Dr Michał Szałwiński znany i ceniony chirurg szczękowo – twarzowy oraz Dr Magdalena Szałwińska uznana ortodontka, którzy prywatnie są małżeństwem, jakiś czas temu postanowili otworzyć klinikę, która będzie spełnieniem ich marzeń o miejscu, w którym nie tylko będą realizować swoją pasję, ale także, w którym każdy kto je odwiedzi, będzie się czuł wyjątkowo dobrze. Wyzwanie? Być może. Czy to się udało? Jak najbardziej.

„Marzyliśmy o stworzeniu przestrzeni, w której sami chcielibyśmy być pacjentami – z jednej strony profesjonalne, a z drugiej przyjazne i bliskie człowiekowi. Każdego dnia staramy się, aby nasi pacjenci czuli, że to co robimy to nasza pasja, że my jako zespół, po prostu wszyscy się lubimy i przyjaźnimy. To wielkie wyzwanie stworzyć takie miejsce, ale zdecydowanie nam się udało” – mówi z uśmiechem Dr Magda Szałwińska.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Warto zaznaczyć, że dzisiaj każdy szuka miejsca, w którym może zrobić wszystko. Kompleksowo. To ważne, bo czas jest najcenniejszy. Umawiając się na wizytę chcemy być pod najlepszą opieką od początku do końca.

Często pacjenci, którzy odwiedzają gabinet stomatologiczny mają długą drogę leczenia przed sobą, a możliwość zrobienia wszystkich potrzebnych badań na miejscu oraz ewentualne dodatkowe konsultacje lekarzy innych specjalizacji są dla nich najważniejsze.

Dobrym przykładem takiego leczenia, może być leczenie ortodontyczne.

Pierwsza wizyta w gabinecie ma charakter informacyjny a jej celem jest właściwa ocena problemów ortodontycznych, ewentualnych wad zgryzu i zastanowienie się nad idealnym rozwiązaniem. Stomatolog będzie chciał poznać problem i nasze oczekiwania względem leczenia. W trakcie wywiadu zapyta między innymi o to, co skłoniło nas do wizyty w gabinecie i czy kiedykolwiek leczyliśmy się ortodontycznie. Nasze ortodontki na tej pierwszej konsultacji poza szerokim wywiadem, ocenią symetrię twarzy, pracę stawów żuchwowych a także sprawdzą stan uzębienia, pracę języka oraz sposób w jaki przełykamy czy oddychamy. Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich kroków lekarz ustali indywidualny plan leczenia. Podczas leczenia ortodontycznego, często należy usunąć lub wyleczyć niektóre zęby, przeprowadzić profesjonalną higienizację, a nie rzadko także skonsultować się z protetykiem.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Wszelkie badania wykonywane w trakcie konsultacji są nieinwazyjne i bezbolesne, a sama wizyta trwa około 30 minut. Lekarz ortodonta zleci zrobienie pantomogramu, jako podstawowego zdjęcia do rozpoczęcia jakiegokolwiek leczenia.

To wszystko wymaga od kliniki stomatologicznej ciągłej współpracy specjalistów, elastyczności w czasie oraz doborze godzin wizyt. A jeśli dodatkowo pacjent czuje się w klinice dobrze, to właściwie sukces murowany.

W dzisiejszych czasach dla pacjentów uśmiech, poczucie humoru czy żartowanie z lekarzem na fotelu, bardzo często jest ważnym dodatkiem do pełnego profesjonalizmu. Należy o tym pamiętać przy wyborze kliniki. Miejsce w którym możesz napić się dobrej kawy, poczytać gazetę i miło spędzić czas czekając na wizytę przy odprężającej muzyce wpływa nie tylko na nasz nastrój ale także relaksuje co jest kluczowe podczas wizyty u lekarza.

„Naszym marzeniem było, aby nasi pacjenci poza profesjonalizmem, doświadczeniem i możliwością przeprowadzenia pełnej diagnostyki lubili do nas przychodzić – dodaje Dr Magdalena Szałwińska. W dzisiejszych czasach każdy szuka czegoś więcej.”

Pamiętajmy, że każdy z nas na wiosnę powinien zrobić przegląd, nie tylko samochodowy, ale także stomatologiczny. Warto powitać wiosnę zdrowym, białym i szerokim uśmiechem.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Gdyby byli Państwo zainteresowani wizytą w klinice w której profesjonalizm i doświadczenie idzie w parze z uśmiechem to zapraszamy na stronę www.szalwinscy.pl po więcej informacji.