Stypendia Funduszu Natalii Partyki trafiły do sportowców w wieku od 17 do 22 lat, których cechuje duży potencjał i bardzo dobre wyniki sportowe, ale z różnych przyczyn mają trudności w rozwoju kariery sportowej. Stypendium Funduszu jest przyznawane na okres od listopada do sierpnia. Środki finansowe stypendyści mogą przeznaczyć na swój rozwój, m.in. na sprzęt sportowy, opłacenie kosztów udziału w zawodach, wsparcie ze strony dietetyków czy fizjoterapeutów lub dodatkowe treningi.

W wybranej w tym roku dziesiątce znaleźli się reprezentanci wielu małych miejscowości w całej Polsce, którzy osiągnęli już pierwsze sukcesy w sporcie. Wśród nich są medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata w takich dyscyplinach jak: biegi, pływanie, rzuty kulą i dyskiem, biegi narciarskie, skoki wzwyż, kanadyjkarstwo, zapasy.

Wyboru stypendystów dokonała kapituła, w składzie której znaleźli się: inicjatorka Funduszu Natalia Partyka, Anna Rogowska - polska lekkoatletka, tyczkarka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, dziennikarze sportowi: Przemysław Babiarz, Michał Pol i Andrzej Person, Paweł Łukasiak z Funduszu Natalii Partyki oraz przedstawiciel JMP. Wręczenie stypendiów odbyło się 28 listopada podczas oficjalnej gali w Centrum Olimpijskim. Honorowy patronat nad galą objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Fundusz Natalii Partyki

Celem Funduszu jest inspirowanie młodych sportowców do wytrwałości i walki o swój rozwój. W pierwszej edycji konkursu stypendia zdobyli między innymi Maria Andrejczyk, która na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem, oraz Bartosz Tyszkowski, zdobywca srebrnego medalu igrzysk paraolimpijskich w pchnięciu kulą.