Seria AQUALITY marki Dr Irena Eris zapewnia nową jakość nawilżania, dzięki zastosowaniu składnika aktywnego najnowszej generacji – kwasu γ-poliglutaminowego (γ PGA) o udowodnionym 5-krotnie wyższym potencjale nawilżającym w porównaniu do kwasu hialuronowego. Mezohybrydowy system dogłębnego nawilżenia, opracowany w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris, wykorzystuje innowacyjną technologię biozgodnych nośników, które działają jak magnes cząsteczek H 2O.

Aquality Hyper-Hydrating Recovery CreamAquality Hyper-Hydrating Recovery Cream materiały prasowe

Dr Irena Eris to marka zbudowana przez Irenę Eris – doktor farmacji. Od lat jest ceniona przez Polki i kojarzona z kwintesencją dobrego smaku i stylu. Dzięki realizacji idei holistycznego piękna, prezentuje całościowe podejście do pielęgnacji ciała i ducha. Świat marki tworzą nie tylko doskonałej jakości, innowacyjne, skuteczne i bezpieczne luksusowe kosmetyki, ale także dopasowana do indywidualnych potrzeb profesjonalna pielęgnacja, którą uosabiają Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris oraz dbałość o zrównoważony wypoczynek w postaci luksusowych Hoteli SPA na Wzgórzach Dylewskich, w Krynicy-Zdroju oraz Polanicy-Zdroju.  

W 2001 roku powstało unikatowe w branży kosmetycznej zarówno w Polsce, jak i w Europie, Centrum Naukowo-Badawcze Dr Irena Eris, gdzie zespół biologów, farmaceutów, chemików, biochemików, biotechnologów i lekarzy dermatologów prowadzi zaawansowane badania na komórkach i modelach skóry.

Aquality Water Serum ConcentrateAquality Water Serum Concentrate materiały prasowe

W naszym Centrum prowadzone są badania in vitro na komórkach skóry (fibroblastach i keratynocytach) i ex vivo (na modelach skóry 3D). Badania umożliwiają zastosowanie w kosmetykach składników aktywnych w optymalnych stężeniach i synergicznie działających kompleksach. Innym etapem prac badawczych są badania in vivo (aplikacyjne), które potwierdzają skuteczność działania składników w konkretnym kosmetyku. Centrum współpracuje z licznymi placówkami naukowymi (m.in. Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Politechniką Warszawską, Wydziałem Biologii UW, Wydziałem Biotechnologii UJ, Łódzkim Uniwersytetem Medycznym).

Efektem tej działalności jest nie tylko produkcja skutecznych, bezpiecznych i innowacyjnych kosmetyków, ale także publikacje naukowe i popularno-naukowe w polskich i zagranicznych pismach branżowych oraz wystąpienia naukowe w Polsce i za granicą.

Aquality Intense Moisturizing Youth CreamAquality Intense Moisturizing Youth Cream materiały prasowe

Marka od lat buduje swoją obecność i uznanie na rynkach eksportowych. Od roku 2012 marka Dr Irena Eris należy do elitarnego zrzeszenia Comité Colbert.W chwili obecnej marka obecna jest w Hiszpanii w sieci perfumerii Druni, w Danii, Londynie, w sieci Douglas w Chorwacji oraz na Węgrzech.

Dr Irena Eris jest organizatorem prestiżowego, międzynarodowego turnieju golfowego: DR IRENA ERIS LADIES’ GOLF CUP.