Popularność składnika aktywnego często nie wynika ze zwyczajnego kaprysu czy zabiegu marketingowego, ale jest następstwem rzetelnych i coraz szerzej prowadzonych badań naukowych nad mechanizmem jego działania i skutecznością. To one otwierają nas na to, co nowe i bardzo efektywne, a prawdziwą sławę zdobywają najlepsi! Dobrym przykładem jest coraz częściej spotykana w kosmetykach pielęgnacyjnych kurkuma. To jedna z najzdrowszych przypraw, o udowodnionym naukowo działaniu przeciwzapalnym, wzmacniającym odporność, a nawet pomagającym walczyć z wirusami! Od lat znana i powszechnie stosowana jest na Dalekim Wschodzie, a obecnie także coraz bardziej popularna staje się u nas. Nic dziwnego, bo w dzisiejszych czasach to ogromny sprzymierzeniec naszego zdrowia. Okazuje się, że jest zbawienna także dla naszej urody! W tym przypadku lęk przed nowym lub bycie wbrew jest zwyczajnie nierozsądne, bo stracić można bardzo wiele.

Udostępnić kurkuminę!

To, na co stawia kosmetologia, to główny, aktywny polifenol obecny w kurkumie – kurkumina. Została ona wyizolowana w 1815 roku i odpowiada m.in. za jej żółty kolor, ale również za walory prozdrowotne, rozjaśniające i przeciwzmarszczkowe, co zostało udowodnione w wielu badaniach klinicznych.

embed

Materiał prasowy

Jest tylko jeden podstawowy problem. Kurkumina podana bez żadnego „wsparcia" jest trudno przyswajalna i biodostępna. Doustnie zaleca się ją przyjmować w towarzystwie piperydyny z pieprzu i tłuszczu…, a w kosmetologii? Tu z odpowiedzią przychodzą nośniki. Okazuje się bowiem, że umieszczając kurkuminę w mikroskopijnych transporterach (fitonośnikach), potrafimy spektakularnie wpłynąć na jej lepsze wnikanie i biodostępność. Sprawić, że bezpośrednio trafi do komórek żywych w naskórku, gdzie w pełni będzie mogła pokazać swoje szerokie działanie. Podana souté, tak po prostu, np. w  zwykłym ekstrakcie, nie będzie efektywna (jej możliwości są ograniczone, a czas działania znacząco krótszy). Warto o tym pamiętać, wybierając krem czy serum, bo ten wyjątkowy składnik naprawdę potrafi gigantycznie wiele w temacie odmładzania i troski o skórę.

Co kurkumina „robi" w skórze?

 • Chroni komórki naskórka przed utlenianiem
 • Hamuje reakcje wolnorodnikowe – działa 5x silniej od witaminy C!
 • Ogranicza stany zapalne
 • Przyspiesza procesy gojenia ran
 • Poprawia rozmieszczenie kolagenu w skórze
 • Poprawia gęstość zarówno fibroblastów, jak i naczyń włosowatych
 • Ogranicza angiogenezę, czyli nadmierne unaczynienie
 • Zwiększa ilość składników budulcowych w naskórku
 • Ma szerokie działanie odmładzające i zapobiegające przyspieszonemu starzeniu
 • Zwiększa produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • Działa rozjaśniająco porównywalnie z kwasem kojowym
 • Zwiększa elastyczność i jędrność skóry
 • Wpływa na pracę gruczołów łojowych

W jakich kremach szukać kurkumy?

Często wzbogaca formuły o działaniu przeciwtrądzikowym, przeciwzaskórnikowym czy na naczynka, ale ze względu na własności rozjaśniające i stymulujące produkcję elastyny oraz wspierające organizację kolagenu stała się także przełomowym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych, np. kremów wypełniających zmarszczki od Uzdrovisco! Seria ta szczególnie zasługuje na uwagę, bo kurkumina została w niej podana w specjalnych, naturalnych fitonośnikach, dzięki którym wnika głęboko, jest wysoko biodostępna, a jej działanie gwarantowane. Te lekkie, niezwykle przyjemne formuły zawierają także hialuronową gąbkę wypełniającą zmarszczki i potężnie nawilżającą oraz kolagen akacjowy, który wpływa na spowalnianie procesów starzenia się skóry i widocznie spłycają zmarszczki. Linia wspomaga też utrzymanie odpowiedniej elastyczności skóry, wzmacnia jej naturalny blask i poprawia koloryt.

Dla kogo kosmetyki z kurkumą?

embed

Materiał prasowy/ Kurkuma Nowość

Choć na opakowaniu można znaleźć napis przeciwzmarszczkowe lub wypełniające zmarszczki, kosmetyki z kurkumą będą doskonałe dla każdej kobiety po 30. roku życia. Jej wszechstronnie prozdrowotne i prourodowe działanie zauważy skóra w każdym wieku. Seria Wypełniająca zmarszczki od Uzdrovisco dodatkowo cudownie troszczy się o odpowiedni poziom nawilżenia i zachwycającą gładkość skóry. Warto sięgnąć po ten cudowny kosmetyczny „lek" na nadmierną pigmentację, zmarszczki i utratę jędrności. Kurację, która nie tylko jest świetnym remedium na bolączki urodowe, ale także będzie genialnie opóźniać procesy starzenia i odmładzać cerę.

embed

Materiał prasowy

W linii wypełniającej zmarszczki z kurkumą od Uzdrovisco znajdziesz:

 • Wypełniający zmarszczki poranny krem fito-dozujący, 50 ml
  Lekka, ale bogata w odczuciach konsystencja, przepełniona cennymi naturalnymi składnikami roślinnymi, jak: kurkumina w fitonośniku, kolagen akacjowy i hialuronowa gąbka nawadniająca, które widocznie redukują zmarszczki, wzmacniają, dogłębnie nawilżają i „uzdrawiają" skórę.
 • Wypełniający zmarszczki wieczorny krem fito-dozujący, 50 ml
  Lekki w nanoszeniu, ale bogaty w odczuciach krem z kurkuminą w fitonośniku, skawalanem, kolagenem akacjowym i kwasem hialuronowym, przepełniony cennymi naturalnymi składnikami roślinnymi, które „uzdrawiają" skórę nocą. Regeneruje, wzmacnia i redukuje zmarszczki tak, aby rano skóra obudziła się widocznie przemieniona.
 • Roślinny wypełniacz zmarszczek na twarz, szyję, dekolt i pod oczy, 50 ml
  Silnie aktywne, naturalne, roślinne serum-krem z kurkuminą w fitonośniku. Takie, które skutecznie wpływają na hamowanie procesów wiotczenia i powstawania zmarszczek oraz redukuje już istniejące! Bardzo dobrze się wchłania i świetnie nadaje się pod makijaż. 
 • Wypełniający zmarszczki krem na piękne oczy fito-dozujący, 25 ml!
  Ten innowacyjny naturalny krem pod oczy z kurkuminą w fitonośniku pomaga redukować zmarszczki, nawilżać i regenerować skórę oraz likwiduje oznaki zmęczenia. Jego przyjemna, bogata formuła bardzo dobrze się wchłania i świetnie nadaje się pod makijaż.

www.uzdrovisco.com