Converse zmierza ku przyszłości bez zbędnych odpadów i prezentuje kolejną kolekcję w ramach inicjatywy Converse Renew. Tym razem marka zaprojektowała wyjątkowe modele, które wyróżniają się na tle dotychczasowych propozycji od Converse. Cholewka w modelach Knit wykonana z nowoczesnej elastycznej dzianiny zapewnia oddychalność i łatwość zakładania.
Z kolei podeszwa jest lekka i responsywna. Co najmniej 25% wagi buta stanowią materiały pochodzące z recyklingu. Stąd na podeszwie widoczne są elementy przetworzonych granulek pochodzących z recyklingu – idealnie nieidealne. To kolejna propozycja Converse w duchu zrównoważonego rozwoju, dotychczas w linii Renew znalazły się buty z przetworzonych plastikowych butelek, używanych jeansów z upcyclingu czy resztek bawełny powstałych przy produkcji.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Zrównoważony rozwój to wartość bardzo ważna dla Converse. Oprócz stosowania materiałów pochodzących z recyklingu w coraz większej części kolekcji marka inauguruje działania, które mają na celu walkę o lepsze jutro dla nas wszystkich. W tym i zeszłym roku w ramach inicjatywy City Forests marka tworzy na całym świecie wyjątkowe murale wykonane farbami fotokatalitycznymi, które przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń i oczyszczają powietrze. W ramach tego projektu powstały w Polsce trzy murale, a niebawem pojawią się kolejne.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Kolekcja Renew składa się z kilku sylwetek dobrze znanych fanom marki Converse. Jednak w tym sezonie kultowe modele zyskują nowe oblicze dzięki zastosowaniu elastycznej dzianiny stworzonej na potrzeby kolekcji. Model Renew Chuck Taylor All Star Crater Knit w dwóch opcjach kolorystycznych wyróżnia się lekką wagą i smukłą sylwetką. Renew Chuck 70 Knit to półprzezroczysta podeszwa stworzona między innymi z przetworzonych skrawków gumy powstałych przy produkcji obuwia. W kolekcji znajdą się również Renew Chuck Taylor All Star Knit, Chuck Taylor All Star Crater Canvas, którego cholewka wykonana została z płótna pochodzącego z recyklingu PET a także Chuck 70 wykończony rzemieślniczymi detalami wykonany z płótna poliestrowego pochodzącego z recyklingu.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Jeśli coś może mieć drugie życie w Converse nie trafi do śmieci. Najnowsze modele z kolekcji Renew zostały zaprojektowane w celu przyszłości wolnej od odpadów. Właśnie dlatego marka całkowicie zmienia wyobrażenie i możliwościach dzianiny.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Kolekcja Converse Renew dostępna jest na Converse.pl i na stronach internetowych partnerów.