Klinika rehabilitacyjna Columna Medica to perła regionu łódzkiego. Połączenie standardów zachodnich kurortów z wyjątkowym polskim krajobrazem niemal stuletniego sosnowego lasu. Stanowi owoc współpracy ze światowej sławy specjalistą Jospehem Hesslingerem, fizjoterapeutą i nauczycielem terapii manualnej. Columna Medica powstała z potrzeby zapewnienia doskonałej opieki w warunkach premium wzorem zagranicznych ośrodków. W kraju brakowało miejsca z podobnym zapleczem, dlatego właściciele postanowili przenieść wysokie standardy leczenia i medyczne know-how na grunt polski.

Inwestycja w zdrowie

Odnalezienie równowagi pomiędzy intensywną pracą a odpoczynkiem to klucz do sukcesu. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym trzeba się zatrzymać i skupić na tym, co najważniejsze - swoim zdrowiu. Misją Columna Medica jest regeneracja kompletna. Dlatego klinika spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających gości. Nie bez powodu ambasadorem kliniki oraz częstym gościem jest Krzysztof Hołowczyc, zdobywca Pucharu Świata w rajdach terenowych.

Mat. pras.Mat. pras. Mat. pras.

To miejsce, w którym można się oderwać od codziennej gonitwy. Bo czasem trzeba na chwilę zwolnić, by dogonić życie. Od początku istnienia Columna Medica działa w myśl idei, że w walce o zdrowie liczą się przede wszystkim profesjonalizm i zaufanie. Klinika specjalizuje się w nieoperacyjnym leczeniu schorzeń kręgosłupa, narządu ruchu oraz terapii manualnej. Zaplecze medyczne tworzy zespół autorytetów m.in. z zakresu fizjoterapii, neurochirurgii, ortopedii, a także psychologii i dietetyki. Specjaliści kładą szczególny nacisk na indywidualne podejście do pacjenta, pracę w systemie 1:1 oraz dopasowanie zabiegów do kondycji zdrowotnej i potrzeb, co znacząco przyspiesza proces rekonwalescencji. Klinika posiada najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Urządzenie DIERS Formetic 4D pozwala na szybkie diagnozowanie bez użycia promieniowania rentgenowskiego, dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe opracowanie planu leczenia. Columna Medica pomaga szybko wrócić do zdrowia i odzyskać sprawność po przebytych operacjach osobom aktywnym zawodowo. Doświadczenie, doskonałe zaplecze, nowoczesny sprzęt oraz możliwość równoległej pracy z ekspertami w wielu dziedzinach gwarantują doskonałe wyniki i efektywność terapii nawet najbardziej skomplikowanych urazów i bólów kręgosłupa.

Mat. pras.Mat. pras. Mat. pras.

Ekskluzywna regeneracja

Nowoczesność i luksus w otoczeniu natury. Tak można zdefiniować klinikę Columna Medica, miejsce, które w unikatowy sposób łączy najwyższy standard pobytu w kameralnym czterogwiazdkowym hotelu z profesjonalną opieką medyczną. Obiekt skąpany jest w ciepłych odcieniach beżu, które wspaniale współgrają z zielenią sosnowego lasu. Przeszklone ściany basenu budują poczucie bezpośredniego obcowania z przyrodą. W strefie Medical Wellness znajdują się również sauny oraz jacuzzi. Pozytywne odczucia wzmacnia żywiczny aromat wypełniający pokoje czterogwiazdkowego hotelu. O zdrową ucztę smaków zadba szef kuchni restauracji Columna Medica. Tradycyjne polskie dania w niebanalnych odsłonach trafią w gusta nawet najbardziej wymagających gości.

Na osobną uwagę zasługuje klimatyczna przestrzeń Medical Wellness. Po aktywnym dniu na gości kliniki czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Relaksujące rytuały, masaże rozgrzewające, zabiegi nawilżające czy oczyszczające to tylko niektóre z luksusowych propozycji, które pozwolą na najwyższy poziom odprężenia. Profesjonalne centrum rehabilitacyjne kieruje się holistyczną wizją zdrowia. Dietetyka, medycyna estetyczna i zabiegi spa to kompleksowa odnowa w najlepszej formie i miejscu.