Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O różnych podejściach, zaręczynowych pomysłach, a przy okazji o biżuteryjnych trendach rozmawiamy z ekspertami z marki jubilerskiej ACLARI Diamonds!

Zaręczyny w święta – plan idealny?

Jedni o nich marzą, inni akurat do tej daty nie są w pełni przekonani. Niemniej jednak według statystyk szczyt zaręczynowego sezonu co roku przypada na grudzień – i to nie tylko w Polsce.

Paradoksalnie właśnie te najpopularniejsze daty mogą być w pewnych sytuacjach największym zaskoczeniem – mówi Dominika z ACLARI Diamonds. – Jeśli przyszła narzeczona żartobliwie stwierdziła kiedyś, że „wszyscy zaręczają się w święta", pierścionek zaręczynowy z diamentem pod choinką będzie prezentem, jakiego najmniej się spodziewa. Kiedy para podchodzi do siebie na luzie, a tradycje traktuje z przymrużeniem oka, taki pomysł trochę na przekór sprawdzi się idealnie – dodaje.

Przygotowania do zaręczyn zacznij od... biżuterii

Jeszcze kilkanaście lat temu diamentowe pierścionki wybierali niemal wyłącznie mężczyźni, najczęściej w tajemnicy przed ukochaną. Dziś różnie z tym bywa. O ile zaręczynowe niespodzianki panowie z reguły lubią szykować na własną rękę, to już w kwestii biżuterii czasem warto podrzucić kilka inspiracji. Wraz z ekspertami z ACLARI Diamonds podpowiadamy, jak zrobić to z wyczuciem!

Zobacz, co słychać w zaręczynowych trendach

Warto poświęcić nawet dłuższą chwilę i przejrzeć kolekcje, bo jubilerzy od kilku sezonów pozytywnie zaskakują. Pierścionki z żółtego złota od lat uchodzą za zaręczynową klasykę, jednak już dawno przestały być jedynym możliwym wyborem. Pierścionki z białego złota, asymetryczne formy, zdobienia wieloma diamentami, fantastyczne nawiązania do stylu Art Déco – na to wszystko też jest miejsce w zaręczynowych projektach.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Biżuterię z naszej kolekcji online fotografujemy tak, że na zdjęciach widać dokładnie odcień złota, sposób osadzenia brylantów, kształt korony i inne detale. Oprócz tego dostępne są też filmy pokazujące pierścionek na ręce, a to w praktyce jest najważniejsze. – podkreślają eksperci z ACLARI Diamonds.

Wiesz już, co chciałabyś dostać? Zostaw ślad!

Polki pytane w sondażach o to, jak wyobrażają sobie idealne zaręczyny, odpowiadają zazwyczaj, że marzą o niespodziance. Mimo to często mają dość konkretne wyobrażenie o biżuterii, którą chciałyby dostać. Jak więc przyciągnąć sobie wymarzony pierścionek zaręczynowy? Jak głosi znana wszystkim maksyma, szczęściu warto pomagać. Subtelne, małe tropy są często najlepszym sposobem, aby dostać to, o czym się marzy.

– Można np. zostawić przypadkowo otwartą kartę w przeglądarce albo wybrać się do salonu stacjonarnego z przyjaciółką czy z siostrą i poprzymierzać razem pierścionki. Wtedy taka osoba zawsze będzie mogła szepnąć słówko komuś, kto ma dylemat z wyborem – podpowiada Agata z warszawskiego salonu ACLARI Diamonds. – Do tematu warto jednak podejść z wyczuciem, ponieważ nie tylko kobiety marzą o niespodziance, mężczyźni również. Często planują zaręczyny całymi tygodniami, cieszą się tym. Czasami lepiej więc pozostawić partnerowi wolną rękę i pozwolić miło się zaskoczyć – podsumowuje.

Nie planuj więc więcej i daj się zaskoczyć!

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Często tak jest właśnie najlepiej. Pamiętaj też, że oświadczyny mogą wyglądać bardzo różnie, a wszystko jest wyłącznie kwestią potrzeb. Nieważne, czy chodzi o zaręczyny spontaniczne, zaplanowane wspólnie, czy długo wyczekiwane – każde mogą być niespodzianką. To również zależy od Ciebie!

A kiedy już usłyszysz to jedno najpiękniejsze pytanie?

Wtedy najlepiej dać się ponieść chwili. Niezależnie od zaręczynowego scenariusza będzie to jeden z najpiękniejszych momentów w Twoim życiu! A tymczasem wyjątkowe pierścionki zaręczynowe z brylantami czekają na Ciebie w ACLARI Diamonds. Sprawdź kolekcję online lub odwiedź jeden z salonów stacjonarnych, które znajdziesz w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Olsztynie i we Wrocławiu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.