Produkty otrzymało pięć warszawskich szpitali: MSWiA, Wojewódzki Szpital Zakaźny, Szpital Czerniakowski, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oraz Szpital Wojskowy przy ul. Szaserów.

Dystrybuowany przez Orkla Care Żel do skóry suchej Bio-Oil ma sile działanie nawilżające, dlatego może pomóc w regeneracji skóry dłoni lekarzy i personelu medycznego, która ulega przesuszeniu w wyniku częstego mycia i dezynfekcji rąk, a także noszenia rękawiczek zabezpieczających. Żel Bio-Oil można również stosować na podrażnioną i odparzoną przez maseczki ochronne skórę twarzy.

- Codzienne zmagania personelu medycznego w walce z COVID-19 budzą wielki szacunek i wdzięczność. To ich codzienna praca i fachowość dają nam spokój i pewność, że jesteśmy i będziemy leczeni w najlepszy możliwy sposób. Lekarze i pielęgniarki troszczą się o nas, a my na tyle ile możemy, chcemy zatroszczyć się o nich – mówi Iwona Przybylska, Dyrektor Marketingu i Innowacji Orkla Care.

Akcję przekazania produktu szpitalom przeprowadziła współpracująca z Orkla Care od kilku lat agencja marketingu zintegrowanego Communication Unlimited.

Firma Orkla Care na bieżąco śledzi sytuację i angażuje się też w inne akcje pomocowe, wspierając tym samym osoby, które obecnie najbardziej narażone są na działanie COVID-19.

- Media codzienne przekazują informację o różnych formach pomocy personelowi medycznemu. W tej trudnej sytuacji liczy się każdy pomysł i działanie – dodaje Iwona Przybylska.