Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ruszyliśmy na świąteczne zakupy, by wybrać prezenty dla najbliższych. To one pozwolą stworzyć magię, towarzyszącą temu wyjątkowemu dniu. Odpowiednio dobrany podarunek wywoła nie tylko uśmiech na twarzy czy błysk w oku, ale może być dużym krokiem do zmiany podejścia życia.

Narzędzia MOC’y

'Happy Life. Sztuka odpuszczania''Happy Life. Sztuka odpuszczania' 

Drogę do szczęścia pozwoli odnaleźć książka „Happy Life. Sztuka odpuszczania" Kasi Bem. To ciepła i życiowa książka, do której chce się wracać i czytać wciąż na nowo, szukając w niej inspiracji, uniwersalnej mądrości i pokrzepienia. Autorka podpowiada w niej, co i jak odpuścić, by zacząć żyć pełnią życia tu teraz. Czerpiąc z jogi i wschodnich filozofii, opisuje 12 najpopularniejszych pułapek umysłu, w które wpada większość z nas i podpowiada, jak ich unikać. Wyposaża czytelnika w narzędzia MOC’y: proste medytacje, techniki oddechowe, ćwiczenia, które pomagają przeżywać życie jako CUD, bez czekania na cud. I przekonuje, że CUD’em jest każdy z nas.

Koniec z trybem: robić, działać, gromadzić

Kasia Bem, autorka książki, jest nauczycielką jogi i medytacji z wieloletnim doświadczeniem. Na co dzień prowadzi warsztaty i wyjazdy z jogą, kursy oddechu i medytacji, a także pisze na ten temat oraz występuje w mediach jako ekspert w tej tematyce. Jej dotychczasowe książki „Happy Detoks" i „Happy Uroda" zyskały status bestsellerów i miały po kilka dodruków, podobnie jak seria 3 DVD „Happy Joga". Jej najnowsza książkę już w fazie przedsprzedaży weszła do TOP 10 najlepiej sprzedających się poradników rozwojowych w Polsce.

Kasia Bem, autorka książki 'Happy Life. Sztuka odpuszczania'Kasia Bem, autorka książki 'Happy Life. Sztuka odpuszczania' 

W „Happy Life. Sztuka odpuszczania" Kasia Bem zawarła w niej latami zdobywaną i praktykowaną wiedzę na temat pracy z umysłem poprzez medytację, oddech i ćwiczenia, które w książce nazywa narzędziami MOC’y . Najważniejsza jest jednak zmiana blokujących przekonań, przekonuje autorka i opisuje ich w książce 12, dając jednocześnie wskazówki, jak je transformować. – Sztuka odpuszczania, o której piszę, to sztuka, której musiałam się długo uczyć. Wcześniej wiele lat funkcjonowałam w trybie robić, działać, zdobywać, gromadzić. Bez przerwy. Jak robot. Z uśmiechem na ustach. Do czasu, gdy okazało się, że nie tędy droga. Wtedy pojawiła się w moim życiu joga i coś powoli, powoli zaczęło się w moim życiu zmieniać – opowiada Kasia Bem.

Odpuszczanie to nie rezygnacja

'Happy Life. Sztuka odpuszczania''Happy Life. Sztuka odpuszczania' 

Pod koniec każdego rozdziału autorka umieściła proste techniki oddechowe, medytacyjne, które mają w sobie moc zmiany życia na lepsze i uczą odpuszczać. „Sztuka odpuszczania", jak pisze w książce Kasia Bem, „to nic innego jak umiejętność bycia tu i teraz, bez oczekiwania, by to, co jest, było inne, niż jest". – Odpuścić to znaczy porzucić pragnienie, żeby było inaczej niż jest i docenić  to, co jest. To pierwszy krok do odpuszczania. W tym kryje się sekret spokojnego, spełnionego życia tu i teraz. Szczęście już jest obecne, tylko zauważ je. Odpuszczanie nie ma nic wspólnego z rezygnacją, obojętnością czy zaniechaniem – wyjaśnia Kasia Bem. Dodaje, że to postawa pełna akceptacji i zgody na koleje losu, ale jednocześnie bardzo aktywna i umożliwiająca głęboki kontakt z samym sobą i drugim człowiekiem, bez nieustannej chęci zmieniania, kontrolowania i udoskonalania wszystkiego i wszystkich wokół. – Zrozumienie, że nie mamy na wydarzenia takiego wpływu jaki nam się wydaje, ze mamy. Pozwolenie, żeby się działo inaczej niż zaplanowaliśmy i przyjmowanie z zaufaniem, tego co się dzieje.  Jednocześnie jest to postawa, która nie zwalnia od działania, gdy jest ono zasadne czy konieczne – dodaje.

Przepis na noworoczne postanowienia.

„Happy Life. Sztuka odpuszczania" to gotowy pomysł na noworoczne postanowienia. Często nie wiemy, jak zacząć zmieniać swoje życie. Chcemy zwolnić, odpuścić, ale nie mamy pojęcia, od czego zacząć. Książka Kasi Bem jest drogowskazem pełnym wskazówek. Można podarować go bliskim, ale też sobie, by zmienić tempo życia. Książka otrzymała świetne recenzje. – Zgoda, życie nie polega na byciu zajętą. Ale żeby wreszcie odpuścić i wejść na ścieżkę ulgi, nie zatracając się jednocześnie w obojętności, warto mieć sprawdzone narzędzia Mocy, bo odpuszczanie to też sztuka. Kasia Bem dzieli się zdobywaną i praktykowaną przez lata mądrością, jak wypisać się z wyścigu i zbliżyć się do stanu czystego bycia – zauważyła Anna Maruszeczko, dziennikarka, autorka, podcasterka.

'Happy Life. Sztuka odpuszczania''Happy Life. Sztuka odpuszczania' 

Bardzo pozytywnie ocenił książkę dr Aleksander Poraj-Żakiej, mistrz zen. – Ta książka jest zaproszeniem do tańca: jest osobista, intymna i niebezpieczna. To ostatnie określenie dotyczy wszystkich tych z nas, ktorzy siegjąc po nią, mają nadzieję na poprawienie samopoczucia, zachowując swoje dotychczasowe nawyki. Ale tak jak zaproszenie do tańca bywa początkiem całkiem nowej przygody życiowej, tak też wgłębianie się w tę książkę może nas zmienić. I to bardzo. Ostrzegam! – napisał.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.