Materiał PR Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Home Stagerów

Zawód home stagera wykreowała amerykanka Barb Schwarz. Jesteś lub chcesz zostać profesjonalną homestagerką?

W poniedziałek 9 stycznia 2023 r. z okazji Światowego Dnia Home Stagingu, zapraszamy na spotkania organizowane w całej Polsce przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Home Stagerów.

embed

9 stycznia r. 1972 to dzień narodzin home stagingu. Przez lata zadawano Barb Schwarz pytanie "Dlaczego home stagerzy nie mają swojego dnia?" Postanowiła coś z tym zrobić. I tak 9 stycznia został oficjalnie Światowym Dniem Home Stagingu.

Kto to taki homestagerka? Czyli nowy (w Polsce) zawód w branży nieruchomości.

Homestagreka to osoba, która profesjonalnie przygotowuje nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Aby zrobić to prawidłowo, należy zastosować szereg zasad m.in. decluttering, depersonalizację, określić funkcję pomieszczeń oraz dopasować produkt czyli nieruchomości do potencjalnych klientów. To zawód z pogranicza projektowania wnętrz, marketingu i psychologii. W USA home staging jest standardowym narzędziem marketingowym od dekad. W Polsce - choć nadal nie ma rodzimej nazwy ani osobnego kodu w klasyfikacji zawodów i specjalności - znajduje się w fazie rozwoju, co stanowi o jego ogromnym potencjale. Rok 2022 wywrócił branżę nieruchomości do góry nogami i z tzw. rynku sprzedającego, gdzie mieszkania sprzedawały się "na pniu" pozostało już tylko wspomnienie. Właściciele i pośrednicy chcący sprzedać nieruchomości stanęli przed nie lada wyzwaniem: jak przekonać kupującego, by to właśnie ich ofertę wybrał i zrobić to nie obniżając ceny. Z pomocą przychodzi home staging.

Materiał PR Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Home StagerówMateriał PR Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Home Stagerów fot. źródło https://unsplash.com/

Nowy zawód. Nowe wsparcie

Na świecie działają prężnie stowarzyszenia home stagerów. Przedstawicielki tego zawodu w Polsce - bo są to głównie kobiety - nie miały dotychczas takiego wsparcia. Mamy dobrą wiadomość! W 2022 r. rozpoczęło działalność Ogólnopolskie Stowarzyszenie Home Stagerów (OSHS), którego misją jest m.in. stanie na straży wysokiej jakości usług oraz profesjonalne wspieranie tej nowej grupy zawodowej. "Jeśli jesteś działającą homestagerką, zapraszamy do dołączenia do OSHS! Razem budujemy przyszłość home stagingu w Polsce"- zachęcają jego założycielki.

Materiał PR Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Home StagerówMateriał PR Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Home Stagerów fot. źródło https://unsplash.com/

Światowy Dzień Home Stagingu w Polsce

Oto jak i gdzie będą świętowane 51 urodziny tego zawodu.
W poniedziałek 9 stycznia 2023 r. spotykamy się:

GDAŃSK
Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19, godzina 18:00

KATOWICE
Browar Mariacki, ul. Mariacka 15, godzina 11:30

KRAKÓW
Międzymiastowa Podgórze, ul. Nadwiślańska 5, godzina 13:00

ŁÓDŹ
La Vende Manufaktura, Drewnowska 58, godzina 11:00

POZNAŃ
Lavenda cafe & lunch, ul. Wodna 3/4, godzina 16:30

TORUŃ*
Coffee Perks, ul. Strumykowa 2, godzina 12:00
*spotkanie toruńskie organizowane jest wspólnie z homestagerkami z Bydgoszczy

WARSZAWA
Krańcówka, ul. Chłodna 22, godzina 11:00

WROCŁAW
Sofa Lounge & Restaurant, Al. Paderewskiego 35, godzina 12:00

Spotkania są bezpłatne. Nie trzeba być członkiem Stowarzyszenia. Więcej informacji na social mediach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Home Stagerów.

FB
Instagram