Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło oraz Męskie Granie Orkiestra 2020 w składzie: Daria Zawiałow, Król oraz Igo - to tylko część artystów, których usłyszymy podczas transmisji Męskiego Grania z Żywca już 8 sierpnia o godzinie 17.

- Z trasą Męskiego Grania jestem związana od wielu lat. Przez kilka pierwszych edycji jako obserwator i fan, później dodatkowo jako artysta, który już mógł występować na scenach MG - wspomina Daria Zawiałow. - Zaczynaliśmy w 2017 roku na małej scenie. Później ''awansowaliśmy'' na dużą. W tym roku zostałam ambasadorką projektu, z czego bardzo się cieszę.

Dla Zawiałow koncerty Męskiego Grania mają też wymiar osobisty. Jej najlepsze wspomnienie z MG? - Urodziny w Warszawie w 2018 r.! "Sto lat" zaśpiewane na tysiące gardeł, zainicjowane przez Piotra Stelmacha. Łzy wzruszenia - zdradza. - A rok później również w Warszawie, odebraliśmy złotą płytę za ''Helsinki''.

Męskie Granie od lat cieszy się wielką popularnością wśród fanów polskiej muzyki. Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna trasa nie mogła się oczywiście odbyć w znanej i lubianej formule. Na szczęście udało się zorganizować tradycyjny koncert w Żywcu, który w latach ubiegłych zwyczajowo kończył trasę MG. W tym roku na jednej scenie wystąpią członkowie Męskie Granie Orkiestry 2020 ze swoimi solowymi projektami. Ale będą też niespodzianki. Daria Zawiałow gościnnie wystąpi z Tomaszem Organkiem, Król oraz Igo w duecie z Bass Astral. Widzowie zobaczą również występ Katarzyny Nosowskiej, która zaprosiła do duetu rapera Matę. Gratką będzie też z pewnością koncert Dawida Podsiadły. Pełen set Orkiestry pozostaje jednak tajemnicą. Wiadomo na pewno, że zabrzmi tegoroczny hymn Męskiego Grania - "Świt", a do trójki wykonawców dołączą Kasia Piszek, Piotr Rubens Rubik, Jakub Wojtas, Michał Kush oraz Thomas Fietz.

- Piosenka powstała bardzo szybko - śmieje się Zawiałow,  opowiadając o pracy nad "Świtem". - Spotkaliśmy się w mieszkaniu producenta Olka Świerkota i gotowy utwór mieliśmy w dwie godziny. Później oczywiście musieliśmy go dopracować. Wydarzyło się to na szczęście jeszcze przed wybuchem pandemii.

 

– Mamy nadzieję, że tegoroczny koncert w Żywcu dostarczy miłośnikom Męskiego Grania wielu emocji – mówi Dorota Nowakowska, kierownik marki Żywiec. – Zależało nam na zachowaniu ducha trasy – to dlatego zaprezentowany zostanie zupełnie nowy program orkiestry, przygotowane zostaną specjalne wizualizacje, a na scenie zobaczymy doskonałych rodzimy artystów. Szykuje się prawdziwa muzyczna uczta!

Sponsorem Męskiego Grania jest Żywiec

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.