Kameralnie i z klasą w wyjątkowej dzielnicy Gdańska

Jest w Gdańsku dzielnica, która łączy ducha urokliwych, tchnących historią uliczek, parkowych alejek i dzikiej zieleni morenowych lasów oraz biznesowego i akademickiego centrum miasta. Ta wyjątkowa dzielnica to Oliwa. Właśnie tu za sprawą Euro Stylu powstała inwestycja, która sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających – Polanki Apartamenty. Są to dwa, kunsztownie zaprojektowane, kameralne budynki, mieszczące łącznie tylko 9 apartamentów. Pierwszy, pod numerem 58, zachowuje architekturę głównej bryły zabytkowego, popularnego przed II wojną światową hotelu z restauracją i kawiarnią Weißes Lamm (Białe Jagnię). Ulokowano pod nim garaż podziemny, co zapewni mieszkańcom jeszcze większy komfort. Drugi – o nowoczesnym charakterze willowym – powstał w miejscu gospodarczego budynku numer 57.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Polanki Apartamenty

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Polanki Apartamenty

W ciepłe, słoneczne dni mieszkańcy Polanki Apartamenty będą mogli zrelaksować się w Pergola Cafe – kameralnym zakątku z pergolą i wygodnymi siedziskami, nawiązującym do działającej tu niegdyś werandowej kawiarni. Z tego miejsca podziwiać można zdobiące inwestycję rzeźby – głowy kobiety i mężczyzny, które powstały w londyńskiej pracowni Moniki Jenowein-Patyczek. Ich autorka to uznana rzeźbiarka, laureatka międzynarodowych nagród, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, która darzy tę okolicę wielkim sentymentem, ponieważ urodziła się i wychowała przy ul. Polanki. Sposobem na niepogodę  będzie seans filmowy w sali kinowej w budynku nr 57.

Apartamenty są gotowe do odbioru.

 

Loftowa elegancja z historią w tle

Gdański Dolny Wrzeszcz zmienia się, odsłaniając swoje piękno i potencjał. Emanuje energią, kusi bogatą ofertą kulinarną. Eklektyczne kamienice, wieloletnia zieleń i stare drzewostany przy zacisznych uliczkach oraz skwery, kryjące piękne detale charakterystyczne dla dawnego Wrzeszcza, tworzą niepowtarzalny klimat. W połączeniu z bogatą ofertą handlową, usługową i rekreacyjną oraz przy świetnym skomunikowaniu dzielnica jest wyjątkowym miejscem do życia. Dawna Poczta, kolejna niebanalna inwestycja Euro Stylu, doskonale wpisuje się w metamorfozę tej części Gdańska.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Dawna Poczta

Dawna Poczta, powstaje przy ul. Mickiewicza w zabytkowym gmachu poczty z 1929 r. Działała w nim Poczta Wolnego Miasta Gdańska. Podczas wojny zniszczeniu uległa ostatnia kondygnacja gmachu i charakterystyczny, 4-spadowy dach. Budynek odbudowano w niepełnej formie. Dzięki renowacji, której podjął się Euro Styl, odzyska dawny blask.

–  Zabytkowy gmach będzie cieszył oko ceglaną elewacją. Nowy, spadzisty dach o stalowo-szklanej konstrukcji, nawiązujący do przedwojennego projektu, doda niepowtarzalnego uroku nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz – doświetlając powstające tu lofty poprzez świetliki w sufitach -– mówi Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu z Euro Stylu.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Dawna Poczta

W 2-piętrowym budynku będzie się mieścić pięć komfortowych 2-poziomowych loftów o wysokości prawie 5,5 metra. Nabywcy sami zdecydują, czy zostawić w nich otwartą przestrzeń, czy też ją podzielić. Do loftów dokupić można miejsca w garażu podziemnym, co w budynkach zabytkowych jest rzadkim luksusem. Inwestycję dopełnią dwa oryginalnie zaprojektowane skrzydła budynku, z nadającymi lekkości przeszkleniami i loggiami. Elegancję i  minimalistyczny charakter części wspólnych podkreślają wyszukane detale, np. specjalnie zaprojektowane kinkiety i lustra drukowane w rękopis. Przeszklone i podświetlone klatka schodowa oraz wewnętrzny korytarz, widoczne od strony dziedzińca, będą stanowiły wyjątkowy element dekoracyjny budynku.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Dawna Poczta

Również w Dawnej Poczcie Euro Styl zadbał  o artystyczny wymiar inwestycji. Na zielonym patio  między budynkami stanie instalacja wykuta ze stali nierdzewnej, nazwana „W nim jesteś”, autorstwa Elvina Flamingo, artysty sztuk wizualnych i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która powstała pod opieką kuratorki Magdaleny Swachy. Patio będzie też stanowić doskonałe miejsce umożliwiające relaks oraz sąsiedzką integrację.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Dawna Poczta

W miejskim rytmie, z oddechem wśród zieleni

Odpowiedzią na marzenia tych, którzy chcą mieszkać wygodnie, z klasą, być „w centrum wydarzeń” i jednocześnie w komfortowym oddaleniu od zgiełku, jest osiedle Perspektywa. Trzy typy zabudowy sprawią, że znajdą tu miejsce dla siebie zarówno wielbiciele eleganckich miejskich willi, jak i zwolennicy pełnych uroku kamienic, a także ci, którzy preferują nowoczesne, wyższe budynki.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa

– Stylowe miejskie wille wznosić się będą ku szczytowi wzgórza, wzdłuż ul. Legnickiej. Ich charakterystyczny kształt nawiązuje do przedwojennej architektury tej części miasta. W każdej znajdzie się tylko siedem 3- lub 4-pokojowych apartamentów oraz cichobieżna winda wjeżdżająca bezpośrednio do lokalu na najwyższym piętrze. Mieszkańcy apartamentów usytuowanych na parterze będą mogli cieszyć się własnym ogródkiem. W podziemnej hali garażowej znajdą się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych – opisuje Bartosz Podgórczyk z Euro Stylu.

Z eleganckimi miejskimi willami będą współgrały 3-piętrowe, pierzejowe kamienice oraz zaprojektowane w centralnej części osiedla budynki o współczesnej formie i wysokości od 4 do 7 pięter.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa

Mieszkańcy Perspektywy będą mogli odpocząć w zielonym zaciszu jednego z okolicznych parków: Parku Generała Józefa Bema, Parku Śródmieście oraz Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko. Będą też mogli skorzystać z własnego parku, który powstanie w północnej części osiedla. W przestrzeniach wspólnych zaprojektowano także: plac miejski ze zróżnicowaną roślinnością i elementami małej architektury, place zabaw oraz punkt widokowy w najwyższym miejscu naturalnej skarpy, z którego rozciągać się będzie imponująca panorama miasta.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa

Dodatkowo mieszkańcy będą mogli korzystać również z bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej Gdańska. Z Perspektywy blisko będzie do historycznej części Śródmieścia, Centrum Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Muzeum II Wojny Światowej. Spacerowa odległość dzielić będzie mieszkańców od licznych kafejek i restauracji. Ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu nie zabraknie przez cały rok. 

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa