość emitowanego niebieskiego światła. Telewizory LG OLED otrzymały certyfikat organizacji TÜV Rheinland potwierdzający brak migotania obrazu i niski poziom (zaledwie 29 proc.) emisji niebieskiego światła szkodliwego dla oczu oraz brak zagrożenia fotobiologicznego. Są to też telewizory ekologiczne, do produkcji których wykorzystuje się najmniej szkodliwych tworzyw (certyfikat SGS Eco Product).

Możesz oglądać, a możesz czerpać emocje

Telewizory LG OLED pozwalają poczuć się we własnym domu, jak w sali kinowej. Różne rodzaje scen wymagają określonych cech obrazu. Nie należy rozjaśniać go przy horrorze, a z kolei zbytnie nasycenie barwami może upodobnić skandynawski kryminał do produkcji Disneya. Telewizory LG OLED zostały wyposażone we własną technologię LG HDR, która wykorzystuje metadane do dostosowywania kolorów i jasności, uzyskiwania bardziej szczegółowego obrazu w jasnych i ciemnych scenach oraz poprawiania kolorów, aby wszystko wyglądało bardziej realistycznie. Funkcja ta ożywia także zwykłą treść HDR, dzięki czemu filmy i programy wyglądają żywiej i bardziej dynamicznie. O wrażenia dla oczu dba również funkcja Dolby Vision IQ. Optymalizuje jakość obrazu w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu oraz dobiera jeden z dostępnych trybów: film, sport, animacja lub standardowy.

Jakość bez kompromisów

Materiał Promocyjny PartneraMateriał Promocyjny Partnera 

Telewizory OLED tworzą miliony samoświecących pikseli, które mogą dowolnie się włączać i wyłączać, aby stworzyć idealną czerń i nieskończony kontrast. Są w stanie ukazać najmniejszą gwiazdę na najciemniejszym niebie z idealną precyzją i klarownością. Idealną czerń doceni się szczególnie w nocnych scenach akcji a doskonałe odwzorowanie kolorów podczas seansu przyrodniczego. Aby wrażenia były jeszcze lepsze, zastosowano sztuczną inteligencję Picture Pro. Rozpoznaje ona na ekranie twarze i sylwetki osób. Rozróżnia też pierwszy plan i tło, przetwarzając każdy obiekt niezależnie, aby uzyskać bardziej przestrzenny efekt wizualny.

Dźwięk ma znaczenie

Na kinowe przeżycia wpływa nie tylko obraz. Atmosferę buduje również dźwięk. Im wyraźniejszy i czystszy, tym bardziej realistyczny, pozwalając przenieść się w sam środek akcji, poczuć dreszcze emocji przy trillerze i ubawić się do łez przy komedii. W LG OLED o dźwięk dba Dolby Atmos oraz bazujący na sztucznej inteligencji Sound Pro, który tworzy wirtualny dźwięk 5.1.2-kanałowy. Co to oznacza w praktyce? Fascynujące brzmienie płynące wprost z głośników telewizora i zalewające całą przestrzeń. Istotne jest, by telewizor nie wymagał od nas żadnych dodatkowych działań. Ciągłe siedzenie z pilotem i pogłaśnianie przy cichych scenach czy odwrotnie, przyciszanie przy sprawia, że kinowy nastrój w jednej chwili się ulatnia. Modele LG OLED eliminują ten problem. Telewizory wyposażone są w automatyczną regulację głośności – Auto Volume Leveling, która utrzymuje stały poziom dźwięku podczas przełączania kanałów lub korzystania z aplikacji streamingowych.

Telewizor jak obraz

Materiał Promocyjny PartneraMateriał Promocyjny Partnera 

A jeśli zależy nam nie tylko na nowoczesnych rozwiązaniach i wysokiej jakości, ale także designie telewizora, warto rozważyć zakup modelu LG OLED G1 Gallery. Powieszony na ścianie telewizor wygląda jak obraz. Uchwyt wbudowany w telewizor sprawia, że ekran przylega do ściany i ma zaledwie dwa centymetry głębokości. Jeśli do tego włączymy obrazy z aplikacji Galeria, którą znaleźć można w menu telewizora, zmienimy dom w galerię sztuki, dbając o estetykę wnętrz. Dodatkową funkcją, która dostępna jest w modelach serii LG OLED G1 Gallery jest możliwość sterowania głosowego bez użycia pilota.

Dzięki nowoczesnym telewizorom na własnej kanapie, otulonemu kocami i z kubkiem ciepłej herbaty w ręku, możemy poczuć się jak w prawdziwym kinie. Realistyczne dźwięki, wysoka jakość obrazu pozwolą czerpać jeszcze większe emocje z fabuły i nie martwić się o zdrowie oczu, jeśli po jednym odcinku serialu zapragniemy pochłonąć całą serię. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.