Kolekcja wiosna lato 2021 to wygodne i luźne kroje oraz miękkie tkaniny. To połączenie to swobodna, ale wyrafinowana mieszanka, która sprawdzi się idealnie zarówno w domu, jak i poza nim. Ta optymistyczna, wybiegająca w przyszłość kolekcja jest pełna kolorów, które czerpie z ekspresyjnego stylu lat 70., widzianego przez pryzmat lat 90. W tym sezonie Levi’s® jest jeszcze bardziej zadziorny i komfortowy, co bezpośrednio nawiązuje do dziedzictwa marki.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Linia damska

W tym sezonie kolekcja damska to przede wszystkim uosobienie domowego komfortu i dynamicznego stylu życia poza nim. Podczas gdy topy stają się bardziej dopasowane i odważne, spodnie zyskują luźniejszy charakter, a ich swobodny krój nawiązuje do modeli z lat 90. Po dłuższym okresie przebywania w domu, wiosna 2022 to przede wszystkim czas na przeniesienie komfortu domowego zacisza do świata zewnętrznego!

Materiał prasowyMateriał prasowy 

A skoro mowa o inspiracji latami 90., to największą nowością dla linii damskiej Levi's® w tym sezonie jest wprowadzenie nowego modelu Levi's® 501® '90s. Dzięki luźnemu krojowi w biodrach i nogawkach, 501® 90s to model, który jest bardziej obszerny niż tradycyjne 501®, ale nie zbyt luźny. Dzięki temu możesz wybrać rozmiar większe lub rozmiar mniejsze i z łatwością zupełnie zmienić ich charakter. Spodnie będą dostępne w wielu odcieniach z wykończeniami w stylu vintage.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Kolekcja na wiosnę 2022 obejmuje także dresy z linii Levi's® Red Tab Sweats zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dresy są idealnym rozwiązaniem do pracy w domu i komfortową propozycją na zewnątrz. Modele są wykonane z niezwykle miękkiej tkaniny frotte. Charakteryzują się krojem oversize, który zapewnia stylowy luz i przytulną wygodę.

Linia męska

Na wiosnę 2022 w kolekcji męskiej będziemy przede wszystkim odkrywać połączenie odzieży użytkowej i swobodnej z wyrafinowanym stylem. Widoczna jest inspiracja modą lat 80. i 90., czyli duże i luźne topy w połączeniu z jeansami 501® lub jeszcze luźniejszymi i bardziej workowatymi spodniami.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Wszechstronność jest istotnym elementem charakterystycznym męskiej kolekcji, w której znajdziemy wszystkie kultowe projekty - od jeansów, przez popularne Levi's® XX Chino, po rozszerzoną gamę bluz Levi's® Red Tab Sweats. Obok klasycznych modeli Levi's® 501® i 501® '93, w tym sezonie ponownie pojawi się model 501® Taper dla mężczyzn, który charakteryzuje się nieco bardziej zwężoną nogawką. Wykończenia jeansów obejmują całą gamę wybarwień w jaśniejszych odcieniach indygo, które nadają im retro charakteru.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Poza jeansami, linia Levi's® XX Chino rozszerza się o modele Slim Taper, Standard Taper, Relaxed Taper i Classic Straight, z których wszystkie są wykonane z materiału barwionego przed uszyciem, co nadaje im wyjątkowy kolor, który z czasem wygląda coraz lepiej. To najbardziej uniwersalna i stylowa opcja, nie wspominając o wygodzie, gdy szukasz czegoś pomiędzy jeansem i dresem. A skoro mowa o dresach, linia Levi's® Red Tab Sweats daje maksymalny komfort, dzięki szerokiej gamie modeli bluz, bluz z kapturem i spodni, w tym nowych spodni dresowych bez ściągacza i szortów.

Levi’s® Fresh

Marka Levi's® nieustannie bada nowe możliwości zrównoważonego rozwoju, a jednym z ważnych obszarów jest stosowanie barwników roślinnych i związanych z nimi technik farbowania. W tym sezonie, dzięki nowej kolekcji Levi's® Fresh, marka Levi's® odkrywa nowe tereny odpowiedzialnej mody. Zainspirowana kolekcją Levi's® "Fresh Produce" z lat 70., Levi's® Fresh to kolekcja topów, spodni i akcesoriów barwiona naturalnymi barwnikami. Nowatorska technologia pozwala uzyskać żywe odcienie brzoskwini, lawendy, różu i żółci. Wszystkie tkaniny w kolekcji Fresh zostały barwione przed uszyciem.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

„Na wiosnę 2022 tworzyliśmy projekty z myślą o przyszłości, nie wiedząc, jak ta przyszłość będzie wyglądać. Chcieliśmy wziąć najlepsze elementy tego, czego nauczyliśmy się w zeszłym roku i połączyć je z ekscytacją powrotu do normalnego życia na zewnątrz.

Połączyliśmy więc te dwie rzeczy. To, co najlepsze w byciu w domu, z tym, co najlepsze w wychodzeniu z niego. To wygoda i przytulność połączona ze stylem, który zawsze wygląda świetnie." mówi Jill Guenza, Vice President of Design for Women’s Apparel, Levi’s, Strauss & Co.