1. Jak działa kubeczek menstruacyjny Selenacup?

Selenacup to wykonany z miękkiego medycznego silikonu pojemnik o tulipanowym kształcie, który po złożeniu wkładany jest do pochwy w trakcie miesiączki. Płyn miesiączkowy zbiera się w kubeczku. Po opróżnieniu i przemyciu czystą wodą, kubeczek jest gotowy do ponownego użycia.

SelenacupSelenacup Materiały prasowe

Kubeczek służy do wielokrotnego użytku, co oznacza, że możesz z niego korzystać nawet przez kilka lat!

2. Dlaczego jest lepszym rozwiązaniem niż podpaski i tampony?

Czy wiesz, że do wybielania tamponów i podpasek stosuje się chlor, a do dezynfekcji szkodliwe, chemiczne substancje?

Kubeczek został wykonany z najwyższej jakości silikonu, produkowanego z wyłącznym przeznaczeniem medycznym. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, plastyfikatorów, lateksu, protein, ftalanów, nonylofenolów, pvc, bpa, perfum. Sama dbasz o jego czystość, a do dezynfekcji wystarczy użyć wody.

Kubeczek Selenacup jest aplikowany płycej niż tampon. Nie uszkadza błony śluzowej szyjki macicy i nie powoduje podrażnień ani odparzeń.

Dodatkowo kubeczek zwiększa komfort podczas miesiączki, ponieważ wymieniasz go rzadziej niż tampony i podpaski. W zależności od tego, jak intensywny jest Twój okres, możesz używać kubeczka bez wymiany nawet do 12 godzin.

SelenacupSelenacup Materiały prasowe

3. Ile kosztuje i dlaczego warto?

W dłuższej perspektywie czasowej używanie Selenacup jest znacznie tańsze niż wydatki na tampony i podpaski. Cena zakupu zwraca się już po 4 miesiącach, ponieważ kubeczek może być używany przez kilka lat, jeśli odpowiednio o niego dbasz.

Używając Selenacup dbasz środowisko, ponieważ nie produkujesz ogromnych ilości trudnych do rozłożenia odpadów w postaci jednorazowych artykułów higienicznych.

4. Czy kubeczek może nam wypaść?

Bez obaw. Kubeczek sam nie wypadnie jeśli właściwie dobrałaś rozmiar. Na opakowaniu jest tabela, która pomoże wybrać właściwy.

Kubeczek po rozłożeniu całkowicie przylega do ścianek pochwy a dodatkowo jego górna krawędź po całkowitym rozłożeniu ma większą średnicę niż wejście do pochwy. Kubeczek jest trzymany na swoim miejscu przez mięśnie dna miednicy.

 

5. Jak często opróżniać Selenacup?

Ponieważ każda kobieta jest inna i każda z nas ma miesiączki o różnej intensywności, częstotliwość opróżniania kubeczka, również jest sprawą indywidualną. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z kubeczka i nie wiesz jak często go opróżniać, zalecamy, aby Selenacup był opróżniany w podobnych odstępach czasu jak zazwyczaj wymieniałaś tampony czy podpaski. Po krótkim czasie dowiesz się, jak długo możesz nosić swój kubeczek. Zalecamy jednak, aby nie opróżniać go później niż po 12 godzinach od założenia.

6. Czy można go używać podczas uprawiania sportu i w nocy?

Jak najbardziej, tak! Kubeczek jest nie tylko bezpieczny podczas uprawiania sportu, ale również niezwykle wygodny. Możesz go swobodnie używać podczas pływania czy jazdy konnej jak również podczas uprawiania innych sportów.

SelenacupSelenacup Materiały prasowe

Kubeczek może być używany zarówno w dzień jak i w nocy. Działa prawidłowo w każdej pozycji, również leżącej.

7. Czy kubeczek jest dla mnie jeśli mam alergię na lateks?

Tak, kubeczek Selenacup jest wolny od lateksu.