Materiał PR firmy Zalando

Materiał PR firmy ZalandoMateriał PR firmy Zalando 

BERLIN, 2.02.2023 // To dziś Zalando, jedna z wiodących platform modowych i lifestylowych, wraz z Copenhagen Fashion week ogłaszają STAMM zwycięzcą Zalando Sustainability Award. Szczególne wrażenie na jury zrobiło zastosowanie bardziej zrównoważonych materiałów, w tym puchu pochodzącego z recyklingu w kurtkach typu puffer oraz indyjskich tkanin Khadi, wykonanych z organicznej, ręcznie przędzonej bawełny.

Creative Director Elisabet Stamm:

Bycie zwyciężczynią Zalando Sustainability Award jest zarówno magiczne, jak i motywujące. To docenienie młodej marki, którą napędza innowacja, różnorodność i ekspresja estetyczna ze świadomym nastawieniem na cel. Jesteśmy pełni pokory, a zarazem dumni, że możemy być częścią tak ważnej platformy i mieć możliwość połączenia się z liderami w branży. Zdobycie tej nagrody pozwoli nam nawiązać nowe relacje i kontynuować pracę na rzecz wprowadzania pozytywnych zmian. Mam również nadzieję, że uda mi się zainspirować innych do tworzenia z myślą o przyszłości - wierzę, że te wartości są uniwersalne dla wszystkich.

Materiał PR firmy ZalandoMateriał PR firmy Zalando 

STAMM otrzyma nagrodę w wysokości 20,000€ i możliwość stworzenia z Zalando ekskluzywnej kolekcji, która będzie w większym stopniu wykorzystywać bardziej zrównoważone rozwiązania na poziomie materiałów, procesów produkcji, technologii i logistyki. Aby jeszcze bardziej wesprzeć STAMM w rozwoju, Zalando udostępni kolekcję AW23 wystawioną podczas Copenhagen Fashion Week klientkom i klientom z całej Europy.

Materiał PR firmy ZalandoMateriał PR firmy Zalando 

Lena Sophie Röper, Director of Designer & Luxury w Zalando:

Z przyjemnością ogłaszamy, że STAMM zostało piątym zwycięzcą Zalando Sustainability Award podczas Copenhagen Fashion Week AW23. Kunszt wykonania, hafty na skórzanych materiałach, jak również skomplikowana konstrukcja kurtek puchowych, były prawdziwą ucztą dla oka. Nie możemy doczekać się dalszej współpracy, podczas której stworzymy kapsułową kolekcję odkrywająca  możliwości alternatywnego designu i innowacyjnych pomysłów w branży.

Materiał PR firmy ZalandoMateriał PR firmy Zalando Członkini jury Cecilie Thorsmark CEO, Copenhagen Fashion Week:

Przyznanie nagrody STAMM to docenienie nieustannego zaangażowania marki w odkrywanie innowacyjnych zestawień materiałów i redefiniowanie klasycznych fasonów. Kreacje STAMM są inspirujące nie tylko dzięki swoim zaskakującym projektom, ale także poprzez bycie symbolem zaangażowania marki we wspieranie wykorzystywania ręcznie wykonanych materiałów.

Materiał PR firmy ZalandoMateriał PR firmy Zalando 

Pozostali uczestnicy także zostali docenieni przez jury: Selam Fessahaye za ogromny zakres materiałów, stylów i kompetencji technicznych, a TG Botanical za rzemiosło, wykorzystanie naturalnych surowców i lokalną produkcję.

Materiał PR firmy ZalandoMateriał PR firmy Zalando 

Kolekcja finalistów Zalando Sustainability Award zostały zaprezentowane podczas Copenhagen Fashion Week 31 stycznia - 2 lutego 2023. Pokazy można było podziwiać także przez Zalando Greenhouse, cyfrowy showroom, który pozwala konsumentom z całego świata oglądać je podczas streamów na żywo.