Materiał PR firmy Panda Group

Konferencję poprowadziła Dr Rita Rakus z COSMETIC MEDICINE FELLOW OF THE BRITISH COLLEGE OF AESTHETIC MEDICINE w UK, która zaprezentowała badania i  efekty pozabiegowe SofWave wykonane przez lekarzy z całego świata.

Gościem specjalny była Klina Ben Sira, właścicielka kilkunastu Klinik La Perla w Polsce. Współpracuje z najlepszymi specjalistami od wielu lat, a w jej klinikach dostępne są najlepsze urządzenia do zabiegów medycyny estetycznej. Od 2018 roku Kalina Ben Sira prowadzi autorską audycję "Cztery strony piękna" w Chillizet. Jest też expertem  beauty w telewizji. 

Materiał PR firmy Panda GroupMateriał PR firmy Panda Group 

Sofwave - przełom technologiczny SUPERB™ Synchronous Ultrasound Parallel Beam

Zaaprobowane przez FDA. Posiada medyczne CE.
Urządzenie, które nie posiada odpowiednika na rynku, choć działa na bazie ultradźwięków czyli technologii znanej. Jego fenomen i innowacyjność, polegają na opatentowanym mechanizmie aplikacji wiązki ultradźwięków w sposób kompletnie nowy i unikatowy. Jest jedyną taką technologią na świecie i jedyną nowością na rynku medycyny estetycznej od kilku lat.
Brak otoczenia konkurencyjnego. Nie da się porównać tego urządzenia z żadną inną technologią.

Nie można go też porównywać do Hifu z uwagi na używanie technologii ultradźwięków !!!! Hifu nie posiada równoległej wiązki cylindrycznej, nie posiada chłodzenia i nie posiada opatentowanego systemu podawania energii w sposób, który nie uszkadza struktur ani skór ani leżących poniżej. Sofwave nie powoduje żadnych uszkodzeń.

Jak działa?

  • Wiązki ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości rozchodzą się przez tkankę i tworzą w skórze właściwej 7 unikalnych geometrycznych, trójwymiarowych, cylindrycznych stref termicznych oddzielonych obszarami nieuszkodzonej tkanki, tworząc w ten sposób efekt frakcyjny w środkowej części skóry właściwej.
  • Frakcyjny efekt ultradźwiękowy tworzy kontrolowaną, wydłużoną i kierunkową koagulację termiczną na głębokości 1,5 mm w środkowej części skóry właściwej, która zapewnia wybitne efekty przy minimalnej penetracji, gwarantując jednocześnie brak uszkodzeń naskórka i struktur leżących poniżej.
  • Ogrzewanie tkanki skórnej (60-70°C) indukuje produkcję kolagenu i przebudowę w optymalnym kierunku wektora względem zmarszczek skóry.
  • Zintegrowany mechanizm chłodzący Sofcool™ chroni naskórek i pomaga ukierunkować efekt na środkową część skóry właściwej.
  • Unikalny wektorowy charakter oddziaływania Sofwave stymuluje zapalną odpowiedź gojenia ran obejmującą neokolagenezę i neoelastogenezę.

Materiał PR firmy Panda GroupMateriał PR firmy Panda Group 

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła system Sofwave do zabiegu redukującego drobne linie i zmarszczki twarzy, unoszenia brwi i podnoszenia luźnej tkanki podbródkowej i szyi.

SUPERB™ to unikalna, opatentowana i wiodąca obecnie technologia oferująca lekarzom nieinwazyjne leczenie wymagających zabiegów liftingujących twarzy i szyi, likwidująca zmarszczki bez względu na rodzaj i koloryt skóry.

W mniej niż tydzień widoczne są znaczące wyniki, bez zaczerwienienia i podrażnienia. Fale urządzenia przenikają przez górną warstwę powierzchowną skóry, pozostawiając ją całkowicie nienaruszoną.

Sofwave można wykonywać zabiegi nawet w okół oczu i z przodu szyi.

Co więcej, można również kontrolować, jak głęboko pod skórę przeniknie energia. Sofwave ogrzewa tylko określone tkanki bez wpływu na mięśnie, nerwy lub tkankę tłuszczową wokół nich. W tym procesie to ogrzewanie powoduje koagulację, która napina skórę poprzez zbliżenie włókien kolagenowych.