Konieczność spędzenia Wielkanocy w domowym zaciszu dla wielu z nas oznacza także mniejszą liczbę gości. Jednak również w mniejszym gronie można spędzić rodzinne, smakowite i bardzo wartościowe Święta. Zamiast oddawać się nieograniczonej konsumpcji możemy oddać się refleksji, odpocząć, wyciszyć i jak najlepiej wykorzystać czas z bliskimi. Jednocześnie skromniejsze świętowanie pozwoli lepiej skupić się na drobnych przyjemnościach i czerpać radość z tego, co dane nam jest tu i teraz. Pomimo trudnych realiów podpowiadamy, jak spojrzeć na tegoroczne święta z nutą pozytywnej energii.

Materiały PartneraMateriały Partnera Profi

Małe jest piękne

Swoisty urok, który płynie z rzeczy małych można odnieść także do skali, na jaką zorganizujemy Święta Wielkanocne. Mniejsze grono domowników pozwoli nam bardziej skupić się na detalach – staranniej udekorować stół, zadbać o wystrój domu, zaplanować sposób podania posiłków. Wprawienie się w wielkanocny nastrój jest trudniejsze, niż w przypadku Wigilii, szczególnie jeśli omija nas uczestniczenie w tradycjach takich jak przygotowanie święconki. Dlatego spokojne i uważne wykonywanie nawet prostych czynności pomoże nam oderwać się na chwilę od rzeczywistości i prawdziwie cieszyć wiosenną atmosferą Świąt.

Materiały PartneraMateriały Partnera Profi

Święta zero waste

Wielkanoc w otoczeniu jedynie najbliższej rodziny to także znacznie krótsza lista zakupów. Zamiast poświęcać wiele godzin na gotowanie potraw, wypiekanie pasztetów, czy komponowanie długiego menu możemy sięgnąć po produkty, które pozwolą nam ograniczyć marnowanie żywności.

Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć tradycyjnego, polskiego, gęstego żurku z kiełbasą. By nie przygotowywać go jedynie dla dwóch, trzech osób, warto wbrew tradycji, wybrać w tym roku taki, który gotowy jest do spożycia od razu po podgrzaniu. Szczególnie, że smakuje jak domowy i przyrządzony jest na bazie tradycyjnie peklowanej kiełbasy oraz najwyższej jakości składników – podpowiada Beata Mielcarek z firmy Profi.

Podobnie sytuacja wygląda z domowymi pasztetami, które, choć są wyśmienite, należy jednak dość szybko je zjeść, co jest znacznie trudniejsze w małym gronie. Zamiast chodzić po sklepach szukając odpowiednich składników i rodzajów mięsa, które następnie czeka wielogodzinne przyrządzanie, lepiej wybrać produkt równie smaczny i gotowy. Zwłaszcza jeśli nie jesteśmy pewni, jak zasobne będą nasze żołądki w czasie Świąt, warto wybrać produkty z dłuższą datą ważności. Zamknięte w poręcznych słoiczkach pasztety z królikiem, dzikiem, jeleniem czy kaczką (np. Pasztet Dworski Profi) są równie pyszne, jak te domowe i przygotowane są z najwyższej jakości składników, bez konserwantów i sztucznych dodatków.

Materiały PartneraMateriały Partnera Profi

Bezcenny czas

Choć Święta to czas, który powinien kojarzyć się przede wszystkim z wypoczynkiem, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, zwłaszcza z perspektywy pań domu. Każdą ucztę poprzedzają nie tyle wielogodzinne, ile wręcz wielodniowe, pieczołowite przygotowania. Brak konieczności ugoszczenia kilkunastu osób to jednocześnie szansa, by w tym roku pozwolić sobie na prawdziwy odpoczynek. Zamiast poświęcać czas na gotowanie, poszukajmy w sklepach sprytnych sposobów na szybkie i smaczne Święta, a wolne chwile spędźmy na robieniu tego, na co zazwyczaj brak nam czasu – wróćmy do odłożonej książki, obejrzyjmy ponownie ulubiony film, zadbajmy o domowe rośliny lub po prostu o siebie, urządzając sobie małe, domowe SPA.

Materiały PartneraMateriały Partnera Profi

Święta online

Nie można zapomnieć, że Święta to jednak czas, kiedy pielęgnujemy relacje z najbliższymi. Jeśli nie możemy spotkać się z nimi w tym roku osobiście, dobrze pamiętać o nowych technologiach. Pozwolą one skrócić dzielący nas dystans, nawet pomimo wielu kilometrów odległości. Rozmowa telefoniczna, wymiana myśli poprzez komunikator, przesyłanie zdjęć, korespondencja mailowa, SMSy, a nawet połączenie video, czy też wspólne oglądanie filmów poprzez platformy streamingowe – obecnie granice w kwestii kontaktu wirtualnego praktycznie nie istnieją. Całkiem prawdopodobne, że to właśnie Święta online staną się najpopularniejszą formą kontaktów rodzinnych tej wiosny.

Materiały PartneraMateriały Partnera Profi

Warto dostrzec pozytywne aspekty tak nietypowego, ale jednak i wyjątkowego sposobu na spędzenie Świąt, ponieważ prawdziwa Wielkanoc powinna upływać przede wszystkim w poczuciu szczęścia, wdzięczności i nadziei.

--------

PROFI Sp. z o.o. (dawniej Wielkopolska Wytwórnia Żywności Profi), powstała w 1993 i obecnie zajmuje czołową pozycję wśród producentów żywności na polskim rynku. Firma jest również liderem w branży pasztetów z drobiem, posiadając ponad 50% udziału w rynku oraz liderem kategorii zup z półki z udziałem wartościowym w rynku przekraczającym 40%.

Dziś w portfolio produktowym firmy Profi, obok szerokiej gamy zup i pasztetów, znajdują się również takie kategorie, jak chłodzone zupy i dania gotowe, smalce oraz konserwy mięsne. Wszystkie produkty powstają w oparciu o tradycyjne receptury, z użyciem najwyższej jakości mięs i warzyw oraz przypraw. Bezpieczeństwo produktów zapewnia wykorzystanie nowoczesnej technologii produkcyjnej i spełnienie norm ISO 9001:2015, IFS Food oraz BRC Global Standard for Food Safety.

Materiały PartneraMateriały Partnera Profi