Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL 

Ośrodki zimowe są gotowe na przyjęcie zimowych gości, dla których przygotowały kilka nowości, aby jak najpełniej mogli cieszyć się pobytem w górach. Narciarze nie muszą obawiać się większych ograniczeń na stokach,  pomimo strat z poprzednich sezonów covidowych, a także znacznego wzrostu kosztów energii i paliwa.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

Nowości i ekologiczne przygotowanie stoków

Warunki naturalne Słowacji (do 80% terytorium znajduje się na wysokości 750 m n.p.m.) pozwalają na funkcjonowanie około 100 ośrodków narciarskich, które są obsługiwane przez ponad 450 kolejek linowych i wyciągów. Kurorty zainwestowały w rozwój przed obecnym sezonem zimowym ponad 25 mln euro. W ośrodku Chopok Jasná na Liptowie dodano nową kolejkę linową, która finalizuje bezbarierowe połączenia tras Chopoka. Ważne są również inwestycje w naśnieżanie w kilku ośrodkach, aby kaprysy pogody w jak najmniejszym stopniu wpływały na jakość pokrywy śnieżnej na stokach. Resorty coraz częściej korzystają z nowych pojazdów gąsienicowych wyposażonych w system Snowsat. System ten, wykorzystując zdjęcia satelitarne i GPS, pokazuje, ile śniegu jest na stokach, co pozwala na efektywniejsze zarządzanie zarówno naturalnym, jak i sztucznym śniegiem oraz znacznie zmniejsza zużycie paliwa. Dzięki temu utrzymanie stoków jest bardziej ekologiczne i zrównoważone. Inwestycje zostały skierowane również na poprawę jakości obiektów gastronomicznych na stokach oraz w nowe tereny do nauki sportów zimowych dla dzieci w Bachledowej dolinie. „W tym roku, oprócz tradycyjnie krajowych narciarzy, spodziewamy się również post-covidowego powrotu narciarzy z Polski i Czech. Terminy na Boże Narodzenie i Nowy Rok wykazują już wysoki poziom dokonanych rezerwacji, dlatego zachęcamy do podejmowania decyzji już teraz"– powiedział Bohuš Hlavatý ze stowarzyszenia LAVEX, które reprezentuje właścicieli i operatorów kolejek linowych i wyciągów na Słowacji.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

Powrót turystów

„Turystyka przyjazdowa stopniowo dogania liczby sprzed pandemii, co widzieliśmy również latem, kiedy obserwowaliśmy powrót turystów z Czech i Polski. Na tych rynkach rozpoczęliśmy już z wyprzedzeniem kampanię zimową, w ramach której zwyciężczyni olimpijska narciarstwa zjazdowego i ambasadorka SLOVAKIA TRAVEL Petra Vlhová zaprasza turystów do spędzenia zimy na Słowacji" – powiedziała Karolína Ducká, manager PR SLOVAKIA TRAVEL. „Spodziewamy się, że turyści czescy i polscy, którzy wrócili latem na Słowację będą obecni również w sezonie zimowym" – dodał K. Ducká.

Najbardziej lojalni wobec Słowacji są turyści czescy, którzy stanowią ponad jedną trzecią ogółu wczasowiczów (38,3%), następnie Polacy (13,6%) i Niemcy (8%).

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

Ceny skipassów będą wyższe, ale elastyczne

Dziesiątki tysięcy osób zatrudnionych w regionach z niepokojem obserwowało negocjacje wokół cen energii, które mogą w zasadniczy sposób wpłynąć na dostępność narciarstwa, a co za tym idzie także frekwencję i sprzedaż. Ośrodki narciarskie są szkieletem turystyki górskiej, z którym związani są w regionach właściciele i pracownicy obiektów noclegowych, sklepów, szkółek narciarskich, ale także całej infrastruktury, np. dostawców żywności i innych usług.

„Już teraz wiadomo, że koszt korzystania z infrastruktury zimowej będzie wyższy, ale nie będzie stanowił bariery nie do pokonania. W połączeniu z optymalizacją kosztów w ośrodkach spowoduje to wzrost cen karnetów w ośrodkach średniej wielkości tylko o 2-3 euro dziennie. W mniejszych ośrodkach będzie wzrost jeszcze mniejszy; dobrą wiadomością jest to, że ceny karnetów na kursy narciarskie pozostały bez zmian lub z minimalną podwyżką" – dodał Bohuš Hlavatý. Narciarze mogą jednak znacznie zaoszczędzić, kupując karnety online z wyprzedzeniem. Kilka ośrodków zainwestowało również w systemy sprzedaży i przechodzi na elastyczne ceny, co nie tylko oszczędza czas i pieniądze klientów, ale także pozwala ośrodkom lepiej regulować frekwencję i oferować niższe ceny w dni z mniejszą frekwencją.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

Sezon zimowy rozpocznie się uroczystym otwarciem w Jasnej 3 grudnia 2022 r., a sama jazda na nartach będzie uzależniona od warunków pogodowych i możliwości wystąpienia śniegu na trasach, czyli zwykle przed świętami Bożego Narodzenia.

Nowości w regionach

Żyliński region turystyczny

Jego różnorodność ma nie tylko charakter naturalny, ale także kulturowy, nie zapominając o różnorodności usług i możliwości uprawiania sportu i rozrywki kulturalnej.

Przedstawiamy region jako rozwiniętą, atrakcyjną i zróżnicowaną część Słowacji z możliwością relaksu i aktywnego wypoczynku. Oprócz najpiękniejszych destynacji, pomników przyrody i kultury, na zwiedzających czeka również kilka atrakcji z listy UNESCO. Region posiada piękne naturalne zakamarki, idealne do uprawiania górskich wędrówek, jazdy na rowerze i uprawiania sportów wodnych oraz możliwość wypoczynku dla ciała i ducha w aquaparkach i uzdrowiskach przez cały rok. Wraz ze zbliżającym się sezonem zimowym w dużych i mniejszych ośrodkach narciarskich powstają idealne warunki nie tylko do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego, ale także skialpinizmu, skitouringu, freeride'u oraz nocnej jazdy na nartach. Oprócz tego wszystkiego są warte odnotowania przykłady dziedzictwa kulturowego, folkloru, rzemiosła i tradycji. Wszystko to tworzy region żyliński. Należą do niego Orawa, Kysuce, Turiec, dolina Rajecka, Liptów, Mała Fatra

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

Uzdrowisko Aphrodita

Dobroczynne działanie wody Rajecko Teplickiej było znane już w XIV wieku. Ta naturalna, lecznicza, średniozmineralizowana woda wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowa ma temperaturę 38 stopni. Uzdrowisko Aphrodite Rajecké Teplice koncentruje się na leczeniu układu mięśniowo-szkieletowego, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób zawodowych. Skupia się na leczeniu, profilaktyce i budowaniu odporności. Goście szeroko korzystają z kompleksu 11 basenów z termalną wodą leczniczą, świata saun, Natural Spa, hydroterapii, masaży, elektroterapii i wielu innych zabiegów. Miejscowy ośrodek balneologiczny wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny i oferuje całą gamę zabiegów o charakterze leczniczym, relaksacyjnym i upiększającym.

WYSOKIEJ JAKOŚCI ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie w 4-gwiazdkowych hotelach Aphrodite i Aphrodite Palace zapewnia komfort i luksus.

Ofertę poszerzyliśmy również o odrębny 5-gwiazdkowy kompleks Royal Apartments Aphrodite Palace, który zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wnętrza kompleksu hotelowego urządzone są w stylu antycznym i ozdobione marmurem, onyksem i złotem. Luksusowe zakwaterowanie doskonale współgra z jakością świadczonych zabiegów leczniczych i usług relaksacyjnych.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

NOWOCZESNA KLINIKA REHABILITACYJNA SPA

Klinika Rehabilitacji Uzdrowiskowej to najnowocześniejszy ośrodek rehabilitacyjny, w którym profesjonalny zespół medyczny zajmuje się diagnostyką, profilaktyką oraz leczeniem dolegliwości bólowych narządu ruchu. Na podstawie badania lekarskiego klienci mogą skorzystać z nowoczesnych urządzeń wysokiej klasy takich jak Imoove, Redcord, segmentowy wieloczęstotliwościowy analizator ciała Tanita MC-780, który określi wiek metaboliczny. Mogą też skorzystać z opatentowanych urządzeń do fal uderzeniowych, terapii indukcyjnej i laserowej, krioterapii miejscowej, ale też unikalnego zabiegu terapeutycznego – trakcji wodnej.

STUDIO PIĘKNOŚCI APHRODYTA

Do dyspozycji klientów jest studio kosmetyczno-estetyczne Aphrodite Beauty, w którym można znaleźć szereg wyjątkowych zabiegów na twarz i ciało. To luksusowe studio tradycyjnie korzysta z najnowszych trendów z zakresu anti-aging, liftingu, leczenia cellulitu, modelowania sylwetki, detoksykacji oraz pielęgnacji ciała i twarzy.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

OFERTA DLA FIRM I PRZEDSIĘBIORCÓW

Uzdrowisko Rajecké Teplice oferuje połączenie Spa i możliwości organizacji konferencji dla każdej firmy, instytucji lub przedsiębiorcy pod kątem różnych imprez! W uzdrowisku Aphrodite Rajecké Teplice można zorganizować konferencje, imprezy lub imprezy firmowe w połączeniu z przyjemnym relaksem w termalnej wodzie leczniczej. Przygotujemy spersonalizowane imprezy, warsztaty, spotkania, bankiety, imprezy firmowe i integracyjne. Oferujemy indywidualne podejście menedżerów przy organizacji wydarzeń, wyborze zajęć na świeżym powietrzu lub programów kulturalnych.

Wysokie Tatry

Droga do najlepszych zimowych doznań prowadzi do Regionu Tatr Wysokich

Odkryj urok ośnieżonych szlaków turystycznych, wyratrakowanych stoków narciarskich, ciepłych centrów wellness, zimowych przeżyć i eventów. Region Tatr Wysokich oferuje mnóstwo atrakcji także w sezonie zimowym.

O skrzypiącym śniegu pod butami i powietrzu wypełnionym przyjemnym zapachem ciepłej herbaty nie musisz już tylko marzyć. Wystarczy wybrać się w najwyższe słowackie góry i w pełni cieszyć się urlopem pełnym najlepszych doznań i przygód. Turystyka górska to nie jedyna atrakcja w tym regionie, ale też czynne cały czas schroniska górskie (z wyjątkiem Schroniska pod Rysami). Do turystyki zimowej konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie. Należy pamiętać o ciepłych ubraniach, sprawdzeniu pogody i zagrożenia lawinowego, ciepłych napojach, sprzęcie zimowym (raki) i ubezpieczeniu górskim. Niektóre schroniska, jak na przykład Schronisko pod Soliskiem, Schronisko Bilika lub Schronisko Łomnickie można wygodnie i bez większego wysiłku odwiedzić kolejką linową.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  (fot. Marek Hajkovsky)Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  (fot. Marek Hajkovsky) 

Na Smokowieckim Siodełku (Hrebienok) już po raz dziesiąty powstała wyjątkowa budowla - Tatrzańska Świątynia Lodowa. Jubileuszowy rok najczęściej odwiedzanej zimowej atrakcji w Tatrach niesie się nie tylko w duchu wyjątkowej budowli sakralnej – Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Nowością tegorocznej edycji jest możliwość wejścia między lodowe ściany budowli i dzięki temu podziwiania precyzyjnych detali z innej perspektywy. Tegoroczna Świątynia Lodowa powstała pod okiem utalentowanego artysty Adama Bakoša oraz 22 rzeźbiarzy, którzy tchnęli życie w 225 ton lodu. Podczas wycieczki na Hrebienok pamiętajcie o zabraniu ze sobą sanek lub możecie je wypożyczyć bezpośrednio w Starym Smokowcu lub na Hrebienku, a potem wyszaleć się na 2,5 km trasie saneczkowej. 

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  (fot. Marek Hajkovsky)Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  (fot. Marek Hajkovsky) 

Prawdziwym wyzwaniem jest także majestatyczna Łomnica (Lomnický štít). Wisząca kolejka linowa przez wiele lat biła rekordy i do dziś nadal zachwyca wspaniałymi widokami spod stalowych lin. Z czerwonej kabiny można z góry oglądać najbardziej stromą trasę narciarską na Słowacji w Łomnickiej Przełęczy.

W Tatrach Wysokich w sezonie zimowym 2022/2023 można szusować na ponad 24 kilometrach idealnie przygotowanych tras zjazdowych z gwarancją śniegu przez 5 miesięcy w roku. Oficjalnie ruszyła już sprzedaż karnetów narciarskich na sezon zimowy, dzięki czemu narciarze mogą kupić z wyprzedzeniem tańsze karnety na stronie gopass.travel. Przedsprzedaż opiera się na elastycznych cenach – podobnie jak w przypadku sprzedaży biletów lotniczych obowiązuje prosta zasada – im wcześniej kupisz, tym taniej. Najwyżej położony ośrodek narciarski Jezioro Szczyrbskie (Štrbské Pleso) będzie otwarty od 10.12.2022, a ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica z ponad 12 km tras o różnym stopniu trudności, nowoczesną 15-osobową gondolą i najbardziej stromym stokiem z Łomnickiej Przełęczy zostanie otwarty 17.12.2022 r.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

W ośrodkach Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Jezioro Szczyrbskie czekają na gości wszystkie tradycyjne imprezy zimowe, w tym także imprezy kulinarne jak Tatrzański Wieczór Wrażeń czy Kolacja pod gwiazdami. Ponownie będzie dostępna usługa, która miała premierę w zeszłym sezonie zimowym – Comfort parking, umożliwiająca dokonanie rezerwacji online miejsca parkingowego w Tatrzańskiej Łomnicy oraz Fast Pass – usługa umożliwiająca klientom ośrodków Tatrzańska Łomnica i Jezioro Szczyrbskie pierwszeństwo wejścia do kolejki linowej. 

Do ośrodków narciarskich można wygodnie i bezpłatnie dojechać skibusem z okolicznych podgórskich miejscowości oraz z Popradu www.regiontatry.sk

Miłośnicy narciarstwa biegowego oprócz tras pod skoczniami narciarskimi mogą korzystać z zacisznych miejsc z przygotowanymi trasami, jak na przykład boisko w Wyżnich Hagach, trasa między Nową i Tatrzańską Polanką czy pętla Kolbisko w Tatrzańskiej Łomnicy. W sezonie zimowym można znaleźć ponad 64 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego bezpośrednio w Tatrach Wysokich, a kolejne trasy można znaleźć w okolicach Popradu www.regiontatry.sk

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

Po aktywności sportowej na świeżym powietrzu dobrze zrobi ogrzewane wnętrze galerii, muzeum czy restauracji, które można zwiedzać także przy złej pogodzie. Oferta jest naprawdę bogata w całym regionie Tatr, od Jeziora Szczyrbskiego po Poprad. Piękne widoki na okolicę można podziwiać z wieży widokowej Tatras Tower, odwiedzić galerie światła i iluzji Poliankovo i Tricklandia lub muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego pełne natury, faktów i historii.

Historię i ciekawostki z życia tatrzańskich osad można poznać podczas Wędrówek śladami historii tatrzańskich osad „Edycja świąteczna" z profesjonalną panią przewodnik, które są zupełnie bezpłatne. Konkretne daty można znaleźć na stronie www.regiontatry.sk

Zimą nie zabraknie też aktywnego ruchu, miłośnicy biegania mogą wziąć udział w serii Zimowych zawodów biegowych, na które składają się cztery biegi od listopada do stycznia 2023 (zawody odbędą się w Nowej Poliance, Starym Smokowcu, Tatrzańskiej Poliance - Śląski Dom). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tatryvpohybe.sk

W tym roku po raz kolejny będzie można podziwiać w Popradzie dekorację bożonarodzeniową, która ze względu na swoją różnorodność i bogactwo należy do jednych z najpiękniejszych dekoracji na Słowacji. W dniach 14-17 grudnia 2022 r. w centrum Popradu odbędzie się również tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy, na którym będzie można kupić tradycyjne ozdoby i rękodzieło ludowe. Polecamy także wejście na wieżę kościoła św. Idziego, z której rozciąga się piękny widok na ośnieżone szczyty Tatr i oświetlony rynek w Popradzie. Jarmarki bożonarodzeniowe odbędą się także w Tatrzańskiej Łomnicy w każdy piątek, sobotę i niedzielę od 2 grudnia do 18 grudnia 2022 r. Oprócz tego przygotowano bogaty program kulturalny, zajęcia dla dzieci oraz stragany z rękodziełem i pysznym jedzeniem.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

Będąc w Tatrach należy też pamiętać o relaksie pełnym ziołowej pary, ciepła i bąbelków. Hotelowe centra wellness wraz z aquaparkiem AquaCity Poprad zapraszają na zabiegi lecznicze przez cały rok. Jednak w miesiącach zimowych lub przy złej pogodzie, efekt działania sauny jest wielokrotnie intensywniejszy i przyjemniejszy dla ciała i duszy. W AquaCity Poprad znajduje się dwupoziomowe centrum wellness & spa Fire & Water, którego ofertę uzupełniają masaże tajskie i relaksacyjne, bogata oferta basenów termalnych i relaksacyjnych, krytych oraz na świeżym powietrzu, kryty basen pływacki o długości 50 m, centrum fitness i spinning, 6 zjeżdżalni i ponad 350 atrakcji wodnych, hydromasaż, masaż perełkowy i bicze wodne.

Naprawdę! Przeżyć do wszystko pod Tatrami jest bezcenne. Wyjeżdżając stąd będziesz mieć nie tylko telefon pełny zdjęć, ale także głowę pełną cudownych przeżyć, spokój ducha i specjały kulinarne w żołądku.

Propozycje innych zimowych przeżyć: snowkiting, psie zaprzęgi, Kolacja pod gwiazdami, wspinaczka lodowa, skitury, jazda na łyżwach, rakiety śnieżne, jazda na sankach, przejażdżka zabytkowymi kolejami elektrycznymi, curling, elektro-snowbike, spanie w igloo, lot balonem, morsowanie.

Liptów

SŁOWACJA, CHOPOK, SZUSOWANIE NA NARTACH... Zimowy urlop, tak blisko

Liptów to doznania dla wszystkich zmysłów. Nie wystarczy doświadczyć go tylko online.

Zimą Chopok jest rajem dla narciarzy, a znajdujące się w jego pobliżu źródła termalne to balsam dla ciała i ducha. Zimą, kiedy jest mróz, pada śnieg, a dni są jeszcze krótkie, to różnorodność oferty regionu LIPTOV skoncentrowana na niewielkim obszarze jest kluczem do najlepszego zimowego wypoczynku. Udaj się na Słowację, w Tatry, na Liptów, na Chopok...

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL (fot. Marek Hajkovsky)Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL (fot. Marek Hajkovsky) 

Zima na Liptowie to biała bajka stworzona zwłaszcza do aktywnego ruchu na śniegu – szusowanie na nartach, skitury, freeride, narciarstwo biegowe. Widoki na Tatry to niezrównane przeżycie, a pobyt w wodach termalnych pod Chopokiem relaksuje i leczy.

5 POWODÓW DLACZEGO UDAĆ SIĘ NA Liptów, na Chopok – „Like na telefonie komórkowym to za mało, Liptów to miejsce warte uwagi"

  1. Słowacja, Chopok, Liptów są BARDZO BLISKO - na Słowację dojedziesz w kilka godzin samochodem i możesz szusować na nartach w prawdziwych górach. Bonusem jest to, że Słowacy rozumieją Polaków i dość dobrze mówią po polsku
  2. JAKOŚĆ URLOPU NARCIARSKIEGO JEST WYSOKA, a GWARANCJA ŚNIEGU to aż 5 miesięcy w roku, dzięki sztucznemu naśnieżaniu i ratrakowanym stokom na wysokości od 1000 do 2000 m n.p.m.
  3. CENY USŁUG na Słowacji są NIŻSZE NIŻ W ALPACH = dobry stosunek jakości do ceny
  4. Region oferuje atrakcyjne POŁĄCZENIE GÓR I ŹRÓDEŁ TERMALNYCH w jednym miejscu
  5. SZEROKA OFERTA NOCLEGÓW wszystkich kategorii, smaczna i urozmaicona gastronomia to oczywistość

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL (fot. Marek Hajkovsky)Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL (fot. Marek Hajkovsky) 

Najlepsze szusowanie na nartach na Słowacji jest w ośrodku Jasná (Chopok, www.jasna.sk). Można poszusować po północnej i południowej stronie Chopoka na 50 km nartostrad, z których większość jest sztucznie naśnieżana. Trasy są odpowiednie dla wymagających i rekreacyjnych narciarzy, ale także dla rodzin z dziećmi i początkujących. Ośrodek ten jako jedyny może organizować puchary świata w narciarstwie zjazdowym. Była tutaj także fenomenalna Mikaela Shiffrin i mistrzyni olimpijska w slalomie, słowaczka Petra Vlhová, której rodzinnym ośrodkiem jest właśnie Jasná.

Sezon narciarski 2022/23 rozpoczyna ośrodek z nową 15-osobową koleją gondolową z miejsca Biela pút w kierunku Priehyby, która pozwoli jeszcze szybciej dostać się na szczyt Chopoka, a stamtąd podziwiać  widoki i przygotowane nartostrady po obu stronach Chopoka - z północy i południa. Bogata oferta wypożyczalni sprzętu narciarskiego, serwisów narciarskich, szkółek narciarskich, restauracji na stoku to rzecz oczywista. Nie zabraknie także bogatego programu apreski – dyskoteki, koncerty, kolacje na szczycie Chopoka w panoramicznej restauracji Rotunda, tatrzańska kolacja pełna wrażeń w górskiej restauracji Habarka połączona z warsztatmi gotowania bryndzowych haluszków i jazdą ratrakiem. Dla koneserów narciarstwa, jeszcze przed oficjalnymi godzinami otwarcia ośrodka, przygotowano Fresh track – szusowanie po doskonale przygotowanych stokach i śniadanie na szczycie. Dla miłośników skiturów, narciarstwa biegowego i freeride'owego Jasná oferuje także wyśmienite możliwości. W sezonie zimowym do Jasnej kursują prawie z całego regionu bezpłatne busy dla narciarzy. Narciarze mogą również wygodnie i bezpłatnie zaparkować samochód na parkingu na początku Doliny Demianowskiej i skorzystać z bezpłatnych busów dla narciarzy, które kursują co 15 minut.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  

Do popularnych mniejszych ośrodków należy na przykład Malinô Brdo Ski Park, który jest idealny zwłaszcza do rodzinnego szusowania na nartach, z dużą ilością miejsc noclegowych w pobliżu i szerokimi nartostradami. Tereny są odpowiednie także do uprawiania skituringu i narciarstwa biegowego. Propozycje innych ośrodków narciarskich, oferta tras skiturowych, stref freeride'owych i tras biegowych jest dostępna na stronie internetowej regionu visitliptov.sk.

Urlop zimowy na Liptowie nie musi polegać wyłącznie na szusowaniu na nartach i przebywaniu na śniegu. W pobliżu stoków narciarskich znajduje się wiele źródeł termalnych i mineralnych. Parki wodne - Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu (www.tatralandia.sk), Lúcky i Bešenová (www.besenova.com) są idealne po nartach lub jako alternatywa zamiast jazdy na nartach. Wody termalne, tropikalne temperatury w liptowskich parkach wodnych uzupełnione są szeregiem atrakcji, które dostarczą relaksu i zabawy. Woda morska, basen z falami, zjeżdżalnie, a także programy animacyjne, światy saun i rytuały saunowe to tylko część z nich.

Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  (fot. Marek Hajkovsky)Materiał PR firmy SLOVAKIA TRAVEL  (fot. Marek Hajkovsky) 

Region Liptów oferuje również bardzo smaczną gastronomię. Oprócz nowoczesnej kuchni warto spróbować bryndzowych haluszków, smażonego sera czy specjału z ziemniaków - liptowskie droby, które otrzymały Chronione Oznaczenie Geograficzne, dzięki czemu stały się europejskim unikatem, produkowanym tylko pod Chopokiem. Turyści lubią również delektować się lokalnym piwem lub typowym ziołowym likierem Demänovka.

Bogata baza noclegowa pod Chopokiem to rzecz oczywista. Region Liptów oferuje hotele różnych kategorii, pensjonaty rodzinne, popularne chalety, mniejsze domki i kwatery prywatne, a w większości obiektów bez problemu można dogadać się także w języku polskim. Dodatkowo wybrane obiekty noclegowe posiadają karnety narciarskie bezpośrednio wliczone w cenę noclegu.

Planer urlopów - porady online, doradzi jak ułożyć program na urlop zimowy pod Chopokiem. Region Liptów, do którego można dojechać samochodem zaledwie w godzinę od granicy, to raj dla nariarzy, ale jednocześnie jest pełen atrakcji, dlatego wszystkie rady, gdzie udać się na urlop zimowy, są mile widziane. Prosze jest wyszukiwanie online ofert urlopowych i programów wycieczek. Na regionalnej stronie internetowej visitliptov.sk jest łatwo dostępny online planer urlopów w języku angielskim. Planer urlopów online szybko doradzi i system wygeneruje odpowiedni program, który urlopowicz wyśle na e-mail, Facebook, WhatsApp lub go wydrukuje. Jeśli zmieni się pogoda lub urlopowicz będzie chciał robić coś innego, planer znów pomoże i będzie można wygenerować nowy program. Planer urlopów na Liptowie podpowie, ale Region Liptów to przeżycie dla wszysztich zmysłów, a doświadczyć go tylko online to zdecydowanie za mało. Zima zaprasza do południowych sąsiadów na narty na Chopok.

Więcej informacji o regionie można znaleźć na stronach visitliptov.skwww.slovakia.travel