Materiał PR firmy 77 Seven Seven
Tradycja udoskonalona technologią
Początek 77 sięga lat dwudziestych XX-go wieku, kiedy to w Zjednoczonym Królestwie miłośnik i hodowca zwierząt Anthon Shonfeld, po latach dokarmiania bezdomnych psów, razem z żoną Wandą założyli azyl dla porzuconych i chorych zwierząt. Anthon w 1927 roku opracował i wydał swoją pierwszą recepturę karmy, a następnie kilkadziesiąt innych. Zainspirowany dbałością o zdrowie i dobrostan zwierząt, połączył naukę z miłością do zwierząt, dając początek idei, która przetrwała dekady.

Marka 77 Seven Seven od lat rozwija swoją ofertę, odkrywa nowe możliwości i dąży do perfekcji w żywieniu zwierząt. Dzisiejsze dania od 77 są udoskonalonym dzięki nowoczesnym technologiom, nowym wydaniem tradycyjnych składów Anthonego. Nowe technologie pozwalają na lepsze wykorzystanie mikroelementów zawartych naturalnie w składnikach. To właśnie wyróżnia karmy 77, wyjątkowy sposób produkcji w niskich temperaturach - 77°C utrzymuje w karmie lekkostrawne białka oraz naturalne minerały i witaminy zawarte w składnikach, a jednocześnie nie tracąc zalet gotowania. Gwarantując najwyższą jakość i smakowitość, bez potrzeby dodawania sztucznych konserwantów i wzmacniaczy.
Hipoalergiczna receptura
Produkty tej wyjątkowej marki wyróżniają się hipoalergicznymi i bezzbożowymi recepturami, dostosowanymi do weterynaryjnej diety eliminacyjnej. Alergie i nietolerancje pokarmowe to coraz powszechniej występujący problem nie tylko u ludzi, ale i u zwierząt. Alergizują różnorodne białka roślinne, a także dodatki do żywności. Objawy uczulenia potrafią być niezwykle uciążliwe dla czworonogów. Na szczęście możemy pomóc naszym pupilom, wybierając jakościowe i hipoalergiczne produkty.
Co najczęściej uczula nasze czworonogi?
Alergia to nieprawidłowa, nadmierna reakcja układu odpornościowego na substancje, które powinny być neutralne. Wyróżniamy alergię kontaktową, wziewną, a także pokarmową. Naszych czworonożnych przyjaciół alergizują białka roślinne, mięsa nafaszerowane antybiotykami lub chemią, a także wszelkie dodatki do żywności, które występują w wielu popularnych karmach: ulepszacze smaku, barwniki, konserwanty.
Do najczęstszych przyczyn występowania alergii pokarmowych u psów należą kurczak, wołowina, pszenica i nabiał, jak również jaja, soja czy ryż. W przypadku kotów najczęstszymi alergenami są wołowina, nabiał i ryby. Nieco rzadziej jagnięcina, pszenica i kurczak.
Alergia a nietolerancja pokarmowa - czym się od siebie różnią?
Pojęcia alergii pokarmowej i nietolerancji pokarmowej często są ze sobą mylone. Pomimo tego, że mogą wywoływać bardzo podobne objawy, różnica między nimi jest zasadnicza. Alergia pokarmowa jest zespołem chorobowym przebiegającym z immunologiczną odpowiedzią organizmu zwierzęcia, na skutek spożycia alergenu. Objawia się najczęściej świądem i problemami skórnymi.
W przypadku nietolerancji pokarmowej nie dochodzi do odpowiedzi ze strony układu immunologicznego, a jej objawy wiążą się głównie z zaburzeniami żołądkowo – jelitowymi, takimi, jak biegunka czy wymioty. Istotne jest również, że po wprowadzeniu diety eliminacyjnej objawy nietolerancji pokarmowej ustępują szybciej, niż w przypadku alergii pokarmowej.

Jak rozpoznać alergię u pupila?
Najważniejsza jest obserwacja zwierzęcia. Zaniepokoić powinna zmiana zachowania, większa nadpobudliwość, nerwowość lub przeciwnie – ospałość. U czworonożnego alergika mogą także pojawić się biegunki, wymioty czy niechęć do jedzenia. Świąd skóry, zaczerwienienia, pęcherze, krosty – to kolejne symptomy alergii bądź nietolerancji pokarmów. Zwierzęta czasem drapią się tak mocno, że powstają rany na skórze. Jeśli zauważysz powyższe objawy warto skonsultować się z lekarzem weterynarii lub dietetykiem zwierzęcym.
Po stwierdzeniu alergii u pupila, pozostaje jeszcze rozpoznanie alergenów, co nierzadko dostarcza więcej problemów. Popularne karmy składają się bowiem z wielu produktów, trudno więc wskazać konkretnego winowajcę złego samopoczucia. Można wykonać czworonogowi badania serologiczne, które polegają na oznaczeniu przeciwciał IgE we krwi w reakcji na kontakt z alergenem. Naraża to jednak zwierzaki na stres.
Weterynaryjna dieta eliminacyjna
Wydaje się zatem, że lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie diety eliminacyjnej – z jednym rodzajem białka, i obserwowanie reakcji pupili. Niektórzy właściciele decydują się na samodzielne przygotowywanie posiłków. Niesie to jednak ryzyko niedoboru ważnych dla zwierzaków witamin i mikroelementów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele karm hipoalergicznych, które mogą ułatwić właścicielowi dobranie odpowiedniej formy żywienia dla swojego pupila.
Diety hipoalergiczne charakteryzują się tym, że ich podstawę stanowi jeden rodzaj białka lub białko hydrolizowane. Warto sięgać po karmy monobiałkowe, bo pozwoli to rozpoznać białko, na które zwierzę jest uczulone i ułatwi jego wyeliminowanie z diety. Zwracajmy też uwagę na jakość produktów, czytajmy etykiety – najlepiej, żeby karmy zawierały ponad 50% mięsa w składzie i żeby nie było w nich zbóż lub konserwantów, które często mogą stanowić przyczynę występowania alergii pokarmowych.

Podsumowując: jeśli nasz pupil jest alergikiem – wybierajmy karmy wysokiej jakości, hipoalergiczne, monobiałkowe, bezglutenowe, bez szkodliwych dodatków typu: barwniki, aromaty czy wypełniacze.
Królewski wymiar posiłków
Najlepiej więc zaufać pasjonatom oraz ekspertom i sięgnąć po hipoalergiczne karmy 77 Seven Seven, z jednym rodzajem białka zwierzęcego. Dostarczą one wszelkich niezbędnych składników odżywczych i ułatwią wyeliminowanie alergenów. W ofercie 77 znajdziesz oprócz popularnych źródeł białka takich jak indyk czy jagnięcina, egzotyczne i rzadkie mięsa kozy, strusia czy bażanta.
Karma 77 Seven Seven to nie tylko pożywienie – to styl życia, który odzwierciedla angielską elegancję i luksus. Symbol, potwierdzony najbardziej prestiżowym wyróżnieniem biznesowym Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II – Factory Awarded With Queen's Award For Enterprise. To dowód uznania za najwyższe standardy produkcji, które czynią markę 77 Seven Seven synonimem wyjątkowej jakości.

Odkryj królewski wymiar troski o zdrowie i dobrostan swojego pupila z marką 77 Seven Seven – gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a każdy składnik opowiada historię staranności, pasji i doskonałości.
Odkryj królewski wymiar troski o zdrowie i dobrostan swojego pupila z marką 77 Seven Seven na stronie www.77seven-seven.pl z kodem:
77WOE-MA125-07S
*Kod rabatowy upoważnia do 7% zniżki na wszystkie produkty w sklepie internetowym 77seven-seven.pl.
Promocja ważna między 01.01.2025 a 31.12.2025r. Rabat nie łączy się z innymi promocjami.

© 77 Seven Seven