Pewnie nie każdy o tym wie, ale rodzinnym miastem marki Solar jest Poznań, dlatego tam właśnie odbyła się sesja wizerunkowa. Modelka – Maria Zakrzewska pozowała we wnętrzach powojennych i klimatycznych kamienic, które stanowiły doskonałe tło dla kolekcji. Niepowtarzalnej aury dodawały zdjęciom wysokie sufity oraz wąskie korytarze charakterystyczne dla designu z połowy XX wieku.

Maria Zakrzewska to młoda modelka, która została doceniona przez amerykańską edycję Vogue. Polka chodziła w pokazach wielu cenionych projektantów, a w zeszłym roku otwierała pokaz u Gucci, na sezon wiosna-lato w Mediolanie. Marka Solar już wcześniej pracowała z modelką przy okazji sesji edytorialowej w poprzednim, jesienno-zimowym sezonie.

Kolekcja Solar na sezon jesien?-zima 2018/19Kolekcja Solar na sezon jesien?-zima 2018/19 materiały prasowe

Zdjęcia wykonał Łukasz Pukowiec, który pracował dla wielu prestiżowych magazynów, znanych na całym świecie. Kampania na sezon jesień-zima 2018/19 została wyprodukowana przez agencję Warsaw Creatives.

W nowej kolekcji polskiej marki znajdziemy idealnie skrojone fasony, miękkie i ponadczasowe tkaniny oraz jesienną paletę barw, przełamaną mocnymi akcentami. Chłodniejsze pory roku według marki Solar malują się różnymi odcieniami granatu, czernią, magentą oraz modnym w tym sezonie ultravioletem dopełnionymi zielenią, szarościami i mieniącym się srebrem.

Kolekcja Solar na sezon jesien?-zima 2018/19Kolekcja Solar na sezon jesien?-zima 2018/19 materiały prasowe

Inspiracją do stworzenia nowej kolekcji były światowe stolice mody. Paryż, Mediolan, Nowy Jork to właśnie w tych miastach projektanci marki, poszukując natchnienia, stworzyli różnorodną, ale spójną kolekcję. Znajdziemy tam zarówno eleganckie sukienki i garnitury oraz pudełkowe żakiety i dopasowane spodnie. Kobietom, które lubią ekstrawagancki styl przypadną do gustu sukienki w orientalnym stylu. Czerpiąc wenę ze światowych tendencji, projektantki nie zapomniały o dziedzictwie marki Solar, tworząc spójną kolekcję wpisującą się w filozofię marki.