Koronawirus pokrzyżował nam wiele planów, zmusił do pozostania w domach oraz zmiany sposobu pracy i nauki. Nic więc dziwnego, że jesteśmy spragnieni wakacji i odpoczynku.

W tym roku czas wolny będziemy spędzać jednak inaczej niż zwykle i więcej uwagi będziemy musieli poświęcić bezpieczeństwu. Unikanie tłumów, dbanie o zachowanie bezpiecznej odległości, zakrywanie ust i nosa wymuszą poszukiwanie nowych miejsc oraz form wypoczynku. Niezależnie od tego, gdzie będziemy odpoczywać, pamiętajmy, by zabierać ze sobą wodę. Odpowiednie nawodnienie organizmu odgrywa kluczową rolę w zachowaniu zdrowia. Aby mieć wodę zawsze pod ręką, warto zaopatrzyć się w butelkę Dafi.

Materiały PartneraMateriały Partnera Dafi

Bezpieczeństwo najważniejsze

Butelki filtrujące Dafi, ze względu na wielkość i wyprofilowanie, bez problemu zmieszczą się w plecaku, a nawet torebce. Dostępne są w trzech pojemnościach: 0,3, 0,5 bądź 0,7 l. Mniejsze idealnie sprawdzą się dla dzieci, największe będą odpowiednie dla sportowców, którzy ze względu na aktywność fizyczną piją wodę często i w dużych ilościach. Butelki Dafi dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, co dodatkowo wpływa na ich atrakcyjność i czyni je modnym gadżetem.

Ciekawym designem i interesującą kolorystyką wyróżniają się także butelki termiczne Dafi. To nowość w ofercie firmy. W zależności od potrzeb – utrzymują niskie i wysokie temperatury napojów. Latem można do nich wlać kawę i delektować się jej smakiem oraz przyjemnym ciepłem bądź schłodzić się smaczną wodą, gdy upał daje się we znaki. W dobie koronawirusa posiadanie własnej butelki to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na spożywanie napojów. Wszystkie butelki Dafi są tak zaprojektowane, by łatwo można było je otwierać, a jednocześnie ustnik nie miał styczności z otoczeniem i rękoma.

Materiały PartneraMateriały Partnera Dafi

Proekologiczne rozwiązanie

Korzystanie z butelek filtrujących Dafi to rozwiązanie dla wszystkich osób, które dbają o środowisko i którym sprawy natury są bliskie sercu. Dzięki butelkom Dafi nie trzeba kupować wody w jednorazowych opakowaniach, generując kolejne śmieci. Wystarczy do butelki wlać wodę z kranu. Umieszczony w niej filtr węglowy, wykonany w 100 proc. z naturalnych składników – łupin orzecha kokosowego, usuwa z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Jednocześnie pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących (głównie wapnia i magnezu) oraz lekko podwyższa pH, co przekłada się na jej jakość. Butelki filtrujące Dafi wykonane są z wytrzymałego tworzywa, całkowicie pozbawionego szkodliwego Bisfenolu A i dopuszczone do kontaktu z wodą co potwierdzają uzyskane atesty. Wydajność umieszczonego w nich filtra to 150 litrów wody miesięcznie.

Materiały PartneraMateriały Partnera Dafi

Pij na zdrowie

Latem szczególnie musimy dbać o spożywanie odpowiedniej ilości płynów. Upał powoduje, że więcej się pocimy, a więc ubywa nam z organizmu więcej wody. Z danych Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że mężczyźni powinni wypijać 2,5 litra wody dziennie, co daje 10 szklanek, kobiety – 2 litry, czyli 8 szklanek wody dziennie. W upalne dni powinno się spożywać nawet 0,5 litra wody więcej. Należy pić ją regularnie przez cały dzień, nawet gdy nie czujemy pragnienia. Jeśli jesteśmy spragnieni to znak, że organizm już jest odwodniony, a stan ten szybko odbija się na samopoczuciu. Już niewielkie braki wody objawiają się bólem głowy i zmęczeniem. Aby temu zapobiec, warto mieć pod ręką butelkę filtrującą Dafi, którą można szybko napełnić wodą z kranu.

Materiały PartneraMateriały Partnera Dafi

Made in Poland

Wakacje w okresie pandemii będą inne niż dotąd. To trudny czas dla nas wszystkich, wymagający dostosowania się do nowych warunków. Pandemia pokazała, jak ważna w tym okresie jest solidarność. Potrzebują jej też polscy przedsiębiorcy. Jeśli jesteśmy spragnieni podróży, zacznijmy odkrywać Polskę. Wesprzyjmy polską branżę turystyczną, odwiedzając zakątki w kraju, których dotąd nie poznaliśmy. Wspierajmy polskich producentów i polskie marki. Wybierajmy produkty wytworzone w Polsce jak np. butelki filtrujące polskiej marki Dafi. Wyroby firmy są projektowane i produkowane w dwóch fabrykach zlokalizowanych w województwie świętokrzyskim. Firma posiada własne laboratorium, które czuwa nad bezpieczeństwem i jakością surowców. Butelki Dafi można kupić bezpośrednio u producenta, w sklepie internetowym.