Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas Festiwalu wystąpią genialni artyści z Polski i zagranicy – tacy jak: Ernst Reijseger, Mats GUSTAFSSON z ENSEMBLE E czy Maurycy Beniowski.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

KODY to festiwal, który jest miejscem spotkań, przenikania się całego spektrum tradycji muzycznych, szkół, technik – a co najważniejsze – tego, co przeszłe, z tym, co teraźniejsze. Efektem tych połączeń jest nowa muzyka. KODY od początku istnienia namnażają coraz to nowe treści kulturowe, potęgują, są źródłem multiplikacji, co naprowadziło nas na eksplorację kolejnego wątku – 14. Festiwal KODY skupi się wokół hasła "Kody w kwadracie. Multiplikacje".

Materiał prasowyMateriał prasowy 

KODY kolejny raz, przywołując archaiczne rytuały, budząc duchy przodków, penetrując teraźniejszość oraz korzystając z nowoczesnej racjonalności i narzędzi współczesności będą próbowały opisać świat – uduchowić materię, dać ziemski kształt boskiemu absolutowi.

Pastrami, Jacek Sotomski, fot. Monika StolarskaPastrami, Jacek Sotomski, fot. Monika Stolarska 

Większość wydarzeń jest bezpłatna, a wejściówki są do odebrania na portalu Evenea.
Kalendarz wydarzeń jest dostępny na www.kody-festiwal.pl

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.