W umiarze siła

Nie kupuj za dużo i sprawdzaj daty ważności. Oczywiście, możemy robić zapasy, ale tylko wtedy, kiedy mamy odpowiednie warunki do ich przechowywania. Inwestując w pojemną chłodziarko-zamrażarkę ograniczysz częstotliwość robienia zakupów. Jednak, aby twoje produkty zachowały świeżość na dłużej, musisz sprawdzić jej funkcjonalność. Przykładowo, pojemne modele marki Liebherr: French Door (CBNes 6256) i Side by Side (SBSes 8486) posiadają tzw. szuflady BioFresh. Są one gwarancją świeżości – w temperaturze nieco powyżej 0°C i przy idealnej wilgotności powietrza warzywa i owoce, mięso, ryby oraz produkty mleczne zachowują witaminy, delikatny aromat i apetyczny wygląd znacznie dłużej niż w tradycyjnych modelach urządzeń tego typu. Dzięki temu będziesz mogła robić zakupy raz na tydzień, nawet kiedy jesteś posiadaczką większej rodziny.

Uwolnij swoją kreatywność

Twoja cukinia, już nie jest tak atrakcyjna, jak przy zakupie? A pomidor stracił swój blask? Nic nie szkodzi! Możesz zrobić z nich pyszną zupę krem. Tak samo popularne ostatnio „brzydkie” banany w ciemne cętki będą równie pyszne, co te w błyszczącym żółtym mundurku. A w smoothie? Jeszcze lepiej podkreślą smak owocowej mieszanki. Dodawaj do siebie to, co nieoczywiste, a wszelkie łodygi i roślinne części oddawaj obróbce. Może stworzysz niezwykłe pesto? Resztki rządzą!

Moc porządku

Jeżeli na co dzień jesteś miłośniczką chaosu, spróbuj aby twoja kuchnia stała w opozycji do buntowniczej natury. Posegreguj produkty tak, abyś zawsze wiedziała ile, czego, znajduje się w twojej lodówce. To przez zapominalstwo i lokowanie produktów w najciemniejszych zakamarkach naszych chłodziarek marnujemy większość jedzenia.

Kreuj opinię

Danie z resztek kojarzy się z czymś gorszym? Spróbuj to zmienić w swoim otoczeniu. Zaproś przyjaciół na pyszne risotto. Zapomnij o wykwintnych polędwiczkach na burakowym spodzie. Postaw na smak, który można uzyskać z produktów pozostawionych na sam koniec. Wykreuj modę na zero waste.


Na cały świecie do śmietników rocznie wpada 1,3 miliarda jedzenia(1). 800 milionów osób(2)cierpi z powodu głodu. Czas to zatrzymać i spróbować żyć zgodnie z filozofią zero waste. Zobaczysz, to możliwe.

http://www.liebherr.aged.com.pl/

Źródło danych:

(1)   https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ile-osob-na-swiecie-gloduje-dane-pah/6cg05jy

(2)   https://www.forbes.pl/wiadomosci/co-roku-na-swiecie-marnuje-sie-13-mld-ton-zywnosci/j2kh3yl