Światowa Organizacja Zdrowia od lat apeluje o zmniejszenie spożycia cukru. Jego nadmiar w diecie prowadzi do nadwagi, otyłości, zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę, miażdżycę, przyczynia się do kłopotów z zasypianiem, prowadzi do zmęczenia. Ma też, o czym mniej się mówi, negatywny wpływ na wygląd skóry. Badania wykazały, że zasłodzenie skóry, tzw. glikacja, jest jednym z głównych czynników jej starzenia się.

Glikacja to proces, który stale odbywa się w naszym organizmie, jednak pod wpływem produktów żywnościowych, takich jak np. węglowodany i cukier, może on ulec przyspieszeniu. Dlaczego tak się dzieje? W wyniku procesu glikacji powstają tzw. A.G.E. (Advanced Glycation Endproducts). To związki cukru i białek, które zasładzają skórę, sklejają włókna kolagenowe i elastynowe, powodując, że skóra traci elastyczność, jędrność, a procesy starzenia nabierają tempa.

L-CARNOSINE ANTI-A.G.E. KREM DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ/L-CARNOSINE ANTI-A.G.E. KREM DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ/ Materiał promocyjny partnera

Cudowny składnik przeciw starzeniu się skóry

Receptą na zasłodzenie skóry jest tajemnicza substancja - L-Carnosine (C9H14N4O3). Redukuje ona A.G.E., zapobiegając sklejaniu się włókien kolagenu i elastyny orsx zmniejsza zawartość cukru w komórkach, spowalniając procesy starzenia i pozwalając na dłużej zachować młody wygląd. L-Carnosine wykazuje też zdolność do odmładzania starych komórek, a nowym pomaga zachować młodość. Efektem jest wyraźnie jędrniejsza skóra.

Odkrycie zastosowania L-Carnosine w kosmetyce zawdzięcza się niemieckiej badaczce dr Susanne von Schmiedeberg. Absolwentka medycyny na Uniwersytecie Heinricha Heine w Düsseldorfie, od lat specjalizuje się w chorobach skóry i zgłębia wiedzę na temat tego, jak zachować zdrowy i piękny wygląd. Dermatolog, po latach badań, doszła do wniosku, że cukier, obok palenia papierosów i promieni UV, jest głównym czynnikiem przedwczesnego starzenia się skóry. Efektem zainteresowania się dr Susanne von Schmiedeberg procesami starzenia oraz procesem glikacji było stworzenie rewolucyjnej formuły do pielęgnacji cery, której głównym składnikiem jest właśnie substancja L-Carnosine. Seria kosmetyków niemieckiej badaczki nie tylko chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i zmniejsza widoczność zmarszczek, ale, w przeciwieństwie do innych produktów pielęgnacyjnych, przeciwdziała też jednej z głównych przyczyn starzenia się skóry, dotąd mało zbadanej, zasłodzeniu.

L-CARNOSINE ANTI-A.G.E. KREM POD OCZY DO KAŻDEGO TYPU SKÓRY/L-CARNOSINE ANTI-A.G.E. KREM POD OCZY DO KAŻDEGO TYPU SKÓRY/ Materiał promocyjny partnera

Napięta, gładka i jędrna skóra

Flagowym produktem serii opracowanej przez dr Susanne von Schmiedeberg jest L-Carnosine Anti-A.G.E. Krem (dla skóry suchej i skóry wrażliwej), który zmniejsza zasłodzenie w komórkach, co sprawia, że widocznie spowalnia proces starzenia się skóry. Dla wzmocnienia efektu działania kremu, poleca się stosowanie go w połączeniu z odpowiednim rodzajem Power Serum. Pomiędzy aplikacjami należy jednak odczekać 1-2 minuty, aby serum mogło się wchłonąć.

W serii kosmetyków dr Susanne von Schmiedeberg znaleźć można cztery rodzaje serum, zróżnicowane pod względem efektu, jaki pozwalają osiągnąć. Glow Power Serum, czyli silne serum nadające blask, wzbogacone jest witaminą C i niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym o głębokim działaniu. Zwalcza negatywny wpływ stresu oksydacyjnego i wyrównuje koloryt cery, długotrwale ją nawilżając. Dla cery, która potrzebuje ukojenia, odpowiednie będzie Calming Power Serum. Wzbogacone ekstraktem z zielonej herbaty przywraca podrażnionej i napiętej skórze równowagę. Skórze wymagającej wzmocnienia, z ratunkiem przyjdzie Firminig Power Serum. Silne serum wzmacniające z neuroprzekaźnikiem EGF stymuluje odnowę skóry i wpływa na jej jednolity wygląd. Aby wzmocnić efekt jędrności, warto sięgnąć natomiast po Lifting Power Serum, które przy pomocy retinolu i niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, wygładza skórę oraz redukuje linie i zmarszczki.

SILNE SERUM LIFTINGUJCE DLA WIDOCZNIE JĘDRNIEJSZEJ I GŁADSZEJ SKÓRY/SILNE SERUM LIFTINGUJCE DLA WIDOCZNIE JĘDRNIEJSZEJ I GŁADSZEJ SKÓRY/ Materiał promocyjny partnera

Dr Susanne von Schmiedeberg zaleca wzbogacić pielęgnację kremem pod oczy. To produkt przeznaczony dla każdego typu skóry. Redukuje zasłodzenie skóry wokół oczu i stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Dodatkowo pobudza odnowę komórek, zmniejsza opuchnięcia i zmarszczki. Krem pod oczy L-Carnosine Anti-A.G.E. należy nakładać na skórę wokół oczu rano i wieczorem, delikatnie wklepując go opuszkami palców.

Kompleksowa pielęgnacja

Dzięki zastosowaniu L-Carnosine, dr Susanne von Schmiedeberg udało się stworzyć kosmetyki, które zapewniają całościową walkę z procesem starzenia. Dotąd zasłodzenie skóry było pomijane w kosmetyce, przez co trudno było osiągnąć idealny efekt jędrnej skóry, pełnej blasku. Koncepcja niemieckiej badaczki jest rewolucyjna i rzuca nowe światło na sposób pielęgnacji cery.

Wszystkie kosmetyki opracowane przez dr Susanne von Schmiedeberg dostępne są w perfumeriach Douglas.