Skąd pomysł na markę Annabelle Minerals?

Początkowo nie planowałam zakładania marki kosmetycznej, bo z wykształcenia jestem prawnikiem. Pierwsze podkłady mineralne przygotowywałam dla siebie. Jako osoba o skórze problemowej, wiele godzin spędziłam na poszukiwaniach produktów, które pomogą mi w nierównej walce z niedoskonałościami. Na forach trafiłam na kosmetyki mineralne – w tamtych czasach praktycznie nie do kupienia w Polsce. Zaczęłam więc przygotowywać je we własnej kuchni. Rosnące zainteresowanie koleżanek było sygnałem, że takie produkty są potrzebne szerszemu gronu kobiet.

Annabelle Minerals - róż mineralnyAnnabelle Minerals - róż mineralny materiały prasowe

Co wyróżnia Twoje produkty i odróżnia Cię od konkurencji?

Pomimo krótkiego składu (w Annabelle Minerals) występują jedynie cztery minerały), kluczem do sukcesu jest jakość oraz proporcja składników. Dlatego też – wbrew pozorom – podkłady mineralne mogą się od siebie znacząco różnić. My – jako pierwsi w Polsce – postawiliśmy na kolorystyczne dopasowanie do słowiańskich karnacji oraz na trzy formuły: matującą, kryjącą i rozświetlającą. Ponadto jesteśmy w stałym dialogu z naszymi klientkami. To one podpowiadają, co jeszcze widziałyby w naszej ofercie. Realizujemy te marzenia najlepiej jak potrafimy.

Jaka jest różnica między makijażem mineralnym a makijażem tradycyjnym?

Minerały to inne doznanie makijażu, który jest lekki, delikatny, prawie niewyczuwalny. Kosmetyki Annabelle Minerals korzystnie wpływają na skórę, mają naturalne składy; są makijażem i pielęgnacją w jednym. Antybakteryjny tlenek cynku wpływa kojąco i regenerująco na skórę z niedoskonałościami, pomaga regulować wydzielanie sebum. Dwutlenek tytanu zapewnia fizyczną, czyli stabilną, ochronę przeciwsłoneczną na poziomie od 15 do 30 SPF. Różnicą jest także sposób aplikacji – sypkie podkłady nakłada się pędzlem.

Annabelle MineralsAnnabelle Minerals materiały prasowe

Najczęstsze błędy makijażowe popełniane przez kobiety?

Niechętnie mówię o błędach, bo nie każdy z nas musi być mistrzem. Jedyne, co czasem rzuca mi się w oczy, to zbyt mocny, przerysowany makijaż. Moja marka wysyła jasny, spójny komunikat, że makijaż to dodatek, który podkreśla piękno każdej z nas, uwypukla walory, nie jest maską.

Jaki jest jeden produkt w twojej linii, bez którego absolutnie nie możesz żyć i dlaczego?

Podkład w formule rozświetlającej w odcieniu Golden Fair. Uwielbiam go za delikatne wyrównanie kolorytu i nienachalny efekt rozświetlenia. Drobinki miki odbijają światło, optycznie wygładzają drobne zmarszczki i sprawiają, że skóra jest świeża, wygląda na wypoczętą. To fantastyczny produkt, który w zasadzie służy każdej kobiecie. Mój absolutny must have.

Więcej na: www.annabelleminerals.pl

Rozmawiała: Monika Orzechowska-Kossek