Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wspólne gotowanie zbliża domowników. Można podzielić się obowiązkami, można patrzeć jak posiłek przygotowuje inna osoba i rozmawiać o tym, co tu i teraz. Można też napić się razem kawy, celebrować wspólne posiłki, spotkać się przy dobrym jedzeniu z przyjaciółmi. Zapach potraw, ich smak i wygląd poprawiają nastrój, wprowadzają domową atmosferę, dają też poczucie bezpieczeństwa i tego wszystkiego, co kojarzy się z ogniskiem domowym.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Zwykle spędzamy w kuchni więcej czasu, niż myślimy. Poranne krzątanie się przed wyjściem do pracy, szkoły czy przedszkola. Codzienne przygotowywanie ciepłych i zimnych posiłków i napojów, przekąsek, deserów, ale także gotowanie na mniejsze i większe uroczystości i okazje lub bez specjalnej okazji, spotkania w gronie rodziny i przyjaciół, pieczenie ciast, a nawet robienie przetworów – wszystkie te czynności sprawiają, że to w kuchni kwitnie domowe życie. Dlatego tak ważne, by czuć się w niej dobrze.

 

Ma być ładnie, przyjemnie i funkcjonalnie, bo wygoda w kuchni to podstawa. Ergonomia i użyteczne wyposażenie kuchni są niezbędne do sprawnego, przynoszącego satysfakcję gotowania. Systemy firmy Peka niosą całe mnóstwo ciekawych pomysłów i praktycznych rozwiązań, które sprzyjają dobrej organizacji domowej kuchni.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

W nowoczesnej kuchni warto postawić na cargo - system wysuwanych półek, najczęściej z koszyczkami, jest już obecny w wielu domach i wciąż zyskuje popularność ze względu na swoją funkcjonalność. Dzięki niemu można lepiej wykorzystać dostępną w kuchni przestrzeń i zapewnić łatwy dostęp do przechowywanych produktów. Jest to szczególnie ważne obecnie, gdy dobrze mieć zgromadzone zapasy np. ryżu, kaszy czy makaronu, które mają dłuższą datę przydatności do spożycia. Co ważne, można dopasować wielkość cargo do kuchennej przestrzeni, własnych potrzeb i naszej rodziny.

Szafka z systemem cargo DISPENSA jest tak skonstruowana, by pomieścić duże ilości produktów, które można wygodnie poukładać, zupełnie jak w domowej spiżarni, robiąc przy tym miejsce na garnki, naczynia kuchenne i małe AGD w innych przestrzeniach. DISPENSA jest klasycznym, wysuwanym cargo, które jest przeznaczone do wąskich modułów, nawet do wnęk szerokich na 15 cm. System ten jest dostępny w różnych wysokościach – od 90 do 230 cm i wyhamowuje przy otwieraniu i zamykaniu dla większej wygody i bezpieczeństwa użytkowania.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Zaletą wysokiego cargo jest też to, ze wszystkie tzw. suche zapasy mieszczą się w jednym miejscu. Duża, ergonomiczna powierzchnia do przechowywania może utrzymać nawet do 100 kg załadunku, a wnętrze szafki łatwo można dopasować do indywidualnych preferencji. Można regulować odstępy między koszykami, by pomieściło i wysokie butelki, i mniejsze opakowania, np. torebki z przyprawami, można używać dodatkowych akcesoriów, takich jak porządkujące przestrzeń pojemniki.

 

Kolejnym atutem cargo DISPENSA jest dobra widoczność i dostępność produktów, po które można łatwo sięgnąć – wszystko jest w zasięgu ręki i niczego nie przegapimy. Ponadto łatwiej sprawdzić ważność poszczególnych produktów, które rzeczy się kończą i co należy uzupełnić. Ułatwia to proces robienia zakupów, a na listę zakupów wpisujemy tylko potrzebne produkty, co niesie oszczędności w domowym budżecie.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Istotną cechą cargo jest fakt, że system można zamontować w szafkach nawet o szerokości 15, 20 lub 25 cm i jest to funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu po wysunięciu szafki jest łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych tam produktów, co w klasycznej szafce jest niemożliwe. Najczęściej stosowane moduły cargo to 30 i 40 cm.

Z kolei Cargo TANDEM został stworzony z myślą o większych kuchniach, gdzie znajdzie się miejsce na system w szafce o szerokości 60 cm. Co ważne, TANDEM pozwala umieścić produkty nie tylko na półkach wewnętrznych, ale także na drzwiach – to podobne rozwiązanie, jak w lodówce. Istnieje możliwość przewieszania na ramie z haczykami wewnętrznych półek, by zagospodarować przestrzeń odpowiednio do potrzeb. Przy otwieraniu szafki tylne półki przybliżają się do przodu, co ułatwia sięgnięcie nawet w najgłębsze zakamarki domowej spiżarki. System TANDEM utrzyma 85 kg zapasów, przy czym można zamontować dwa systemy obok siebie, tworząc jeszcze bardziej pakowny TANDEM Depot. To rozwiązanie szczególnie cenią duże rodziny.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Liczne rozwiązania Peka sprzyjają też utrzymaniu porządku w szafkach kuchennych. Produkty przechowywane na przestrzennych, funkcjonalnie wysuwanych półkach EXTENDO są dobrze widoczne i dostępne bez wysiłku. Rozwiązanie sprawiające, że w momencie otwierania drzwi tylne półki przybliżają się, zapewnia łatwość sięgnięcia po zapasy ułożone nawet w najgłębszych zakamarkach, bez konieczności przekładania innych produktów. Rozwiązanie typu LeMans świetnie sprawdza się do trzymania garnków i patelni. Godne polecenia są ergonomiczne pojemniki wstawiane do szuflad, w tym kosze na odpady, które zapewniają łatwą segregację. Dostępny jest też modułowy zestaw pojemników. Wkłady do szuflad znacznie upraszczają właściwe przechowywanie i szybkie odnajdywanie sztućców, a do przechowywaniu talerzy warto zastosować maty antypoślizgowe, zapobiegające przesuwaniu przedmiotów i poprawiające estetykę wnętrza szuflady. Maty antypoślizgowe Peka mogą zostać docięte do odpowiedniego wymiaru, a ich kolor może korespondować z wkładem.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Do organizacji wnętrza szuflad polecamy system SPACEFLEXX pozwalający na utrzymanie w porządku najbardziej kłopotliwych akcesoriów kuchennych, w tym pudełek na żywność.

Kuchnie Peka charakteryzują przede wszystkim: przestrzeń, funkcjonalność i przejrzystość, łatwy dostęp do przechowywanych produktów, perfekcyjna organizacja, łatwość utrzymania porządku w szafkach i ergonomia. Warto się odnieść także do ich desingu. Nowoczesne, estetyczne rozwiązania, proste linie, jakościowe materiały i precyzja wykonania. Do tego paleta kolorów, zawsze mocne biele, bezpieczne szarości, przyciągający wzrok antracyt czy naturalne, drewniane wzory… W takiej kuchni gotowanie do przyjemność i wygoda. W Peka każdy znajdzie kuchnię idealną dla siebie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.