Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Za nami już pierwsze spotkanie w Studiu Ż, którego gospodynią zgodziła się zostać Kasia Nosowska - muzyczna szefowa jubileuszowego Męskiego Grania A.D. 2019. Jej gośćmi byli Monika Brodka, Wojciech Waglewski, Andrzej Smolik i Krzysztof Zalewski. W tym składzie wspominali poprzednie edycje imprezy, jej nieśmiałe początki, których efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania, i pierwsze single promujące Męskie Granie.

W najbliższą sobotę Studio Ż odwiedzą Igo, Krzysztof Zalewski i Marcin Macuk - współautorzy piosenki "Sobie i wam", powstałej w ubiegłym roku na dziesięciolecie imprezy. Dowiemy się, jak wyglądała praca nad singlem, który nuciły (i wciąż nucą) tysiące fanów Męskiego Grania. Artyści zwierzą się też z tego, jakie emocje towarzyszyły im na scenie jubileuszowej edycji. Jak zwykle nie zabraknie też anegdot i wspomnień z poprzednich lat, kiedy trasa MG objeżdżała Polskę. Będzie to wyjątkowa okazja, żeby zajrzeć za kulisy projektu.

Dodatkową atrakcją będą archiwalne zapisy wideo z koncertu w Żywcu z sierpnia ubiegłego roku, kiedy w naprawdę imponującym składzie Orkiestra i artyści zaangażowani w projekt świętowali okrągły jubileusz dziesięciolecia wydarzenia.

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa Męskie Granie oczywiście nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Mimo to 1 lipca usłyszymy premierowo nowy hymn imprezy i poznamy członków składu Męskie Granie Orkiestry. Najbliższe Studio Ż już w sobotę 20 czerwca o godz. 19.

Sponsorem Męskiego Grania jest marka Żywiec.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.