Związek z moim byłym opierał się głównie na seksie. No, może na szaleństwie i seksie. On Brazylijczyk, ja Polka. Oboje nowi w małym polskim mieście, nic nie było normalne w każdym znaczeniu tego słowa. Byliśmy najszczęśliwsi na świecie, choć żyliśmy na ciągłej sinusoidzie wśród fajerwerków i burz, aż w końcu wykończyliśmy się emocjonalnie i pewnego dnia wśród łez, z wielkim hukiem zakończyliśmy nasz związek.

Przepłakałam wiele dni i nocy. Dopiero po upływie dwóch miesięcy umówiliśmy się na spotkanie i spokojną rozmowę. Od razu poszliśmy do łóżka. W trakcie wyszeptał mi: „Jeśli zajdziesz teraz w ciążę, obiecaj mi, że spróbujemy raz jeszcze". Z emocji dostałam krwotoku z nosa. Było jak w telenoweli. Było pięknie. Ale nie zaszłam w ciążę i nie wróciliśmy do siebie.

Pół roku później zabrał mnie do Brazylii – w przeszłości obiecywał, że pokaże mi las tropikalny. Było przeupojnie do tego stopnia, że znów prawie pozabijaliśmy się emocjonalnie. Potrzebowaliśmy całego roku, by każde mogło dojść do siebie, a od tego drugiego odpocząć.

Teraz znów spotykamy się od czasu do czasu na najlepszy na świecie seks. Nie ma mowy o powrocie, ale znamy się na pamięć pod każdym względem, zrobiliśmy sobie i wybaczyliśmy tyle krzywd i dziś już nie jesteśmy w stanie się skrzywdzić. Została cudowna przyjaźń, jaka nie zdarza się na co dzień, i seks, który zawsze był między nami wspaniały, a w obecnych okolicznościach jest przeżyciem z gatunku kosmicznych.

Kiedy jestem w związku z kimś innym, unikam go, bo nie chcę kusić losu i zdradzać moich mężczyzn. Rozumie to.

Jest to mój jedyny eks, z którym czasem chodzę do łóżka. Dzięki temu doświadczeniu widzę, że seks z byłym, z głową wolną od wszelkich oczekiwań, zdecydowanie rządzi.

***

Zapraszamy do Szkoły Kochania - podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami o seksie. Pytałyśmy już o zdradę, seks bez zobowiązań, pierwszy raz. Tym razem pytamy krótko: Seks z eks - tak czy nie? Piszcie na adres szkolakochania@agora.pl. Autorzy najciekawszych listów otrzymają książki i kosmetyki. Więcej informacji TU.

***

40 lat po premierze wydawnictwa Agora opublikowało wznowienie kultowej książki Michaliny Wisłockiej "Sztuka kochania". Wisłocka nie tylko opisuje w niej pozycje i zabawy seksualne, ale także zastanawia się nad naturą miłości i potrzebą zrozumienia drugiego człowieka. A już w styczniu 2017 roku premiera filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej. Więcej informacji na stronie KOCHANIE TO SZTUKA. Książka do kupienia na KulturalnySklep.pl

Już w piątek 26 maja, film "Sztuka Kochania" będzie dostępny na płycie DVD razem z "Gazetą Wyborczą".

 

***

W sprzedaży dostępna jest także książka Pauliny Reiter i Alicji Długołęckiej pt. "Seks na wysokich obcasach 2". Książka do kupienia na KulturalnySklep.pl (wersja papierowa) oraz na Publio.pl (ebook).