Materiał PR Fundacji Rak’n’Roll

A takie na pewno się znajdzie, bo jest wiele postaci takich, jak Warszawska Syrenka, która w tegorocznej odsłonie kampanii poświęconej Dniu na U, pomaga, jak może, zastępując w pracy kogo tylko się da. Pokazano to w promującym akcję spocie, w którym poza Syrenką odgrywaną przez Aleksandrę Hamkało, pojawiają się także m.in. Marta Wierzbicka, Zofia Zborowska, Lara Gessler czy Mery Spolsky. Inicjatorem kampanii jest Fundacja Rak'n'Roll, którą po raz kolejny wsparła marka Avon oraz Prezydent m.st. Warszawy. Do grona partnerów dołączyło także Nationale-Nederlanden. Firma podkreśliła swój udział, dając pracownikom dodatkowy dzień wolny na przeprowadzenie badań profilaktycznych.

 

Sprzedawczyni w rybnym, fryzjerka i pogodynka – w te wszystkie role w spocie promującym akcję Fundacji Rak’n’Roll wcieliła się Warszawska Syrenka. Odgrywająca ją Aleksandra Hamkało umożliwiła tym samym Pani Wandzi i Klaudii Kroczek (pogodynce) pójście na USG i potwierdzenie zdrowia piersi, a Lara Gessler, Iga Krefft, Zosia Ślotała, Jagna Niedzielska, Marta Wierzbicka i Zofia Zborowska, mogły dzięki temu bez zmiany planów udać się do salonu fryzjerskiego czy zrobić zakupy w sklepie rybnym, w których chwilowo biznesem zajmowała się Syrenka. Mimo niemałego zdziwienia Mery Spolsky, Natalii Klimas, Marii Dębskiej i Meli Koteluk, które spacerując po Bulwarach Wiślanych, oczekiwały, że zobaczą Warszawską Syrenkę, ta postanowiła pomóc innym kobietom utrzymać regularność w badaniu piersi. Bo wszyscy powinni ten jeden raz w roku wziąć Dzień na U, a brak czasu nie może być tutaj wymówką. Nawet, jeśli obowiązki nie poczekają, można na chwilę przekazać je komuś innemu.

Materiał PR Fundacji Rak'n'RollMateriał PR Fundacji Rak'n'Roll 

Coroczne, profilaktyczne badania to przejaw dbania o siebie, który powinien stać się nawykiem każdej i każdego z nas. Naszym celem jest to, by dla Polek i Polaków było to tak samo naturalne i tak samo weszło im w krew, jak chociażby wykonywane rutyny pielęgnacyjne: pójście do fryzjera, „na paznokcie", masaź czy do siłowni. Dążymy do tego zachęcając do wybrania jednego dnia w roku, w którym potwierdzenie zdrowia jest na pierwszym miejscu, a brak czasu nie stanowi wymówki – to właśnie Dzień na U. Bo ten raz w roku ktoś może Was zastąpić – apeluje Jacek Maciejewski z Fundacji Rak’n’Roll.

- Wiemy z wielu badań, że jedną z wymówek do niebadania się jest brak czasu. Dlatego, jako firma, która od lat edukuje Polaków w temacie zdrowia i angażuje się w akcje profilaktyczne, z ogromną przyjemnością zostaliśmy partnerem kampanii Dzień na U. Razem z Fundacją Rak’n’Roll chcemy uświadamiać kobiety i mężczyzn, jak ważne jest znalezienie czasu na wykonanie badań profilaktycznych i potwierdzenie swojego zdrowia. Nasz udział w kampanii to także wyjście naprzeciw oczekiwaniom pracowników. Dzięki wprowadzeniu Dnia na U, umożliwiamy pracownikom wykonanie badań w czasie pracy. Chcemy pokazać, że nie ma nic ważniejszego niż troska o własne zdrowie, a taki dzień powinien stać się dla nas coroczną tradycją – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden.

Materiał PR Fundacji Rak'n'RollMateriał PR Fundacji Rak'n'Roll 

Wysiłki Fundacji Rak’n’Roll wspierają pracodawcy, którzy przystępując do Programu Dzień na U, zapewniają wszystkim swoim pracownikom możliwość przeprowadzenia badań w ramach pracy, np. poprzez przyznanie czasu wolnego, przekazanie pakietu medycznego czy zorganizowanie badań na terenie firmy. Już prawie 30 000 osób w 32 firmach dostaje taką możliwość od swoich pracodawców. Avon jest pierwszą firmą w Polsce, która wprowadziła Dzień na U dla wszystkich swoich pracowników, zarówno w biurze w Warszawie jak w fabryce oraz centrum dystrybucyjnym w Garwolinie. Dodatkowy, w pełni płatny dzień w roku na profilaktykę to również nieodłączny element pracy w Fundacji Rak’n’Roll oraz agencji DDB Warszawa, które od 2019 roku tworzą kampanię Dzień na U, a od tego roku również w Nationale-Nederlanden, które dołączyło do partnerów kampanii. Wśród firm z Dniem na U znajdują się: Alior Bank, Aurero, Baltic Control, Bee Talents, Big Picture, Broadway Beauty, Bridgestone, DHL Express Poland, Digitalx, Gizmi, Grupa ANG S.A. (dawniej ANG Spółdzielnia), Grupa naTemat, HSS Work, Ilabo, Infemini Medi Home, Leonardo Hotels, MIYA Cosmetics, newonce, PHD Media Direction, Reckitt, RRG Warszawa, Setapp, SIX Global Services AG S.A., SolveQ, „Społem" Tarnowska Spółdzielnia Spożywców, Travelist, Urząd m.st. Warszawy, Varico.

- Naszym celem w Avon od zawsze jest i będzie tworzenie lepszego świata dla kobiet. Dlatego, jako pierwsza firma w Polsce, przystąpiliśmy do kampanii Dzień na U i daliśmy wszystkim naszym pracownikom dodatkowy dzień wolny w roku na badania profilaktyczne. Chcemy inspirować kobiety do tego, by dbanie o piersi było częścią ich stylu życia. Dzień na U zbiega się z naszą flagową październikową akcją „Gabinety z Różową Wstążką", która w tym roku obchodzi swoje 15-lecie działania. W ramach akcji dofinansowaliśmy już ponad 58 tysięcy badań USG dla kobiet. Co roku przekazujemy na ten cel 500 tys. zł. Wraz z najlepszymi gabinetami ginekologicznymi sprawiamy, że Polki mogą wziąć swój Dzień na U i potwierdzić zdrowie swoich piersi – deklaruje Agnieszka Isa, General Manager Avon Polska.

Materiał PR Fundacji Rak'n'RollMateriał PR Fundacji Rak'n'Roll 

Dzień na U to to nie tylko święto kobiet – każdy powinien mieć w swoim kalendarzu zarezerwowany jeden dzień, w którym zrobi coś dla siebie i pójdzie potwierdzić swoje zdrowie. Profilaktyczne badania powinny wejść w nawyk tak samo, jak regularne wizyty u kosmetyczki czy treningi na siłowni. Żeby wszyscy cieszyli się zdrowiem przez resztę roku i mogli w pełni sił wykonywać swoje obowiązki oraz czerpać garściami z wolnych chwil.

#dziennaU #potwierdzamzdrowie
https://www.dziennau.pl/

***

Client: Fundacja Rak’n’Roll
Agency: DDB Warszawa         
Creative Director: Tomasz Zieliński
Creative Team: Marcin Rychlik, Wojciech Pleskacz, Tomasz Wolnik
Agency Producer: Gabriela Mikołajczyk, Antonina Kolarczyk
Client Service: Antonina Kolarczyk
Creative Project Manager: Agata Niedźwiadek
Design Team: Marcin Szmidt, Mateusz Kroczek
Production Company: Papaya Films
Director: Maria Makowska
DP: Tomasz Ziółkowski
Executive Producer: Kacper Sawicki, Paweł Bondarowicz
Producer: Ada Kornecka
Production Manager: Szymon Ziegler
Production Coordinator: Kinga Piwowarska
Production Assistant: Alicja Danowska
Production Designer: Ładne Rzeczy Katarzyna Pielużek Ewelina Rosłaniec
Costume Designer: Sara Milczarek
Costume Designer Assistant: Monika Tomczak
Make-up: Paula Celińska, Kasia Łuczak, Sylwia Dynerowicz
Photographer: Dominika Jendrysik
Editor: Maciej Obara
Postproduction: RIO De Post
Post Producer: Kasia Kowalczyk
Online/Compositing: Rafał Franczak
Data Manager: Paweł Szymczyk
Colorist: Przemek Niedźwiecki
Audio Production: GŁOŚNO
Realizator: Dariusz Podhajski | GŁOŚNO
Postproducentka dźwięku: Julia Niebielska | GŁOŚNO
Music: Mery Spolsky

Cast:

Ola Hamkało
Wandzia: Julia Foks / JMC
Pan Klient: Krzysztof Turowski / Tago
Lekarka: Delfina Suchenek / Dellart
Iga Krefft
Jagna Niedzielska
Klaudia Kroczek
Lara Gessler
Maria Dębska
Marta Wierzbicka
Mela Koteluk
Mery Spolsky
Natalia Klimas
Zosia Ślotała-Haidar
Zosia Zborowska-Wrona

Special thanks: Sklep Rybny "Akwen"; Tallulah Hair & Beauty; Stream Space

Materiał PR Fundacji Rak'n'RollMateriał PR Fundacji Rak'n'Roll 

***

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!: Zmieniamy schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działamy na rzecz poprawy jakości życia chorych. Pomagamy przechodzić przez raka: leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością. Tworzymy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Mówimy o raku rzeczowo i odważnie, przełamujemy tabu, uświadamiamy. Udało nam się stworzyć nową jakość w sposobie mówienia o chorobie w przestrzeni publicznej. Wobec rosnącej skali problemu, utrudniamy życie rakowi. Działamy na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień. 

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc ludziom w podobnej sytuacji. Więcej informacji na stronie: www.raknroll.pl

Avon Kontra Rak Piersi: Kampania Avon Kontra Rak Piersi działa w Polsce już od 1998 roku i jest jedną z największych inicjatyw poświęconych profilaktyce raka piersi w kraju. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna. Zachęcamy do regularnego badania, aby potwierdzić zdrowie swoich piersi. Do 2021 roku firma Avon dofinansowała już 58 tys. badań USG w Gabinetach z Różową Wstążką. Co roku firma przekazuje na ten cel ponad 500 tys. zł. Kampanię Avon Kontra Rak Piersi można wspierać przez cały rok, kupując produkty z Różową Wstążką. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na realizację kampanii Avon Kontra Rak Piersi.

Nationale-Nederlanden jest częścią holenderskiej Grupy NN, z której usług korzysta około 18 mln klientów na całym świecie. W Polsce działa od 1994 roku i jest jednym z liderów rynku, specjalizującym się w ubezpieczeniach na życie, oszczędnościach i emeryturach. Oferuje różnorodne produkty zabezpieczające finanse i zdrowie klientów w ramach czterech spółek: Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe, Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń oraz Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne. W 2022 roku Nationale-Nederlanden zakończyło przejęcie spółek MetLife w Polsce, umacniając swoje trzecie miejsce na rynku ubezpieczeń. Firma jako odpowiedzialna społecznie instytucja angażuje się również w różnego rodzaju działania pomocowe i edukacyjne, które stanowią integralną cześć strategii.