Uwzględniając alarmujący poziom smogu w Polsce w okresie grzewczym oraz biorąc pod uwagę inne elementy, wpływające na jakość powietrza przez cały rok Panasonic zdecydował się zainstalować 100 oczyszczaczy powietrza w żłobkach – tam, gdzie dzieci spędzają wiele godzin dziennie. W akcji MILIONY ODDECHÓW wzięło udział 100 placówek, które firma wyposażyła w oczyszczacze powietrza Panasonic F-VXR35G, eliminujące nie tylko smog, ale także unoszące się drobinki kurzu, pyłki roślin i grzyby, zapewniając dzieciom bezpieczne warunki do zabawy.

Do akcji dołączyło w sumie 100 żłobków: 48 na Górnym Śląsku, 30 na Mazowszu, 17 w Małopolsce. W związku z dużym zainteresowaniem projektem, 5 oczyszczaczy zostało dostarczonych także do placówek na Dolnym Śląsku. We wszystkich żłobkach, które dołączyły do akcji, trenerzy Panasonic przeprowadzili szkolenia z użytkowania sprzętu oraz odpowiadali na pytania prowadzących placówki. Wszystkim żłobkom, w których zainstalowano oczyszczacz powietrza Panasonic, firma przyznała dodatkowo Certyfikat najlepszej jakości powietrza.

- Akcja MILIONY ODDECHÓW, którą zrealizowaliśmy po raz pierwszy przyniosła nam ogromną satysfakcję. Cieszymy się, że nasze działania przekładają się nie tylko na wzrost bezpieczeństwa w żłobkach, ale także że wzbudzają zainteresowanie rodziców, którzy chcą zapewniać najlepsze warunki do rozwoju dla swoich dzieci. Dbałość o czyste powietrze staje się dziś trendem – jesteśmy dumni, że do tak ważnej sprawy dokładamy swoją „cegiełkę” – mówi David Preece, dyrektor zarządzający Panasonic w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dostarczone do żłobków oczyszczacze powietrza Panasonic są wyposażone w technologię nano-e™ i łączą 3 funkcje w 1 urządzeniu: oczyszczają, nawilżają i odświeżają powietrze, którym oddychamy. Filtry HEPA w urządzeniach posiadają największą skuteczność oczyszczania zanieczyszczonego smogiem powietrza. Zastosowana technologia neutralizuje także bakterie, wirusy i grzyby – unoszące się nawet na wysokości tylko 30 centymetrów nad podłogą. Co bardzo ważne w przypadku urządzeń, które mają być stosowane w sypialniach najmłodszych, oczyszczacze cechuje cichy tryb pracy, który nie zakłóca spokojnego snu maluchów.

Wybierając oczyszczacz, przeznaczony do pomieszczeń, w których spędzają czas dzieci, warto zwrócić uwagę na jego efektywność – oczyszczacze Panasonic F-VXR50G i F-VXR70G eliminują nie tylko smog, ale także usuwają aż 99,84 % wirusów i alergenów unoszących się w powietrzu. Dodatkowo pełnią funkcję nawilżacza utrzymującego optymalny poziom wilgotności powietrza oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Wyposażenie pokoju dziecka w odpowiednie urządzenie oczyszczające powietrze pozwala spać spokojnie nie tylko dziecku, które przez całą dobę będzie mogło oddychać czystym powietrzem, ale także rodzicom, którzy wraz z wysoką jakością powietrza zyskują poczucie, że zapewniają swojemu maleństwu bezpieczeństwo i zdrowy rozwój.