Uważamy, że w tak trudnym czasie najważniejsze jest zapewnienie każdego możliwego wsparcia wszystkim potrzebującym. Dziś naszą pomoc kierujemy w stronę personelu medycznego, który stoi na pierwszej linii frontu walki z wirusem.

Pfizer oraz Biontech pracuja nad rozwojem potencjalnej szczepionki na COVID-19Pfizer oraz Biontech pracuja nad rozwojem potencjalnej szczepionki na COVID-19 materiały prasowe

Pfizer Polska postanowił przeznaczyć na walkę z koronawirusem 1 mln zł. W ramach tej puli przekazuje darowiznę rzeczową w postaci środków ochrony osobistej dla szpitali, z których będą mogli skorzystać lekarze i personel medyczny, dbający o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Równolegle dołącza do Koalicji firm wspierających walkę z  koronawirusem, udzielając wsparcia finansowego na zakup testów molekularnych, realizowanych w laboratorium Warsaw Genomics. Testy te zostały wykorzystane przez szpitale, placówki medyczne oraz personel medyczny. Pomagamy, jak możemy, bo wierzymy, że w sytuacji, w której się wszyscy teraz znajdujemy, każda pomoc jest cenna.