Na czym polega kuracja dermamelan®?

To zabieg usuwający wszelkie typy przebarwień i zapobiegający ich nawrotom, skuteczny dla wszystkich fototypów i rodzajów skóry.

Pełna kuracja trwa cztery miesiące. Rozpoczyna się od zabiegu w gabinecie lekarskim – nałożenia dwóch masek. Pierwsza ma gęstą, kremową konsystencję, druga – nakładana jak opatrunek na tą pierwszą - to specjalna maska jonoforyczna w płacie, która przyspiesza wchłanianie składników aktywnych z maski kremowej. Następnie kuracja kontynuowana jest w domu przez pacjenta. Po 4 godzinach pacjent samodzielnie usuwa obie maski. Systematyczna pielęgnacja domowa zalecanymi produktami z linii dermamelan® jest kluczem do sukcesu – likwidacji uciążliwych przebarwień.

Kuracja zapewnia podwójny efekt: usunięcie istniejących przebarwień oraz zapobieganie tworzeniu się nowych. Powoduje intensywne złuszczanie i przyspiesza proces odnowy skóry. Dodatkowo hamuje produkcję melaniny – barwnika odpowiedzialnego za powstawanie przebarwień. W trakcie oraz bezpośrednio po zabiegu w gabinecie lekarskim, skóra może być zaczerwieniona i lekko piec. Objawy te ustępują zwykle w ciągu 24-48 godzin. Cały proces nie wpływa na codzienną aktywność.  

Hiszpańska top modelka Ines Sastre wzięła udział w badaniach klinicznych mesoestetic, by na swojej skórze sprawdzić skuteczność kuracji dermamelan w walce z przebarwieniami. Na zdjęciu widać prawdziwe efekty przed i po zastosowaniu pełnej kuracji dermamelan przez 120 dni. Zdjęcie odzwierciedla rzeczywisty wygląd skóry, nie zostało poddane retuszowi.Hiszpańska top modelka Ines Sastre wzięła udział w badaniach klinicznych mesoestetic, by na swojej skórze sprawdzić skuteczność kuracji dermamelan w walce z przebarwieniami. Na zdjęciu widać prawdziwe efekty przed i po zastosowaniu pełnej kuracji dermamelan przez 120 dni. Zdjęcie odzwierciedla rzeczywisty wygląd skóry, nie zostało poddane retuszowi. 

dermamelan® zwalcza przebarwienia każdego typu i pochodzenia:
Posłoneczne, pozapalne, hormonalne, piegi, plamy soczewicowate (tzw. plamy starcze).

Zabieg jest niezastąpiony w usuwaniu rozległych przebarwień pochodzenia hormonalnego – po ciąży, pigułkach antykoncepcyjnych, podczas zmian hormonalnych. To najczęstszy typ przebarwień, z którym borykają się Polki.

dermamelan® działa korygująco poprzez usunięcie pigmentu nagromadzonego w skórze oraz zapobiega jego ponownej kumulacji, co odróżnia go od innych metod usuwania przebarwień, które działają tylko doraźnie.

Mechanizm działania kuracji dermamelan®

Kuracja oddziałuje na skórę wielokierunkowo. Najpierw poprzez działanie naprawcze przyspiesza proces odnowy komórkowej i usuwa nadmiar melaniny z warstwy rogowej wyraźnie zmniejszając widoczność przebarwień.

dermamelan® ma także działanie regulujące - hamuje mechanizmy odpowiedzialne za nadmierną stymulację komórek produkujących barwnik, wywołaną przez czynniki hormonalne i naczyniowe – typowe dla najbardziej trwałych przebarwień. Chroni również  przed niszczeniem ochronnej bariery skóry, co zapobiega powstawaniu melasmy.

Dodatkową korzyścią jest odmłodzenie skóry – nie tylko wizualnie, ale także poprzez oddziaływanie na białka strukturalne skóry.

Po kuracji skóra ma wyrównany koloryt, zyskuje blask, jędrność i gładkość (zmniejszenie porów, spłycenie drobnych zmarszczek). Zabieg w gabinecie jest z reguły jednorazowy. Trwałość efektu uzależniona jest od stylu życia pacjenta i jego systematyczności w stosowaniu filtrów słonecznych (zaleca się preparat z linii mesoprotech®). Przy konsekwentnej ochronie przeciwsłonecznej i całorocznym stosowaniu filtrów UV, efekt z reguły utrzymuje się przez wiele lat.

Produkty do ochrony przed promieniowaniem słonecznymProdukty do ochrony przed promieniowaniem słonecznym 

W celu uzyskania najlepszych rezultatów, zalecamy rozpocząć kurację po lecie, kiedy mamy najwięcej przebarwień i jednocześnie poziom nasłonecznienia zmienia się na niższy. Optymalny jest okres jesienno-zimowy oraz wczesnowiosenny. Kurację można także przeprowadzić latem ale przy bezwzględnie systematycznym stosowaniu wysokiej fotoprotekcji i jednoczesnym unikaniu bezpośredniej ekspozycji na słońce, stałym stosowaniu kapelusza lub czapki.

Innowacje w nowej formule kuracji dermamelan®

Dwa patenty potwierdzające innowacyjność zabiegu:

  • [SYN]pigmentarget® synergiczne połączenie retinolu, kwasu ferulowego oraz diosminy. Kompleks ten znacząco ogranicza aktywność tyrozynazy.
  • melanophenone® cząsteczka o strukturze 3D zapewniająca aż w 56% hamowanie aktywności tyrozynazy – enzymu wpływającego na produkcję barwnika.

Nowe systemy wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry:

  • Wielowarstwowe nanopęcherzyki zapewniające skuteczny transport i stabilne uwalnianie składników aktywnych w głąb skóry
  • Jonoforeza wykorzystująca  dodatnie i ujemne potencjały cząsteczek. Ułatwia przenikanie składników aktywnych do miejsca ich działania.

Kuracja domowa

Zestaw do pielęgnacji domowej składa się z trzech produktów, które pacjent stosuje samodzielnie w domu jako kontynuację terapii:

  1. Kremu dermamelan® treatment hamującego syntezę melaniny oraz regulującego nadmierną stymulację komórek ją produkujących. W nowej wersji preparat dostępny jest w praktycznym opakowaniu airless ułatwiającym dozowanie i higieniczną aplikację.
  2. Kremu melan rocovery, który zapewnia skórze komfort, odżywienie i równowagę. Przynosi ulgę w nadwrażliwości i tonuje zaczerwienienia.
  3. Barwionego kremu mesoprotech® melan 130 pigment control - o bardzo wysokiej ochronie przeciw promieniowaniu UVB i UVA z dodatkowym składnikiem regulującym produkcję melaniny. Krem zawiera pigment, który wyrównuje koloryt skóry.

Stosowanie tych produktów jest niezbędne, by zapewnić pełną skuteczność kuracji.

Produkty do pielęgnacji domowej mesoesteticProdukty do pielęgnacji domowej mesoestetic 

Dzięki nowej formule schemat stosowania produktów do kuracji domowej został  zdecydowanie uproszczony. Krem dermamelan® wystarczy stosować dwa razy dziennie, niezmiennie przez cały okres trwania kuracji w ciągu dnia pamiętając o aplikacji filtra UV.

Zabiegi są wykonywane w partnerskich gabinetach lekarskich mesoestetic.