Klimatyzacja usuwa wilgoć z powietrza, dlatego pierwszym – i najczęściej odczuwanym – dyskomfortem jest przesuszenie skóry. Pieczenie spojówek, spierzchnięte usta, zaczerwienienie – takie objawy mogą pojawić się na naszej skórze, jeśli zbyt często korzystamy z udogodnień klimatyzacji. Na skórze mogą pojawiać się wypryski, ponieważ broniąc się przed utratą wody, zwiększa ona produkcję łoju, co z kolei staje się idealną pożywką dla bakterii.

Kosmetykami stworzonymi z myślą o skórze przesuszonej są m.in. Barwa PAUSE - krem uniwersalny "Only You" SPF15 czy Hada Labo Tokyo Lotion no.1 – super hydrator intensywny nawilżacz skóry.

Silniejsze działanie

Idealnym zabiegiem na dla skóry w trakcie lata będzie ten, który ją regeneruje i zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, dlatego latem do twarzy wybieraj kosmetyki w formie serum. Mają bardziej skoncentrowane składniki o silniejszym działaniu. Do ciała natomiast te, które mają funkcję wnikania w głąb skóry. Przywracają komfort tuż po aplikacji i na długo pozostawiają uczucie nawilżenia.

Wybrane serum: Yoskine Serum-Baza Liftingująca Z Ultra Efektem „Lustrzanej Skóry”, Pat&Rub By Kinga Rusin Ekoampułka 1 Silnie Nawilżająca, Foreo Serum Kapsułki Młodości, Eisenberg Paris Łagodzące Serum Rewitalizujące, Zo Skin Health Grow Factor Serum. 

materiały prasowemateriały prasowe 

Wewnętrzne wsparcie

Pamiętaj też o nawilżaniu od wewnątrz. Pierwsza wersja to picie wody – regularnie i małymi łykami. Dobrym rozwiązaniem mogą być np. butelki filtrujące, np. Dafi. Pamiętaj, że nawadnia też jedzenie, np. ogórek, arbuz, pomidory, pomarańcze czy melon. Możesz wspomóc się też suplementacją diety. Zwłaszcza, gdy uprawiasz sport. Nie zapomnij też o odpowiedniej ochronie przeciwwirusowej oraz regularnej dezynfekcji. W tym Ci pomoże pelargonia afrykańska, która wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i immunostymulujące oraz mukokinetyczne, co zostało potwierdzone w szeregu badań klinicznych. Powoduje wzrost produkcji cytokin o działaniu przeciwwirusowym, a także wywiera bezpośrednie działanie przeciwwirusowe na kilka rodzajów wirusów (w tym wirusów grypy A H¬3N2, paragrypy 3 i koronawirusa 229E)*.

materiały prasowemateriały prasowe 

Czym zastąpić klimatyzację?

Doskonale sprawdzą się w tym kosmetyki, które szybko ukoją skórę lub zapewnią jej efekt chłodzenia. Zwłaszcza te, posiadające w swoim składzie mentol, zieloną herbatę, wyciąg z mięty czy cytrusów. Kosmetyki w formie sprayu (np. wody termalne, mgiełki) trzymaj w lodówce. Wybieraj też kosmetyki z aplikatorem w postaci roll-on – metalowa kulka przynosi ukojenie, np. skórze w okolicach oczu.

Efekt schłodzenia i ukojenia dadzą takie kosmetyki, jak np. La Prairie Cellular Energizing body spray, Nuxe Creme Fraiche® De Beaute krem w mgiełce, Eau Thermale Avène woda termalna.

materiały prasowemateriały prasowe 

* Michaelis M., Doerr H. W., Cinatl J. Jr., Investigation of the influence of EPs® 7630, a herbal drug preparation from Pelargonium sidoides, on replication of a broad panel of respiratory viruses, Phytomedicine, 2011