Związek z moim byłym opierał się głównie na seksie. No, może na szaleństwie i seksie. On Brazylijczyk, ja Polka. Oboje nowi w małym polskim mieście, nic nie było normalne w każdym znaczeniu tego słowa. Byliśmy najszczęśliwsi na świecie, choć żyliśmy na ciągłej sinusoidzie wśród fajerwerków i burz, aż w końcu wykończyliśmy się emocjonalnie i pewnego dnia wśród łez, z wielkim hukiem zakończyliśmy nasz związek.

Przepłakałam wiele dni i nocy. Dopiero po upływie dwóch miesięcy umówiliśmy się na spotkanie i spokojną rozmowę. Od razu poszliśmy do łóżka. W trakcie wyszeptał mi: „Jeśli zajdziesz teraz w ciążę, obiecaj mi, że spróbujemy raz jeszcze". Z emocji dostałam krwotoku z nosa. Było jak w telenoweli. Było pięknie. Ale nie zaszłam w ciążę i nie wróciliśmy do siebie.

Pół roku później zabrał mnie do Brazylii – w przeszłości obiecywał, że pokaże mi las tropikalny. Było przeupojnie do tego stopnia, że znów prawie pozabijaliśmy się emocjonalnie. Potrzebowaliśmy całego roku, by każde mogło dojść do siebie, a od tego drugiego odpocząć.

Teraz znów spotykamy się od czasu do czasu na najlepszy na świecie seks. Nie ma mowy o powrocie, ale znamy się na pamięć pod każdym względem, zrobiliśmy sobie i wybaczyliśmy tyle krzywd i dziś już nie jesteśmy w stanie się skrzywdzić. Została cudowna przyjaźń, jaka nie zdarza się na co dzień, i seks, który zawsze był między nami wspaniały, a w obecnych okolicznościach jest przeżyciem z gatunku kosmicznych.

Kiedy jestem w związku z kimś innym, unikam go, bo nie chcę kusić losu i zdradzać moich mężczyzn. Rozumie to.

Jest to mój jedyny eks, z którym czasem chodzę do łóżka. Dzięki temu doświadczeniu widzę, że seks z byłym, z głową wolną od wszelkich oczekiwań, zdecydowanie rządzi.

***

Zapraszamy do Szkoły Kochania - podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami o seksie. Pytałyśmy już o zdradę, seks bez zobowiązań, pierwszy raz. Tym razem pytamy krótko: Seks z eks - tak czy nie? Piszcie na adres szkolakochania@agora.pl. Autorzy najciekawszych listów otrzymają książki i kosmetyki. Więcej informacji TU.

***

40 lat po premierze wydawnictwa Agora opublikowało wznowienie kultowej książki Michaliny Wisłockiej "Sztuka kochania". Wisłocka nie tylko opisuje w niej pozycje i zabawy seksualne, ale także zastanawia się nad naturą miłości i potrzebą zrozumienia drugiego człowieka. A już w styczniu 2017 roku premiera filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej. Więcej informacji na stronie KOCHANIE TO SZTUKA. Książka do kupienia na KulturalnySklep.pl

Już w piątek 26 maja, film "Sztuka Kochania" będzie dostępny na płycie DVD razem z "Gazetą Wyborczą".

'Sztuka kochania' Michalina Wisłocka"Sztuka kochania" Michalina Wisłocka Materiały prasowe

 

***

W sprzedaży dostępna jest także książka Pauliny Reiter i Alicji Długołęckiej pt. "Seks na wysokich obcasach 2". Książka do kupienia na KulturalnySklep.pl (wersja papierowa) oraz na Publio.pl (ebook).

'Seks na wysokich obcasach 2' 'Seks na wysokich obcasach 2'  MATERIALY PRASOWE