Ekskluzywnie i z artystycznym rysem

Polanki Apartamenty to inwestycja zlokalizowana w Oliwie – urokliwej, tchnącej historią, pełnej zieleni i jednocześnie dynamicznie rozwijającej się biznesowo dzielnicy Gdańska. Na inwestycję składają się dwa kameralne budynki łącznie mieszczące  9 apartamentów o metrażach od 22 do 97 m kw. Pierwszy budynek, pod numerem 58, odwzorowuje architekturę głównej bryły zabytkowego, popularnego przed II wojną światową hotelu z restauracją i kawiarnią Weißes Lamm (Białe Jagnię). Ulokowano pod nim garaż podziemny, co zapewni mieszkańcom jeszcze większy komfort. Drugi – o nowoczesnym charakterze willowym – powstał w miejscu gospodarczego budynku numer 57. Znajdują się w nim 4 apartamenty o powierzchni 48,5 m kw. każdy.

Materiały PartneraMateriały Partnera Polanki Apartamenty - Euro Styl

– Dopełnieniem ekskluzywnych apartamentów są kunsztownie zaprojektowane, wykończone szlachetnymi materiałami części wspólne. Schody wykonane z drewna, stylowe tralki będące odzwierciedleniem historycznej koncepcji architektonicznej, eleganckie drzwi, posadzka wykończona kamienną okładziną zadowolą najbardziej wysublimowane gusta – mówi Filip  Nawratil, dyrektor projektu z Euro Styl S.A. z grupy Dom Development.

Materiały PartneraMateriały Partnera Polanki Apartamenty - Euro Styl

Relaksowi mieszkańców posłuży Pergola Cafe – kameralny zakątek z pergolą i wygodnymi siedziskami, nawiązujący do działającej tu niegdyś werandowej kawiarni. Sala kinowa w budynku nr 57 dodatkowo zapewni możliwość przyjemnego oderwania się od rzeczywistości w deszczowe dni.

Materiały PartneraMateriały Partnera Polanki Apartamenty - Euro Styl

Teren inwestycji zdobią rzeźby – głowy kobiety i mężczyzny powstały w londyńskiej pracowni Moniki Jenowein-Patyczek. Ich autorka to uznana rzeźbiarka, laureatka międzynarodowych nagród, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, która darzy tę okolicę wielkim sentymentem, ponieważ urodziła się i wychowała przy ul. Polanki.

 

Apartamenty są gotowe do odbioru – dlatego to doskonały pomysł na inwestycję w obecnych niepewnych czasach.

Materiały PartneraMateriały Partnera Polanki Apartamenty - Euro Styl

Loftowa elegancja

Euro Styl, nie raz dał się poznać jako deweloper zapraszający do współpracy twórców sztuki. O  artystyczny wymiar zadbał też w kolejnej inwestycji łączącej historię z nowoczesnością. Mowa o Dawnej Poczcie w gdańskim Dolnym Wrzeszczu przy ulicy Adama Mickiewicza. Na zielonym patio między budynkami stanie instalacja z metalu i śrub nazwana „W nim jesteś”, autorstwa Elvina Flamingo, artysty sztuk wizualnych i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej projekt należy do cyklu prac „Nigdy nie bądź pewien tego co widzisz” i jest przedstawieniem zależności organizmów i miejsc, w których przebywają, stając się częścią przestrzeni.

Materiały PartneraMateriały Partnera Dawna Poczta - Euro Styl

Dawna Poczta to wyjątkowa inwestycja powstająca w zabytkowym gmachu poczty z 1929 r., zaprojektowanym przez niemieckiego architekta Adolfa Bielefeldta. Działała w nim Poczta Wolnego Miasta Gdańska. Po II wojnie światowej ponownie otwarto tu placówkę pocztową, która funkcjonowała do 2005 r. Podczas wojny zniszczeniu uległa ostatnia kondygnacja gmachu i charakterystyczny, 4-spadowy dach. Budynek odbudowano w niepełnej formie. Dzięki renowacji, której podjął się Euro Styl, odzyska dawny blask.

Materiały PartneraMateriały Partnera Dawna Poczta - Euro Styl

–  Zabytkowy gmach będzie cieszył oko ceglaną elewacją i drewnianymi oknami z dekoracyjnymi szprosami. Nowy, spadzisty dach o stalowo-szklanej konstrukcji, nawiązujący do przedwojennego projektu, doda niepowtarzalnego uroku nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz – doświetlając lofty poprzez świetliki w sufitach -– mówi Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu z Euro Styl S.A. z grupy Dom Development.

Materiały PartneraMateriały Partnera Dawna Poczta - Euro Styl

W dwupiętrowym budynku powstanie pięć 2-poziomowych loftów z dachowymi świetlikami. Lokale będą miały wysokość prawie 5,5 metra. Nabywcy sami zdecydują, czy zostawić w nich otwartą przestrzeń, z jak najmniejszą liczbą ścian wydzielających poszczególne pomieszczenia, czy też ją podzielić.  Inwestycję dopełnią dwa oryginalnie zaprojektowane skrzydła budynku, z nadającymi lekkości przeszkleniami i loggiami, w których znajdą się 72 mieszkania. Do loftów dokupić można miejsca w garażu podziemnym, co w budynkach zabytkowych jest rzadkim luksusem.