Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Istnieje kilka sposobów, aby codzienne układanie włosów było nie tylko łatwe i szybkie, lecz także przyjemne. Rozwiązaniem jest zastosowanie innowacyjnej technologii parowej Steam Tech, która zmienia oblicze stylizacji włosów.

Jak ułatwić sobie codzienne układanie kłopotliwych włosów?

Tajemnicą pięknej fryzury na co dzień jest prawidłowa pielęgnacja włosów – od tego trzeba zacząć, zanim sięgniemy po akcesoria do stylizacji. Niesforne pasma wymagają specjalnego traktowania, dlatego nie warto używać uniwersalnych, przypadkowych kosmetyków pielęgnacyjnych. Powinny być dopasowane do rodzaju włosów. W sklepach znajdziemy profesjonalne produkty przeznaczone do włosów trudnych do ułożenia, cienkich, gęstych, rozjaśnianych, puszących się czy zniszczonych. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego warto skonsultować z zaufanym fryzjerem wybór odpowiednich kosmetyków. Nawet włosy wyjątkowo trudne do ułożenia mogą stać się gładkie, lśniące, miękkie i puszyste.

Podstawą pielęgnacji jest również wprowadzenie dobrych nawyków na co dzień. Przede wszystkim nie należy zbyt agresywnie myć włosów i szarpać ich podczas czesania. Najlepsze sposoby na niesforne kosmyki to wykonywanie delikatnego masażu skóry głowy za pomocą odpowiedniego szamponu, nakładanie odżywki po każdym myciu i odsączanie nadmiaru wody ręcznikiem z mikrofibry.

Nawet tak prosta czynność jak czesanie może przyczynić się do zniszczenia włosów, dlatego należy pamiętać, aby czesać pasma, zaczynając od końcówek, przechodząc do góry, najlepiej za pomocą grzebienia o dużym rozstawie zębów lub szczotki z dodatkowym włosiem.

Zjawiskowe i proste w przygotowaniu fryzury? To możliwe

Uwielbiamy proste i szybkie rozwiązania, które dają świetny efekt. Okazuje się, że odpowiednio dobrana fryzura może znacznie skrócić czas stylizacji. Specjalnego traktowania wymagają krótkie włosy, ponieważ często zdarza się, że każdy kosmyk układa się w innym kierunku. Jednak takie fryzury dają też duże pole do popisu. Za pomocą prostownicy możemy szybko stworzyć piękne fale, wyprostować włosy, zaczesać do tyłu lub opuścić grzywkę na czoło.

Inną popularną fryzurą są włosy do ramion, które pasują wielu kobietom – można na szybko związać je w koczek, niski kucyk, wyciągając pasma z przodu, pofalować za pomocą prostownicy czy wyprostować. Zarówno jednak krótsze, jak i dłuższe włosy mogą mieć tendencję do puszenia. Odstające włoski nie prezentują się korzystnie, dlatego warto zawsze używać odżywki wygładzającej, a przed stylizacją prostownicą użyć termoaktywnego kosmetyku, który jednocześnie pielęgnuje włosy.

Prostownica parowa SteamPod 3.0 – profesjonalna domowa stylizacja

Nowoczesne technologie znacząco ułatwiają nam codzienną stylizację, niezależnie od rodzaju włosów i długości fryzury. Jednym z rozwiązań, które pomaga uzyskać zjawiskową fryzuję w ekspresowym tempie, jest prostownica parowa SteamPod 3.0 z limitowanej kolekcji Karl Lagerfeld. Powstała w wyniku współpracy dwóch kultowych marek – L’Oréal Professionnel Paris oraz awangardowego domu mody Karl Lagerfeld, inspirując się nawzajem kwintesencją paryskiego szyku i niewymuszonej elegancji.

Na czym polega innowacja w świecie stylizacji włosów? Prostownica SteamPod 3.0 nie zabiera z włosów wilgoci tak jak urządzenia starszej generacji. Zatrzymanie naturalnej wilgoci w łuskach włosów sprawia, że pasma nie puszą się nawet przy dużej wilgotności powietrza. Para wodna wykorzystywana w prostownicy sprawia, że włosy są wyraźnie miękkie, gładkie, lśniące, a kolor pod ochroną. To najlepszy sposób na trwałą, a przede wszystkim bezpieczną dla włosów stylizację. Prostownica SteamPod 3.0 wyposażona jest w podwójną technologię płytek, które umożliwiają płynne ruchy z odpowiednim naciskiem na pasma. Wszechstronna prostownica przeznaczona jest dla każdego rodzaju stylizacji – fal, loków różnej grubości czy idealnie wyprostowanych włosów. Od teraz nawet najbardziej niesforne kosmyki staną się 2 razy gładsze w 2 krótszym czasie*. Efekt? Idealnie ułożona fryzura niczym spod rąk profesjonalnego stylisty gwiazd.

* Test instrumentalny, w porównaniu do urządzenia SteamPod 3.0 bez zastosowania pary wodnej i grzebienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.