IDEA PROGRAMU

Polska jest obecnie jednym z wiodących krajów europejskich, gdzie dokonuje się cyfrowa rewolucja.
We wrześniu 2020 r. Fundacja Kobiety e-biznesu wraz z Partnerami, m.in. Izbą Gospodarki Elektronicznej, Przelewy24 i Canon, opublikowała raport Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce, z którego wynika, że 38% respondentek planuje uruchomić sprzedaż online, a 68% chce zainwestować w tego typu przedsięwzięcie w ciągu 6 miesięcy.
Co istotne w kontekście programu TOP Women w  e-biznesie, 46% spośród ankietowanych oczekuje konkretnego merytorycznego wsparcia i szuka wiedzy na temat biznesu online, ale jednak 49% spośród nich obawia się trudności w dotarciu do potencjalnych klientów.

KOBIETY DLA KOBIET

Fundacja Kobiety e-biznesu powstała w 2020 r. w czasie narastającej niepewności na rynku pracy głównie dla kobiet, które sytuacja zmusiła do pozostania w domach. Działania Fundacji mają swoje uzasadnienie w danych z rynku pracy – w końcu czerwca 2020 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych kobiet wyniosła 551 tys., a mężczyzn – 475,5 tys. (dane GUS).

Program TOP Women w e-biznesie ma na celu przede wszystkim edukację uczestniczek w zakresie rozpoczęcia działalności gospodarczej i korzystania z najbardziej potrzebnych narzędzi do prowadzenia biznesu online. Program ma innowacyjną formułę – łączy warsztat wiedzy  z metamorfozą wizerunkową uczestniczek.

Partnerami programu są: Allegro, Visa, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Hebe, IdoSell, OLX, Canon, Przelewy24, Progressivo, Flywheel PR, Future Collars, Izba Gospodarki Elektronicznej i Uniwersytet Łódzki.

Aplikować do programu mogą kobiety pragnące przekwalifikować swoją działalność gospodarczą lub profil zawodowy na wyspecjalizowany w prowadzeniu biznesu online, a także mamy pragnące wrócić do życia zawodowego po urlopie macierzyńskim albo wychowawczym. Ważną grupą docelową są również kobiety chcące rozpocząć prowadzenie własnego sklepu internetowego lub innej formy handlu w internecie. Program może też stać się ważnym punktem startowym w budowaniu kariery zawodowej dla młodych dziewczyn. Warunkiem jest ukończenie 18 roku życia.

Zajęcia odbywać się będą w piątkowe popołudnia i w soboty. Spotkania z ekspertami zostaną nagrane, każda z uczestniczek będzie miała możliwość wrócić do wykładu lub też wysłuchać go w terminie dogodnym dla siebie.

PRZEZ PRYZMAT KORZYŚCI

Konwenty online z ekspertami i profesjonalistami będą wzbogacone o zajęcia praktyczne i warsztaty. Uczestniczki nauczą się, jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić biznes online, budować platformę sklepu internetowego czy własną stronę internetową. Nabędą również umiejętności  korzystania z social mediów i budowania w nich profesjonalnego wizerunku. Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu. Każda z kobiet otrzyma pakiet startowy od Partnerów programu, który ułatwi im rozpoczęcie działań online.
Uczestniczki, które wezmą czynny udział w co najmniej pięciu z siedmiu konwentów, otrzymają certyfikaty.

O Fundacji

Fundacja Kobiety e-biznesu to polska organizacja non-profit zajmująca się poprawą życia kobiet i rozwojem zawodowym głównie w branży e-commerce. Nadrzędnym celem Fundacji jest dzielenie się wiedzą i wspieranie w rozwijaniu swoich kompetencji w działalności związanej z gospodarką cyfrową i rozwojem biznesu w internecie. Zarząd Fundacji – Anna Heimberger, Dorota Bachman, Agnieszka Brytan-Jędrzejowska, chce pomagać kobietom w różnym wieku, na różnych etapach ich rozwoju zawodowego i osobistego, żeby mogły uczestniczyć w procesach związanych z rozwojem społeczeństwa o wysokich kompetencjach cyfrowych.
www.kobietyebiznesu.pl