Materiał PR firmy B&B Italia

W czwartkowy wieczór odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego monobrandowego showroomu tej marki w Polsce - pod adresem Mokotowska 49, Warszawa.

Nową przestrzeń odwiedziło różnorodne grono miłośników włoskiego designu. Na otwarciu pojawili się architekci, dziennikarze wnętrzarscy oraz wiele gwiazd, m.in. Maja Sablewska, Marcin Tyszka, Ilona Majer, Piotr Czaykowski, Jakob Kosel i Agnieszka Wolszczyk.

Showroom B&B Italia

Właścicielkami tego wyjątkowego miejsca są Wioletta Lenczowska i Helena Raczyńska – Pachut, znane dotychczas z dynamicznego rozwoju multibrandowych salonów mesmetric w Warszawie i Gdyni. W dwupoziomowym showroomie o powierzchni 500 m2 można znaleźć szeroki wybór luksusowych kolekcji Grupy B&B Italia, w tym Maxalto. Ekspozycja przy Mokotowskiej 49 to propozycje meblowe światowej sławy projektantów, takich jak Mario Bellini, Antonio Citterio, Piero Lissoni czy Gaetano Pesce.

Materiał PR firmy B&B ItaliaMateriał PR firmy B&B Italia 

„To zaszczyt reprezentować w Polsce markę o takiej historii, współpracującą z najwybitniejszymi projektantami świata. Otwarcie miejsca dedykowanego ofercie B&B Italia to nasz największy zawodowy sukces od rozpoczęcia działalności przez mesmetric 13 lat temu. Chciałybyśmy podkreślić: powstanie showroomu pod adresem Mokotowska 49 jest wielką zasługą naszych klientów i współpracujących z nami architektów. Starałyśmy się tu stworzyć jak najlepsze warunki do ich dalszych spotkań, testowania mebli, dobierania spersonalizowanych rozwiązań. Wierzymy, że się sprawdzą i będą wyznaczać na polskim rynku najwyższe standardy, jeśli chodzi o udogodnienia dla projektantów wnętrz", podkreślają Wioletta Lenczowska i Helena Raczyńska – Pachut, właścicielki nowego showroomu.

50. rocznica Le Bambole

Otwarciu showroomu towarzyszyły obchody jubileuszu systemu ikonicznych siedzisk Le Bambole autorstwa Mario Belliniego i premiera najnowszej odsłony tej kultowej kolekcji. Pięćdziesiąt lat po jej pierwotnym wprowadzeniu na rynek przez B&B Italia, teraz zyskuje ona oblicze zgodne ze współczesnymi potrzebami zrównoważonego projektowania, ponieważ może być w pełni recyklingowana. Premierowy fotel okazał się bohaterem jednej ze stref, w której goście bez skrępowania mogli sfotografować się w jego towarzystwie.

Wieczór z włoskim kunsztem

Otwarcie showroomu B&B Italia zachwyciło elegancką atmosferą z włoskimi akcentami. Zebrani goście mieli przede wszystkim możliwość obejrzenia ekspozycji salonu, w której zaprezentowano meble i dodatki z oferty, będące kwintesencją włoskiego designu. O podniebienia uczestników spotkania zadbali szefowie topowej restauracji włoskiej Chianti, którzy podczas pokazu gotowania na żywo zabrali  gości w nieoczywistą podróż kulinarną z owocami morza. Muzyczną atrakcją wieczoru był live act w wykonaniu piosenkarki Marii Sadowskiej i DJ-ki Mii Twin.