Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szczoteczka soniczno-rotacyjna - prawdziwa rewolucja na rynku!

Szczoteczka soniczno-rotacyjna jest obecnie najbardziej nowoczesną wersją wśród popularnych ostatnio szczoteczek sonicznych. Osobom, które mają problem ze zrozumieniem tematu, już śpieszymy z pomocą. W nomenklaturze można się pogubić, ale podstawowy podział jest dość prosty. Szczoteczki ogólnie dzielą się na manualne oraz elektryczne. Każda szczoteczka działająca na akumulator jest szczoteczką elektryczną, a każda, która wytwarza słyszalne fale dźwiękowe jest kwalifikowana do grupy szczoteczek sonicznych. Do nich należą również szczoteczki soniczne, bo muszą działać na prąd. Wśród nich odróżniamy dwa rodzaje: starszego typu tradycyjną szczoteczkę soniczną i nowoczesną szczoteczkę soniczno-rotacyjną. Czym się różnią?

- główka

Tradycyjna szczoteczka soniczna ma podłużną główkę przypominającą główkę szczoteczki manualnej, a soniczno-rotacyjna dysponuje mniejszą główką okrągłą, inspirowaną profesjonalnymi narzędziami stomatologicznymi. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ końcówka w tym kształcie lepiej otula powierzchnię zęba i dzięki temu znacznie łatwiej jest w stanie dotrzeć do trudniej dostępnych zakamarków. Wpływa to na jakość i skuteczność czyszczenia.

- ruch główki

Zwykła, tradycyjna szczoteczka soniczna dysponuje jedynie ruchem główki z boku na bok, natomiast soniczno-rotacyjna generuje ruch główki nazywany 3D, czyli oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjny. Jaki to ma wpływ na szczotkowanie zębów? Podłużna główka wymaga dodatkowej techniki mycia, żeby było ono skuteczne, natomiast okrągła główka to zero dodatkowych ruchów. Można powiedzieć, że urządzenie wyręcza nas w 100%. Naszym jedynym zadaniem jest pilnować, by ruchoma końcówka dotarła wszędzie.

- soniczność

Soniczność to zdolność szczoteczki do generowania takich fal dźwiękowych, by mogły one wytworzyć chmurę bąbelków (powstającej z pasty, wody i śliny), która jest w stanie dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc i w ten sposób pomóc w umyciu zębów. Tradycyjna szczoteczka soniczna to fala dźwiękowa o częstotliwości około 260 Hz. Natomiast szczoteczka soniczno-rotacyjna wytwarza nawet do 400Hz. Warto jednak podkreślić, że soniczność jest, w rzeczywistości, jedynie wsparciem. Najważniejszym aspektem w każdej szczoteczce jest mechaniczna praca główki, więc okrągła, poruszająca się w 3D będzie bardziej skuteczna.

Genius X - dla niej i dla niego!

Genius X, firmy Oral-BGenius X, firmy Oral-B 

Genius X, firmy Oral-B, to wspaniały przykład nowoczesnej szczoteczki soniczno-rotacyjnej. Prócz omówionej wcześniej, zaawansowanej konstrukcji, warto wspomnieć, że wykorzystuje on algorytmy sztucznej inteligencji. W ten sposób staje się naszym wirtualnym asystentem czyszczenia zębów, nie wymuszając jednocześnie żadnej techniki, a dostosowując się do nas. Potężny akumulator wytrzymuje nawet 2 tygodnie na jednym ładowaniu, a praktyczne etui podróżne sprawdza się wówczas, gdy nasz urlop lub podróż służbowa jest dłuższa. Dysponuje bowiem funkcją ładowania. Urządzenie wyposażone jest w Smart Ring, który połączony z czujnikiem nacisku, pozwala chronić szkliwo czy delikatne dziąsła.

Genius X posiada praktyczne i głęboko przemyślane przez projektantów tryby:

  • codzienny – do rutynowej higieny.
  • delikatny – dla wrażliwych zębów.
  • intensywny – gdy chcemy porządnie wyszorować zęby.
  • wybielający – gdy pragniemy uzyskać lub podtrzymać hollywoodzki uśmiech.
  • tryb masażu dziąseł – to bardzo ważny rytuał pielęgnacji dziąseł, o którym wielu zapomina.
  • tryb czyszczenia języka – najwięcej bakterii odpowiedzialnych za brzydki zapach z ust, osadza się właśnie w tym areale. Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu języka!

Którą szczoteczkę Genius X wybrać?

Genius X, firmy Oral-BGenius X, firmy Oral-B 

Genius X występuje w różnych wzorach i różnych wersjach kolorystycznych. Jeśli planujemy kupić szczoteczkę dla mamy, siostry, żony lub przyjaciółki, możemy postawić na limitowaną edycję (np. w bardzo modnym kolorze rose gold z ciekawym wzornictwem i zdobnym etui). Jeśli dla taty, męża, chłopaka, to dobrym pomysłem może okazać się czarna wersja Genius X. Często jednak decydujemy się na zakup szczoteczki do zębów dla pary, np. dla rodziców. Tu świetnie sprawdzi się uniwersalna, biała wersja kolorystyczna. Łatwo wymienialne końcówki mają nie tylko wersję uniwersalną. Istnieją różne warianty, na różne okazje. Można spokojnie korzystać z jednego urządzenia, dokładnie czyszcząc je po myciu, a oddzielne końcówki przechowywać w higieniczny sposób. A końcówek do wyboru mamy sporo- od tych do delikatnego  szczotkowania przez wybielające po ortodontyczną.

Niezależnie od tego, na jaką wersję się zdecydujemy, warto postawić na szczoteczkę soniczno-rotacyjną od producenta, który od wielu lat zajmuje się wyłącznie produktami do higieny jamy ustnej. To nie tylko pomysł na prezent robiący dobre pierwsze wrażenie. To również wspaniały pomysł na prezent, który będzie doceniany przez całe lata.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.